1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  UniCredit Türkiye Uzmanından Değerlendirmeler

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Krizde sizi yüksek faiz korur, dolar 2008 sonunda 1.24 olur
  Unicredit Türkiye Uzmanı Simon Quijano - Evans, Merkez Bankası'nın faizleri yüksek tutmasının, Türkiye'yi uluslararası piyasalarda yaşanan olumsuz etkilerinden koruduğunu söyledi.

  Quijano - Evans, "Merkez Bankası faizler konusunda temkinli duruşunu korumalı. Bu dönemde faiz oranlarını düşürmek doğru olmaz. Çünkü Türkiye global krizin olumsuz etkileriyle karşı karşıya gelebilir" dedi.

  Yapı Kredi'nin ana hissedarlarından UniCredit'nin düzenlediği Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki Gelişmekte Olan Piyasalar (EEMEA) konferansı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Quijano - Evans, son aylarda yaşanan küresel kredi darboğazının cari açık sorunu olan Türkiye'yi etkileyebileceği uyarısında bulundu.


  'Piyasalar çok gergin'

  Quijano-Evans, "Faizler yüksekliğini koruyacak. Türkiye açısından talihsiz bir dönem, çünkü piyasalar son derece gergin. Enflasyon beklentisi yükselirse, bu faiz oranlarında da yukarı yönlü bir baskıya neden olur" diye konuştu. Quijano - Evans, Türkiye'nin, carry trade çerçevesindeki olası bir değişiklikle bağlantılı olarak riske en açık ülke olduğunu kaydetti.

  Aşırı değerli Türk lirasına ilişkin görüşlerini de açıklayan Quijano-Evans, dolar kurunun önümüzdeki yıl sonunda 1.24 YTL seviyelerine ineceğini belirtti.
  Quijano-Evans, "Merkez Bankası piyasayı çok kontrollü yönetiyor. Bu sayede doğrudan yabancı yatırım daha cazip hale gelecek, şirketlerin büyüme potansiyeli de artacak" dedi.

  Quijano-Evans, küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmaya rağmen halkın YTL'ye yönelmesinin de bunun bir göstergesi olduğunu kaydetti. FED'in 18 Eylül'de faiz indirmesi gerektiğini belirten Quijano-Evans, "Eğer faiz oranları düşmezse, bu durum piyasaları olumsuz etkiler" dedi.

  'Kimse para vermiyor'

  UniCredit Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Mark Robinson, özellikle gelişmiş ülkelerde yaşanan kredi sıkışıklığı sorununun gelişmekte olan ülkelerin yardımıyla çözüleceğini söyledi. Asya ekonomilerinin son yıllarda küresel ekonominin lokomotifi haline geldiğini ancak Batı basınının bu gerçeği göremediğini vurgulayan Robinson, "Petrol ve emtiadaki hızlı gelişim özellikle Rusya ve Kazakistan gibi ülkelerin büyümelerinde önemli rol oynadı" dedi.

  Robinson şunları söyledi:

  "Bankalar ve uluslararası yatırım bankaları bu krizden dolayı birbirine para vermiyorlar. Kriz öyle bir noktaya ulaştı ki, bankalar hâlâ risk seviyelerini ölçemiyorlar. Yarattıkları finansal araçların değerini, kendileri bile bilmiyorlar. Mortgage değerleri, konut değerlerinin üzerine çıkarsa, çok büyük bir kriz olur."

  Kaynak

   
UniCredit Türkiye Uzmanından Değerlendirmeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kimya Üzerine Değerlendirme :)

  Kimya Üzerine Değerlendirme :)

  Kadinin kimyasi Element : Kadin Sembolu : WO Atom agirligi : 53,6 kg olarak kabul edilmis olup, 40 kg' dan 200 kg' a kadar degisIk cesitleri de bulunmaktadir. Bulundugu yerler: Dunya gezegenindeki tum kent ve kirsal alanlarda. Fiziksel Ozellikleri 1. Yuzeyi renkli film tabakasiyla kaplidir. 2. Degisik sicakliklarda kaynar. 3. Bilinen bir sebep olmaksizin donar. 4. Ozel ilgi...
 2. Ölçme-Değerlendirmenin Önemi

  Ölçme-Değerlendirmenin Önemi

  Ölçme Değerlendirmenin Önemi Öğrencinin bilgisini değerlendirmek, her öğretmenin oldukça sık yapması gereken bir iştir. Yazılı sınavlar, raporlar, araştırma ödevleri, ev ödevi için alıştırmalar, sözlü sunumlar, soru ve cevap yöntemi, bilimsel projeler ve çeşitli sanatsal çalışmalar, öğretmenlerin öğrencilerinin bilgilerini ölçmede kullandıkları yöntemlerden bazılarıdır. Aslında yazılı...
 3. Alternatif Ölçme Değerlendirme

  Alternatif Ölçme Değerlendirme

  alternatif ölçme değerlendirme alternatif ölçme ve değerlendirme otantik nedir otantik nedir ALTERNATİF ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME Ölçme ve değerlendirme, eğitim ve öğretimin önemli bir parçasıdır. Eğitimde, programların istenilen başarıyı gösterip göstermediği, öğrencilerden beklenen bilgi, beceri ve tutumların gelişip gelişmediği, ölçme ve değerlendirme yoluyla tespit edilir. Ölçme ve...
 4. UniCredit CEO'sundan Açıklama

  UniCredit CEO'sundan Açıklama

  Avrupa finans devlerinden İtalyan UniCredit’in CEO’su Alessandro Profumo, Koçbank ve Yapı Kredi’ye toplam 1 milyar dolar yatırım yaptıklarını ifade ederek, "Türkiye’nin AB’ye tam üye olması için üstümüze düşeni yapıyoruz. Tam üyelik gerçekleşmezse, Türkiye’de pişmanlık duymayız. Türban sizin iç sorununuz. Bizim için önemli olan iş ortamını olumsuz etkileyecek gerginlik çıkmaması"...
 5. hepatit b sonuç değerlendirme

  hepatit b sonuç değerlendirme

  Beyza hanım merhaba idaraım çok koyu sarı gözleri ve yüzümde sapsarı hapatit düşüncesiyle bu testi yaptım Hbsag NonReactive ( < 0,10 )çıktı doktor vücudumu hepatit b ye karşı koruyuculugu var mı durum nedir yardımcı olurmusunuz?

Sayfayı Paylaş