Uçak Biletleri Düşüşe Geçti

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Uçak Biletleri Düşüşe Geçti
Yaz aylarında vergiler hariç ekonomi sınıfında tek yön 189 YTL’ye kadar çıkan iç hat bilet fiyatları, okulların açılması ve ramazan ayı nedeniyle önümüzdeki günlerde 19 YTL’ye kadar düşecek.

Havayolları tatil sezonunun bitmesiyle başlattıkları promosyon kampanyalarıyla düşen doluluk oranlarını yükseltmeyi hedefliyor.

İNDİRİMLİ 5- 10 KOLTUK: Havayolu şirketleri indirimli biletleri ağırlıklı internet siteleri ve çağrı merkezleri üzerinden satıyor. Her uçuşta yoğunluk durumuna göre, indirimli biletler için ortalama 5-10 arasında değişen sayıda koltuk ayrılıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen yolculara hızlı davranıp hemen biletlerini satın alması öneriliyor. Uçuş tarihleri yakınlaştıkça bilet fiyatları da artıyor.

HANGİ HAVAYOLU KAÇA UÇUYOR?

TÜRK HAVA YOLLARI: 11 Ekim’e kadar THY, iç hatlarda tüm noktalarda ve haftanın her günü geçerli olmak üzere tek yön vergiler dahil ekonomi sınıfı 79 YTL’den başlayan fiyatlarla uçuyor. Bu fiyata 15 YTL’lik Biletleme Servis Ücreti, 15 YTL’lik yakıt harcı ve 6 YTY’lik vergi dahil. THY ayrıca tek yön İstanbul’dan Ercan’a 89, Ercan’dan İstanbul’a da 99 YTL’ye uçuyor.

ONUR AIR: Havayolu, 19 YTL’ye 19 bin bileti internet sitesi üzerinden satışa çıkarttı. Tek yön, vergiler hariç 19 YTL’lik fiyat 13 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında geçerli. Bu fiyata vergiler eklendiğinde en ucuz bilet tek yön bilet 42 YTL’ye alınabiliyor.

PEGASUS: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli havayolu, 10 Ekim’e kadar iç hatlarda 16, dış hatlarda da sefer yaptığı 21 noktaya yüzde 25 indirimli uçuyor. Pegasus ayrıca 28 Ekim’den itibaren başlayacağı kış tarifesinde iç hatlarda 20 YTL’den başlayan fiyatlar sunuyor.

ATLASJET: 17 Eylül-18 Aralık tarihleri arasında bayram dönemi hariç Atlasjet aynı isme 2 adet gidiş-dönüş açık tarihli bilet alan yolcularına maket uçak hediye ediyor. Tek yön 74 YTL sabit fiyat garantisi uygulamasını sürdüren Atlasjet’te maket uçaklar yolculara Ankara, İstanbul Atatürk, Antalya, İzmir ve Ercan Havalimanlarında ilk uçuşlarında teslim edilecek.

SUNEXPRESS: İzmir merkezli iç hat seferleri yapan SunExpress Havayolları, 10 Ekim’e kadar tüm iç hat uçuşlarında yüzde 30 indirim yapıyor.

Kaynak
 

Benzer İçerikler

Üst