Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Ultrason Bebegi Etkiliyor Mu

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  İsviçreli bilim adamları, bebeğin ana rahmindeki gelişmesini görmek için sıkça başvurulan ‘ ultrason cihazı’nın beyni etkilediğini açıkladı… Ana rahmindeki bebeğin gelişme ve sağlık durumu ile cinsiyetinin teşhis edilmesinde hekimlerin baş yardımcısı olan ultrason cihazının, bebeğin beynini etkilediği ortaya çıktı.
  Şimdilik keşfedilen en önemli bulgu, ultrason dalgalarına maruz kalan çocuklarda solaklığın yaygın olduğu. Ancak bu bile, bilim çevrelerinde ultrasonun bilinmeyen başka etkilerinin de olabileceği kuşkusunu yaratmaya yetti.
  Solak yapıyor
  İngiltere’de yayınlanan The Sunday Telegraph gazetesine göre, İsveçli bilim adamları hamilelik boyunca ultrasonla izlendikten sonra 1970’lerde doğan 7 bin kişi ile aynı yıllarda doğan ve ultrason dalgaları tatbik edilmemiş 170 bin kişiyi karşılaştırdılar. Bilim adamları annesi ultrasona girmiş kişilerde solak sayısının dikkat çekici biçimde yüksek olduğunu saptadılar.
  Son aylar zararlı
  Özellikle 1975’ten sonra doğan, anne karnında ultrasona maruz kalmış çocuklarda solaklık oranının yüzde 32’lere kadar yükseldiğini belirten uzmanlar, bunun nedeni, tıbbın ultrasonu hamileliğin son aylarında da kullanmaya başlamasına bağladılar.
  Ultrasonu reddedin!
  Araştırmalarının sonuçlarını Epidemiology adlı bilimsel dergide de yayımlayan bilim adamları, hamileliğin son aylarında hamile kadının ultrasona girmesinin birçok ülkede rutin hale geldiğine belirterek, kadınların ultrasona girmeyi reddetmemesini de istedi.   
Ultrason Bebegi Etkiliyor Mu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Omega Yaglari Bebegin Beyin Gelisimini Etkiliyor

  Omega Yaglari Bebegin Beyin Gelisimini Etkiliyor

  Anne sütü, fındık, soya fasulyesi ve balık yağı gibi gıdalarda bulunan omega yağları, çocukların matematik zekasını geliştiriyor. Anne sütü, fındık, soya fasulyesi, kanola bitkisi ve yeşil sebzelerin yanısıra balık yağı, ayçiçek, mısır ve tahıl ürünlerinde bulunan omega yağlarının, çocuğun bedensel ve zihinsel gelişimini arttırdığı kaydedildi. Yapılan araştırmalar, omega yağların çocuk...
 2. Burçlar ruh halimizi gerçekten etkiliyor mu ?

  Burçlar ruh halimizi gerçekten etkiliyor mu ?

  yıldız uyuşması En çok bayanlar ilgilenir burçlarla ve bazı insanlar dise hiç inanmamaktadır. Ben geleceği bildirdiğine inanmazdım ama insanın üzerindeki etkilerine inanırım ki inancımında doğru olduğu kanıtlandı :) Yeryüzüne ulaşan kozmik ışınlar ruh halimizi ve davranışlarımızı etkiliyor mu ? Nöroloji Uzmanı Dr Mehmet Yavuz, aynı radyo, tv dalgaları gibi yeryüzüne ulaşan kozmik...
 3. Ultrason Bebeği Etkiliyor mu?

  Ultrason Bebeği Etkiliyor mu?

  Bebeğimize zarar gelmesi fikri bile bizi rahatsız eder değil mi?Ultrasonun bebeğine zarar verip vermediği konusunu düşünen hamişler varsa eğer işte size çok güzel bir araştırmadan makale...Umarım faydalı olur hamişlerim. Ultrason Bebeği Etkiliyor mu? İsviçreli bilim adamları, bebeğin ana rahmindeki gelişmesini görmek için sıkça başvurulan ultrason cihazının beyni etkilediğini açıkladı......
 4. Bebegimin cinsiyeti???

  Bebegimin cinsiyeti???

  Kizlar 14+3 günlük bu ultrason resmi. Doktor bir tahminde bulundu ama emin degildi sizce neye benziyor nub teorisine göre? Tesekkürler:)

Sayfayı Paylaş