1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Üretim fazlası tütünler açık artırmayla satılacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  2007 ürün yılında sözleşmeye bağlanmaksızın üretilen tütünler ile sözleşme yapılmasına rağmen burada öngörülen miktardan fazla üretilmiş ve alıcısı tarafından satın alınmayan tütünlerin açık artırma yöntemiyle satılması işlemlerine Haziran ayında başlanacak.
  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun söz konusu tütünlerin açık artırmayla satışı ve satış merkezlerinin kurulmasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Tüm Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlükleri kendi hizmet bölgelerindeki muhtarlıkları en kısa sürede bu Karardan haberdar edecekler.

  Sözleşmeye bağlanmaksızın veya sözleşme fazlası tütün üreten ve artırmalı satışlarda tütünlerini pazarlamak isteyen üreticilerin, 5 Haziran Perşembe günü çalışma saati bitimine kadar bulundukları il ya da ilçedeki Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüklerine dilekçe ve çiftçi belgesiyle başvurmaları gerekiyor.

  Sözleşme dışı üretilen tütünlerin açık artırma başlangıç fiyatlarının hesaplanmasına esas tespit çalışmaları 20 Ağustos itibarıyla sonlandırılacak. Açık artırma başlangıç fiyatları hesaplanan ve açık artırmalı satışta alım-satımı gerçekleşmeyen üretici tütünlerine, daha sonra alıcı talebi olması durumunda açık artırmalı satış işlemleri tekrarlanabilecek.

  Üreticiler, tütünlerinin ne zaman ve hangi Geçici Tütün Satış Merkezinde açık artırmaya tabi tutulacağını, başvuruyu yaptıkları Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğünden öğrenecekler ve açık artırmalı satışa izleyici olarak katılacaklar.

  Üreticinin, açık artırmada oluşan fiyatı kabul etmemesi durumunda işlem geçersiz sayılacak, tütünlerinin yeniden açık artırmaya çıkarılması için işlemin yapıldığı Geçici Tütün Satış Merkezine başvurabilecek.

  hurriyet.com


   
Üretim fazlası tütünler açık artırmayla satılacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğurganlığı artırmanın yolları

  Doğurganlığı artırmanın yolları

  yumurtlamaya yardımcı besinler yumurtlamaya yardımcı bitkiler doğurganlığı arttırmanın yolları yumurtlamayı arttırıcı besinler yumurtlamayı artıran Çocuk sahibi olmayı gereğinden fazla mı ertelediniz? Yalnız değilsiniz. Çoğu kadın kariyer nedeniyle çocuk sahibi olmayı erteliyor. Ancak nereye kadar? Geç kalmış olmamak ve kötü sürprizlerle karşılaşmamak için bu yazıyı okuyun. İşte biyolojik...
 2. Açık

  Açık

  Açık kapı baht açıklığına, iş arayanın bunu bulmasına, maksadın gerçekleşmesine, Açık pencere gönül huzuruna yahut küçük bir rahatsızlık geçirmeye delalet eder.
 3. Doğurganlığı artırma yöntemleri

  Doğurganlığı artırma yöntemleri

  Doğurganlığı arttıracak bilgiler, bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler. sizleri konu ile alakalı bilgilerle başbaşa bırakıyoruz :) 1 Sağlıklı beslenin Üreme potansiyelinizi maksimum seviyeye çıkarmak için sağlıklı bir beslenme biçimini benimsemek önemli Folik asit deposu yeşil yapraklı sebzeler, demir içeren kırmızı et, kalsiyum içeren süt ürünleri, çinkodan zengin kuşkonmaz ve lifli...
 4. Açık Artırma Nedir

  Açık Artırma Nedir

  Açık Artırma Nedir kim bana Açık Artırma Nedir yazacaksa ona şmididen sağol varol tşkler diyorum :)
 5. Doğurganlığı artırmanın yolları

  Doğurganlığı artırmanın yolları

  hamile kalmak için ne yapmalıyım,hamile kalmanın yolları,doğurganlık nasıl artırılır,doğurganlığı artırmak için beslenme,doğurganlığı artırmak için yöntemler hakkında bilgiler Bir beslenme uzmanına görünün Beslenmeniz hem sağlığınız, hem de doğurganlığınız için çok önemlidir. Bu nedenle yaşamınız için bir beslenme uzmanı edinmelisiniz. Beslenme uzmanınızın önereceği tetkikler ile...

Sayfayı Paylaş