Üçüncü göz nedir nasıl nasıl açılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Üçüncü göz nedir nasıl nasıl açılır ?
Üçüncü göz dünyayı algılayabilen aydınlanmış bir bilinç halini sembolize eder. Metafiziksel varlık biçimleri, rüyadaki uyanıklık, gerçeklikler arasında yürümek ve insanlığın sınırlamalarını aşmak üçüncü gözle bağlantılıdır. Açık ve hareketli bir üçüncü göz ile, en yüksek miktarda eterik enerji girebilir. Fiziksel gözler fiziksel dünyayı algılarken, üçüncü göz gerçek dünyayı görür . Üçüncü gözün getireceği yararların ve yeteneklerin listesi, açıklık, konsantrasyon, mutluluk, sezgi, kararlılık ve içgörü içerir. Üçüncü göz maneviyata ve gözlemevine bağlıdır.

üçüncü göz.jpg

Üçüncü gözünüz açık olduğunda, net bir içgörü, açık fikirlilik, entellektüel denge ve sezgilerinizle veya iç bilgeliğinizle güçlü bir bağlantıyı deneyimleyeceksiniz. Bununla birlikte, üçüncü gözünüz kapalı olduğunda dar görüşlü,karasız , boğucu inanışlar, amaç eksikliği, depresyon ve Ruhunuzla bağlantı kuramama mücadelesi verebilirsiniz. İç amacınıza ve Ruhunuzun sesine bağlı olmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yollarından biri üçüncü gözünüzü nasıl açacağınızı öğrenmektir.


Beden ruh için bir gemidir. Fiziksel alemi algılayıp yorumlayabileceğimiz bir yoldur.Üçüncü Göz doğrudan 6. çakra ile ilgilidir , alnın ortasında kaşların üstünde bulunan psişik çakra.Pineal bezle yakından ilişkilidir. Gerçek Üçüncü Göz olduğu gibi, pineal bez insanların çoğunda uyku halindedir.Üçüncü göz, içgörü, görme ve daha yüksek bilgeliğin merkezidir.Her gün 10 dakika boyunca bilinçli olarak üçüncü gözünüzü meditasyon, şarkı söyleme, dua, dans veya yoga yoluyla harekete geçirin.


Neredeyse hepimiz, üçüncü gözlerimizi sıkı sıkıya kapatmaya teşvik eden durumlarda doğarız. Çocukluğumuzdan beri, içsel bilgeliğimizden uzaklaşmamıza neden olan çeşitli toplumsal, ebeveyn, dini fikirler ve dogmatik yapılar öğretildi. En önemlisi, kurallara uymaya ve bazı durumlarda iç sesimizi görmezden gelmeye teşvik edildi. Çekirdek inancınız, kim olduğunuz ve hayatta neyi hak ettiğiniz hakkında fikir verir.Ne düşünüyorsanız, tezahur eden şey budur .Yeteneklerinize sezgilerinize güvenin.


Çakralar vücudunuzdaki enerji merkezleridir. Esasen, omurga boyunca hizalanan enerjinin tekerlekleridir. Yedi çakra var ve her biri fiziksel, zihinsel ve manevi esenliğinizin farklı bir parçasına tekabül ediyor. Üçüncü gözün çakrası altıncı çakradır. Üçüncü göz çakrası beyninizin ön saflarında, iki gözünüz arasında bulunur.Meditasyon yaparken aklınızı bu çakra üzerinde yoğunlaşmaya çalışın. Dünyayı daha net görmenize yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzdadır.


Meditasyon, üçüncü gözünüzü açmanıza yardımcı olan en etkili yöntemlerden biridir. Düşüncelerinize daha fazla farkındalık getirerek üçüncü gözle ilişkili zihinsel açıklığa daha iyi erişebilirsiniz. Meditasyonun temel amacı zihni bir düşünce veya nesne üzerinde dinlendirmektir. Meditasyona başlarken rahat hissettiğiniz bir ortamı tercih edin.Bazı insanlar, doğada olduklarında daha huzurlu ve açık görüşlü hissederler. Doğada meditasyon yapabilirsiniz.Kapalı alan meditasyonu da mükemmel. Birçok insan evlerinde belirlenmiş bir meditasyon alanına sahiptir. Rahat bir minder, yanan mumlar ve keyif veren bir müzik eşiliğinde meditasyon yapabilirsiniz.Meditasyonun çok kişisel bir süreç olduğunu unutmayın.Yani ortam seçimi önemlidir. Akıl-beden bağlantısı meditasyonda çok önemlidir. Fiziksel olarak ne kadar rahat iseniz, meditasyon da düşünce üzerinde odaklanmak o kadar kolay olur.


Bir meditasyon nesnesi bir düşünce veya bir fiziksel nesne olabilir. Birini seçmenin yolu, beyninizin odaklanmasını kolaylaştırmaktır. Bu düşüncelerinizi dolaşırken meditasyonunuzu daha etkili hale getirecektir . Mumlar popüler bir meditasyon nesnesidir. Titreyen alevi görmek birçok insanı rahatlatıyor.Meditasyon nesnenizin fiziksel olarak yakın olması gerekmez. Okyanusu ya da daha önce gördüğünüz güzel bir ağacı resmetmekten çekinmeyin. Sadece zihninizin gözündeki nesneyi netçe görebildiğinizden emin olun.


Dikkatli olmak, çevrenizde neler olup bittiğinin farkında olduğunuz anlamına gelir. Daha dikkatli olmak, kendiniz ve çevrenizdeki dünyayla uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.Daha dikkatli olduğunuzdan, yargılayıcı olmaktan kaçının. Bir şeylerin doğru veya yanlış olup olmadığı hakkında bir görüş oluşturmadan sadece gözlemleyin . Dışarıda biraz zaman harcamak, daha dikkatli olmakta çok yardımcı olabilir. Daha dikkatli olmak üçüncü gözünüzü açmanıza yardımcı olabilir, çünkü daha çok farkında olacaksınız. Bu nedenle, doğada daha fazla zaman harcamak için her gün kısa bir yürüyüş yapmaya çalışmak iyi bir fikirdir. Neredeyse daima bir çeşit elektronik veya iletişim cihazına bakıyoruz. Dışarı çıkmak, tüm uyaranlardan aktif olarak bir mola vermemizi sağlar. Dikkatli olmanız, yaratıcı tarafınızla daha fazla ilişki kurmanıza izin verebilir. Araştırmalar, dikkatli meditasyonun, yazarların blokları ve sanatçıların ve diğer yaratıcı türlerin yaşadığı engeller için mükemmel bir tedavi olduğuna işaret ediyor. Daha dikkatli olmak, yaratıcı yolları açmanıza izin verebilir.


Günlük hayatta çok heyecanlı ve ezici hissedebilirsiniz. Daha dikkatli olmak, sizi daha sakin hissetmenize yardımcı olur ve üçüncü gözünüzü daha iyi kullanabilmenizi sağlar. Çevrenizin her yönüne ve rutininize dikkat edin. Örneğin, bir duş aldığınızda fiziksel duyuları bilinçli olarak gözlemleyin. Sıcak suyun omuzlarında nasıl hissettiğine dikkat edin. Şampuanınızın ferahlatıcı kokusunu hissedin. Üçüncü gözünüzü açmayı öğrendiğinizde, onunla birlikte gelen faydaları deneyimleyeceksiniz. Birçok kişi üçüncü gözünü açtıktan sonra daha fazla huzura kavuştuğunu bildiriyor. Üçüncü gözünüzü açmanızın stres seviyenizi azaltmanız muhtemeldir.Kendinizi daha emin ve özgüvenli hissediceksiniz.
 

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Ben düzenli olarak meditayson yapıyorum ve bu sayede farkındalığım artıyor zihnim dinleniyor . Ayrıca kendimi daha zinde hisediyorum. Üçüncü gözün açılması empati yeteneğini artırdığı gibi kişisel gözleminizi ve insani ilişkilerinizi de geliştirir. Aşırı derece de kaygı bozukluğu olanlar , strese maruz kalanlar üçüncü gözün açılması için burda yer alan yönergeleri izlemeli ve uygulamalıdır. Bunlar dikkate alınıp uygulandığın da gerçekten sizde oluşan farklılığı keşfedicek kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissediceksiniz.
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bu üçüncü gözün açılması kalp gözü gibi bir şeymi acaba çok merak ediyorum. Kalp gözü açık olanlar bir çok ilahi duruma şahitlik ediyor.Üçüncü gözün açılmasıda farkındalığı artırıyor. Ben her iki durumuda biribiriyle bağlantılı buldum.
 
E

ebrizez

Forum Okuru
üçüncü göz maneviyata açılan kapıdır açıldmı rabla arandaki perde bile kalkar
 
S

Sibel catlı

Forum Okuru
Beden ruh için bir gemidir. Fiziksel alemi algılayıp yorumlayabileceğimiz bir yoldur.Üçüncü Göz doğrudan 6. çakra ile ilgilidir , çok güzel anlatım benzersiz. İzninizle kendi bloğumda yazınızı paylaşmak istiyorum.
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Beden ruh için bir gemidir. Fiziksel alemi algılayıp yorumlayabileceğimiz bir yoldur.Üçüncü Göz doğrudan 6. çakra ile ilgilidir , çok güzel anlatım benzersiz. İzninizle kendi bloğumda yazınızı paylaşmak istiyorum.


Bu konuya aktif link vermek suretiyle tabiki paylaşabilirsiniz. Ayrıca hassasiyetiniz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılar...
 
Üst