Üye Rütbeleri - Yönetim Kademeleri Nelerdir?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Üye Rütbeleri - Yönetim Kademeleri Nelerdir?
forum rütbe gifleri üye rütbeleri admin rütbeleri yönetim kademeleri rütbe gifleri
Öncelikle;

normal üyelerimiz forumda yazdıkları mesaj sayısıyla doğru orantılı olarak çeşitli üye rütbelerine sahip olurlar. Bu üye rütbeleri mesajlarında sol üst kısımda, nick'lerinin hemen altında yazan yazılardır.

Taze Melek ---------> 0
Melek -------------->30
Uzman Melek------->100
Profesyönel Melek-->200
Bizim Melek -------->500
Harbi Melek--------> 1500
Özel Melek ---------> 2500

Bu mesaj sayılarına ulaşılınca alınacak üye başlıkları bunlardır.

Normal üyeler dışında bir de yönetim kademesi bulunmaktadır. Aşağıdaki kademeler en üstten aşağıya sıralanmıştır.

Admin (Administrator) --> Sitedeki her yetkisi olan, en üst düzey yönetici (bütün işlemler, kararlar ondan/onlardan geçer), sitede aklınıza gelebilecek her türlü değişikliği yapabilirler, kullanıcıları yetkilendirir/yetkileri alabilirler, kısaca forumda herşeyi yapabilirler. Herşey onlardan sorulur.

Co-Admin (Coordinator Administrator) --> Yardımcı yöneticiler, daha sınırlı yetkiye sahip yardımcı adminlerdir. Ancak sitenin tamamında da geniş yetkileri vardır. Admin paneline girebilirler. Yetki alıp verebilirler, moderasyon yetkileri geniştir.

Yönetici --> Yetkileri süper moderatörlerle birbirine benzer. Sitenin tamamında konularla ilgili yetkileri vardır. Üyelerle ilgili de yetkilere sahiptir. Admin paneline girebilirler.

Süper Moderatör --> Kullanıcıları ban'layabilirler. Sitenin tamamında konularla ilgili yetkileri mevcuttur. İsminin yazılması gerekmeden her bölümde moderasyon yapabilme yetkisine sahiptirler.

Moderatör --> Adının yazılı olduğu bölümlerde konularla ilgili yetkilere sahip olan (konu taşıma, silme, düzenleme, konu sabitleme, çöpe taşıma) kişidir. Adlarının yazılı olduğu bölümlerden sorumludur.

Deneme Moderatör --> Moderatör adaylarıdır, bölümlerde yetkileri yoktur, kullanıcı ilişkileri, online süresi, konu paylaşımları ve başka diğer faktörler de göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınırlar ve terfi ederler. Bir nevi tecrübe dönemidir.

M.M. Yönetimi
NeMeSiS

Not: Administrator Türkçe'de Yönetici/İdareci , Moderator ise düzenleyici anlamına gelmektedir.

Moderation - Moderasyon --> Forumda yapılan düzenlemelere denir (konu taşıma, silme, konu kapatma vs)

Cevap: Üye Rütbeleri - Yönetim Kademeleri Nelerdir?

Sitemizde şu anda:

Kayıtlı Kullanıcı ----
5139
Ban'lanmış Üye-----45

Administrator-------5
Co-Admin-----------2
Yönetici-------------1
Süper Moderatör----1
Moderatör ----------11
Deneme Mod.-------
Onursal Melek-------2

Şeklinde sayılarıyla üye grupları bulunmaktadır.

YÖNETİM

Administrators
M.C
RüYaM
NeMeSiS
*MaWi
PaSikA

Co-Admin

ÇİTOS
Kızılötesi

Yönetici

Carizma

Süper Moderatör

Mislinay
MeÇHuL

Moderatör

Şeker Melek
kar_tanesi
kaprisli
handanca
gurbet kuşu
FaLLeN_ANGeL
fırtına
elmalı kurabiye
GüMüŞ

Onursal Melek

Meleğim (uzun süre yöneticilik yapmış emektar dostumuz)
Dark Angel (yöneticilik yapmış emektar dostumuz)

olarak görülmektedir.

Bilginize sunarım.

NeMeSiS

Moderatör tarafında düzenlendi:

teşşekürler adminim sanırım bir güncelleme yapılmalıı:):):)emeğinize sağlık

evet güncelleme zamanı gelmiş benide oraya süper tavık olarak eklersiniz artık yeni rütbe olarak :D:D

bilgilendime için teşekkürler :)

Geri