gebe
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0

  Üretim fazlası tütünler açık artırmayla satılacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  2007 ürün yılında sözleşmeye bağlanmaksızın üretilen tütünler ile sözleşme yapılmasına rağmen burada öngörülen miktardan fazla üretilmiş ve alıcısı tarafından satın alınmayan tütünlerin açık artırma yöntemiyle satılması işlemlerine Haziran ayında başlanacak.
  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun söz konusu tütünlerin açık artırmayla satışı ve satış merkezlerinin kurulmasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Tüm Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlükleri kendi hizmet bölgelerindeki muhtarlıkları en kısa sürede bu Karardan haberdar edecekler.

  Sözleşmeye bağlanmaksızın veya sözleşme fazlası tütün üreten ve artırmalı satışlarda tütünlerini pazarlamak isteyen üreticilerin, 5 Haziran Perşembe günü çalışma saati bitimine kadar bulundukları il ya da ilçedeki Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüklerine dilekçe ve çiftçi belgesiyle başvurmaları gerekiyor.

  Sözleşme dışı üretilen tütünlerin açık artırma başlangıç fiyatlarının hesaplanmasına esas tespit çalışmaları 20 Ağustos itibarıyla sonlandırılacak. Açık artırma başlangıç fiyatları hesaplanan ve açık artırmalı satışta alım-satımı gerçekleşmeyen üretici tütünlerine, daha sonra alıcı talebi olması durumunda açık artırmalı satış işlemleri tekrarlanabilecek.

  Üreticiler, tütünlerinin ne zaman ve hangi Geçici Tütün Satış Merkezinde açık artırmaya tabi tutulacağını, başvuruyu yaptıkları Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğünden öğrenecekler ve açık artırmalı satışa izleyici olarak katılacaklar.

  Üreticinin, açık artırmada oluşan fiyatı kabul etmemesi durumunda işlem geçersiz sayılacak, tütünlerinin yeniden açık artırmaya çıkarılması için işlemin yapıldığı Geçici Tütün Satış Merkezine başvurabilecek.

  hurriyet.com

   
Üretim fazlası tütünler açık artırmayla satılacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğurganlığı artırmanın yolları

  Doğurganlığı artırmanın yolları

  yumurtlamaya yardımcı besinler yumurtlamaya yardımcı bitkiler doğurganlığı arttırmanın yolları yumurtlamayı arttırıcı besinler yumurtlamayı artıran Çocuk sahibi olmayı gereğinden fazla mı ertelediniz? Yalnız değilsiniz. Çoğu kadın kariyer nedeniyle çocuk sahibi olmayı erteliyor. Ancak nereye kadar? Geç kalmış olmamak ve kötü sürprizlerle karşılaşmamak için bu yazıyı okuyun. İşte biyolojik...
 2. Üretim Mühendisi

  Üretim Mühendisi

  İmalat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde üretilmesine karar verilen bir ürünün üretim yöntemleri ile bu yöntemleri gerçekleştirecek üretim araçlarının tasarımı, uygulanması ve kontrolünde çalışan kişidir. GÖREVLER -Üretilecek bir ürünün imalatı ile ilgili üretim yöntemlerini araştırır, tasarlar, -Üretimde kullanılacak malzemeleri tespit eder, üretim aşamalarını planlar, kalite...
 3. Açık

  Açık

  Açık kapı baht açıklığına, iş arayanın bunu bulmasına, maksadın gerçekleşmesine, Açık pencere gönül huzuruna yahut küçük bir rahatsızlık geçirmeye delalet eder.
 4. Hijyenin De Fazlası Zarar

  Hijyenin De Fazlası Zarar

  Hijyen, sağlığa zararları, fazla hijyen durumları hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Hijyen herkes için önemlidir diyor ama fazla hijyenin de zararlı olduğunu biliyor muydunuz melekler. Özellikle anne-çocuk sağlığı açısından aşırı hijyen zararlıymış. (CBÜ) Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serap Öztürkcan, kırmızı ve genellikle çok kaşıntılı ve pul pul...
 5. Açık Artırma Nedir

  Açık Artırma Nedir

  Açık Artırma Nedir kim bana Açık Artırma Nedir yazacaksa ona şmididen sağol varol tşkler diyorum :)

Sayfayı Paylaş