Ünlü Modacılardan Öneriler...

suskun_gız

Yeni Üye
Üye
Ünlü Modacılardan Öneriler...
Cengiz Abazoğlu

'2008 kışında favorim,uzun altın kolyeler'

-Altın benim için,gücü temsil eden doğanın verdiği en önemli maden.

-Abiye ya da spor giysilerle altın takı kullanılabilir.

-Gösterişli bir abiyede daha sade bir takı kullanılmalı.Beyaz altın tercih edilmeli.

-Spor giyimde,2008 kişi için uzun altın kolyeler favorilerim arasında.

-Altın bence tüm ten ve saç renklerine tıpkı “siyah ve beyaz” gibi yakışan bir maden.

-Takı,kadınların güçlerini sergilediği bir aksesuar.Yaş ilerledikçe değeri ve büyüklüğü de artıyor. Bir kadın ancak otuzlu yaşlardan sonra bir milyon dolarlık gerdanlığı taşıyabilir ancak,18 yaşında bir genç kızda bu hoş bir görüntü sergilemez.

-Altın,bütün değerli ve yarı değerli taşlarla kullanılabilir.

-Sonbahar-kış sezonunun altın modasında öne çıkan görüntü,beyaz altın ile yeşil altının birlikte kullanıldığı takılar.Dünyanın önde gelen markaları da koleksiyonlarının büyük bir bölümünü,bu kombinle gerçekleştirdi.

Arzu Kaprol

'Altın en çok esmere yakışır'

-Altın benim için “ışık” tır.

-Ben sadece simsiyah giysilerle altın takıları onaylıyorum,aksi kullanımlarda altın özelliğini yitiriyor diye düşünüyorum.

-Abiye kıyafetlerde tamamen giysinin stiline göre farklı renk ve tasarım özelliğindeki altın takılar kullanılmalı.

-Günlük ve spor giysilerle,çok özel bir işçilik veya tasarım değeri olmadığı sürece modern altın takılar kullanılabilir.

-Altının esmerlerde daha hoş durduğunu düşünüyorum,ama bir klasman yapmak doğru değil,tamamen kişisel stille bu değişebilir.

-Tasarım özelliğine göre altın tüm taşlarla olabilir ancak ben kişisel olarak pırlanta ve altın kombinasyonunu çok sevmiyorum.

-Bu Sonbahar-Kış sezonunda modern ve hacimli formlar,dev boyutta kolyeler ve çok otantik,el işçiliğiyle yapılmış,retro görünümü veren takılar,sarı pırlanta ile birlikte kullanımlar,ayrıca elmas ön planda.

Vural Gökçaylı

İki altın bileziği yan yana takın

-Altın bana göre çok güzel ve değerli bir maden.Dünya kurulduğundan beri tüm insanlığı cezp etti.Ayrıca çok şık bir malzeme.Onunla her türlü tasarım yaratılabilir.Bir yaratıcının yapamayacağı hiçbir şey yok altında.

-Altının her türlü kıyafet ile yakışacağını düşünüyorum.Beyaz rengin ağırlıklı olduğu giysilerle bir arada kullanılmasını çok severim.Önemli olan saate göre doğru tasarımları seçmek.

-Altında tasarımın çok önemli olduğunu düşünüyorum.İki altın bileziğin yan yana takılmasını çok seviyorum.Bu tasarım abiye bir kıyafetle de kullanılabilir.

-Günlük ve spor giysiler için tek başına şık bir yüzük,bir kolye veya bir çift küpe tercih edilebilir.Akik taşla birlikte kullanılan ‘Roma başı’altın yüzük tasarımını çok seviyorum.Benim eşim de bu tasarımı kullanıyor.

-Altın bence esmer kadında daha güzel duruyor.

-Altın kullanımı ile yaş bağdaştırılmamalı.Kadın her yerde kadındır.Mesela Batılı kadın,yaşlandıkça abartılı tasarımları takmaya başlar.Altın 7’den 70’e her yaşa yakışan bir maden.

-Altın:ince,pırlanta ve elmasla birlikte kullanılabilir.Osmanlı döneminde altın ve pırlanta bir arada kullanılmıştır.

-Ben Türkiye’de ‘Anadolu Medeniyetleri’ni yansıtan tasarımları seviyorum. Ben de altın tasarımcılarıyla çalıştım, bir dönem Bizans dönemi takılarını baz aldım.Aynı zamanda Roma dönemi de çok mühim.Aslında,kendi topraklarımızdan çıkan bir sürü model var. Yeni tasarımlara gerek bile yok. Elimizdekileri çok güzel değerlendirebiliriz. Bunun yanı sıra çağdaş dizaynları da çok seviyorum. Geometrik ve matematiksel formdaki tasarımlar çok hoş.

Cemil İpekçi

'Altın her zaman moda'

-Altın benim için gösterişi ifade ediyor.Aslında dünyadaki metaller arasında fazla farklılık yok ama altın tarih boyunca diğerlerinden ayrı olarak, her zaman zenginliğin ölçüsü sayılmış.

-Her kıyafetle altını kullanabilirsiniz. Çünkü yeşi,kırmızı ve sarı tonlarında altın mevcut.

-Abiye kıyafetlerde, yeşil altının çok uygun düşeceğini düşünüyorum.Özellikle pırlanta ile kombinasyonu şık duruyor.

-Günlük ve spor kıyafetlerde, kırmızı altını beğeniyorum. Büyük halka küpeler, etnik tasarımlar hoş görünüyor.

-Altın her kadına yakışır ama farklı tonları olduğu için, mesela sarışın kadında yeşil altın iyi durmaz.Çünkü bu ton zaten sarı ve yeşilin karışımıdır. O yüzden kırmızı altını tercih etmeliler. Esmer ve kumrallar üç tonu da kullanabilir.

-Kadının bana göre yaşı yoktur, her yaştan kadın istediği tasarımı takabilir. Ruhu önemli, yoksa nice yaşlı ruhlar var ama yaşı 18.

-Altını bütün taşlarla kullanabilirsiniz,çakıl taşıyla bile.Ben öyle bir tasarım yaptırmıştım,çakıl taşı ve altından oluşan, herkes antika zannetmişti. Aslında altın benim madenim, aslan burcuyum. Severim ama altın aşığı değilim.
-Modayı çok takip etmiyorum ama, altının her zaman moda olduğunu düşünüyorum…

Geri