gebe
 1. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  4.236
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Utangaç çocuk

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

  utangac cocuk
  Bazı çocuklar topluluk içinde yüksek sesle konuşmaya çekinip söylemek istediklerini en yakınlarının, tabii çoğunlukla annelerinin kulağına fısıldarlar. Böyle durumlarda yapmanız gereken en önemli şey onu yüksek sesle konuşmaya zorlamaktır. Bu davranış sadece onun tedirginliğinin daha da artmasına neden olur. Böyle bir durumda karşılaştığınızda önce ona insanların kendilerine hitap edilmesinden hoşlandığını, ayrıca her zaman beraber olamayacağınız için yüksek sesle konuşabilmesi gerektiğini anlatın. Hala fısıldamaya devam ederse, onu dinledikten sonra “çok doğru söylüyorsun,haydi şimdi teyzene de anlat” gibi sözlerle cesaretlendirmeye çalışın. Bundan sonra da söylediği her şeyi dikkatle dinleyip, ne güzel konuştuğunu söylerseniz çocuğunuz bu sorunun üstesinden gelmeye başlayacaktır. Yakınlarınıza da sizin gibi davranmalarını rica ederseniz çözüm daha da hızlanacaktır.

   
Utangaç çocuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. utangaç mavi

  utangaç mavi

  sevgılı melekler,tum melek ruhunuzla benı utangaçlıgımdan kurtarmanızı ıstıyorum.lutfen yardım edın
 2. Hareketli Yeni Utangaç İfadeler

  Hareketli Yeni Utangaç İfadeler

  utangaç ifadeler utangaç smile smiley ifadeleri smileyler
 3. Utangaç çocuklarımız

  Utangaç çocuklarımız

  Çoğu zaman çocukların hiç sıkılganlık duymadan akıllarına geldiği şekilde davranmalarından yakınıyoruz. Özgür yetişen yarının büyüklerinde utanma duygusuna yer olmadığına inanıyoruz. Ama ne yazık ki utangaçlık çocuklar arasında çok yaygın bir huy. Çocuğun bugün utangaç olması onun yetişkinlik çağında başarı elde etmesini engelleyebili...r. Kendini gösterme şansından yoksun kalır. Kısacası...
 4. çok utangacım ne yapmalıyım

  çok utangacım ne yapmalıyım

  Bir ortama girsem biri bana birşey dese anında kıpkırmızı oluyorum, benim gibi olan varmı ? Günün birinde bir erkek arkadaşım olsa ben ne yapacağım?Bu durumu nasıl aşarım ?

Sayfayı Paylaş