ulaş ay arşiv...

ulaş ay arşiv...
şükran ay gamzeler ulaş ay albüm ulaş albümleri mithat güçlü karataş
Dinleyenlerden tam not aldı...

Haziran ayının başında albümü Gamzeler'i müzikseverlerin beğenisine sunan Ulaşcan Ay, şarkılarıyla dinleyenlerinin beğenisini topladı. Genç yorumcu, ilk video klibi için 'Bende Sıra' adlı parçayı seçti.

Uzun süredir profesyonel olarak müzikle ilgilenen Ulaşcan Ay, yeni albümü 'Gamzeler' ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Yaklaşık on yıldır müzikle ilgilenen ve söz/beste çalışmaları yapan Ay, müzik konusunda en büyük desteği babası Savaş Ay ve Türk Sanat Müziği'nin usta isimlerinden babaannesi Şükran Ay'dan alıyor. Uzun yıllar boyunca gitar çalan Ulaşcan Ay, ilk albüm deneyimini 1997 yılında yaşamıştı. O yıllarda öğrenci olan Ay, albüme gereken ilgiyi gösteremediği için albümün çok fazla öne çıkmadığını söylüyor. İngiltere'de öğrencilik yaptığı yıllarda, klasik ve elektro gitar dersleri alan genç yorumcu, kendini müzikal anlamda sürekli geliştirmeye ve yenilemeye özen gösteriyor. Çok fazla Türkçe müzik dinlemediğini söyleyen Ay, Türk Pop Müziği'nin usta isimleri Sezen Aksu ve Ajda Pekkan'ı çok seviyor.

AVANTAJIM LAÇO TAYFA
Yeni albümü 'Gamzeler' ise, onun üzerine titreyerek çalıştığı bir albüm olmuş. Kendi deneyimlerini profesyonel müzisyenlerle birleştirerek ortaya kaliteli bir müzik çıkaran Ay, yeni albümüne çok inanıyor. Hüzünlü şarkılardan, yaza uygun tempolu şarkılara kadar her duyguya hitap edecek bir albüm hazırlayan Ulaşcan Ay, müzik piyasasında daha uzun yıllar kendisinden söz ettirecek. Albümde yer alan 10 şarkının da sözü ve müziğinin kendisine ait
olduğunu söyleyen Ay, albümünde Laço Tayfa, Volkan Öktem, Murat Şensesli, Hüsnü Şenlendirici, Mehmet Akatay gibi önemli müzisyenlerle birlikte çalıştı. Albümün çıkış şarkısı olarak seçilen "Bende Sıra"ya Mithat Güçlü Karataş yönetmenliğinde video klip çeken Ay, albümünün müzikseverler tarafından beğenilmesinin mutluluğunu yaşıyor. "Çok sevildi albüm, herkes çok memnun; kaliteli müzik olduğu için, Laço Tayfa gibi usta isimlerle birlikte çalıştığım için. Onların da önemli bir hayran kitlesi olduğu için, albüme ilgi büyük. Benim sesim de onlarla bir mozaik oluşturuyor. Onlar gibi önemli ustalarla çalışmış olmak benim için çok büyük bir avantaj" diyen Ay, albümde en çok 'Gamzeler' ve 'Bula Bula' isimli şarkılarının beğenildiğini söylüyor. İkinci klibini sonbaharda 'Gamzeler' isimli parçaya çekmeyi planladıklarını söyleyen Ay, bu şarkı için, "Dedemin babaanneme olan duygularını ve düşüncelerini benim ağzımdan anlatan bir şarkı" yorumunu yapıyor. Mümkün olduğu kadar çok konser vermek istediğini söyleyen genç yorumcu, ilk konserini geçtiğimiz günlerde Bodrum'da verdi. Ulaşcan Ay, ikinci konserini yarın Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Şenliği'nde verecek. Konser mevsimi sona erdikten sonra bar çalışması yapmak istediğini vurgulayan Ay, her fırsatta müzikseverlerle buluşmak istediğini sözlerine ekliyor.
 
Üst