Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ütü Baskısı

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Ütü Baskısı < Konu Resmi..>


  İnkjet ütüleri baskı kağıtlarında denediniz mi hiç? Ben denedim ve çok işe yarıyorlar. Birkaç hata olduysa da ufak tefekti ve tabii ki kullanıcı hatasıydı. Ütüyü uzun süre üstünde bıraktığım kısımda hafif bir sarılık oldu. Fakat eğer nostaljik bir görüntü istiyorsanız bu mükemmel.
  Farklı olarak yaptığım tek şey, baskıdan sonra ve ütülemeden önce tüm beyazlığı resmin kenarından kırpmaktı. Yaptığım tabii ki de bu örnekte işe yaradı çünkü lastiksi baskı maddesi keteni çok iyi tuttu. Daha önce o ketenle çalıştığımda kenarlarını kestiğim yerlerden çok çabuk dağılmıştı.

  < Konu Resmi..>


  Sonra kenarlarına dikkat ederek soyuyorsunuz ve oldu işte! Çok kolay!

  Swapbot(internet sitesi) dan ilham alarak 3 tane Frida Kahlo usulü süs eşyası yaptım. Bazen ufak şeyleri yapma becerimi kaybediyorum. Büyük süs eşyalarını seviyorum ve onları yapıyorum bu kadar basit. Resim bulmanın dışında neyle tamamlayacağımı bilmiyordum. Bunun tamamının canlı gibi gözükmesi hoşuma gidiyor. Fakat problem şu ki, çok net bir fikirle bir şeyler yapmaya başladığımda asla istediğim gibi bitmiyor ve her defasında da hayal kırıklığına uğruyorum. < Konu Resmi..>


  Bu resim oval bir şekil aldı. Düğmeler zorunluluktu. Ve bu aksesuar için müflonlu(kapitone) bir arka plan yapmaya çalıştım fakat istediğim gibi olmadı. Aslında tam olarak ne istediğimi de bilmiyorum gerçi.
  Ve şu resimdeki kumaş çok hoşuma gitti ama ön taraftan, daha belli olmasını isterdim. Tek elimde olan kalınca bir çeyrek parça. Bunu da Asheville Cotton Company’de bir hafta önce buldum. Tüm bir parça aradım ama galiba ellerinde olan tek parçaydı, yine de hoşuma gidiyor.
  < Konu Resmi..>

  Hay Allah, galiba ikinci bir aksesuar daha yaptım; diğer ikisi üç ve dört numaralı olanlardı. Frida’nın kafasının ortasında olduğu bir çan şekli istedim ama bu zavallı aksesuarın üstünde çalıştıkça ondan daha da nefret etmeye başladım ve çok çirkin, peynir şeklinde, uydurukça tasarlandığını düşündüm. Kahverengi kare aksesuara geçtim ben de. Bunun için de kapitone bir arka plan düşündüm ama vazgeçtim. Onu beyaz keten parçasının biraz arkasına yerleştirdim, ve hafif dışarı fırladı gibi. Bu şirin kahverengi parçacığı Hancock’ta buldum. Düğmeler, düğmeler, düğmeler… Bahse girerim düğmesiz aksesuarlar yapabiliyor muyum merak ediyorsunuzdur. Söz konusu bile olamaz.
  < Konu Resmi..>

  Son olarak favorim, etekli bir şeyler yapmayı istediğimi biliyordum. Gerçekten, fotoğraf bunun şeklini biraz çarpıttı, inanabiliyor musunuz. Fakat ben sadece normal bir insanım ve zanaat bunun su yüzüne çıkmasını sağlıyor.
  < Konu Resmi..>



  Bu kumaş parçasını da sevdim, ACC den başka kalın bir çeyrek parça. İster inanın ister inanmayın fakat bazen gerçekten hiç sevmediğim kumaşlarla çalışıyorum fakat bu sefer. Bu alçakgönüllü parçaların her bir kısmını çok sevdim. Çan, bu resimde belli değil fakat bu aksesuar serisinin ilk parçasında çok belli.
  < Konu Resmi..>

  Çanlar, ne aptalım. Hatta gümüş çanlar. Dikiş makinenizin üstünde börek parçaları varken bir demet çanla çalışmayı deneyin. Makineniz hareket ettikçe çıngıraklı yılan gibi ses çıkıyor. Ama hoş, sakinleştirici ve beni olduğu gibi jingle bells havasına sokuyor. Başın üstündeki düğme aynı zamanda Frida’nın ikonik durumunu da gösteriyor. Nimbus’u düşünün. Bel ölçüsünün biraz yeşil beyaz cizgili kurdele şekli alması gerekiyordu. Ve elbisesinin kenarındaki kurdele ikinci/üçüncü aksesuarımızdaki kurdeleyle kaplanmış kahverengi takıya kuzendir.
  Ve işte! Çok keyifliydi ve daha fazlasını da yapabilirim. Aslında fazlasını yapmam da lazım. Belki Frida Kahlo’dan esinlenme değil ama KTC için bir tane daha aksesuarım var…



   
Ütü Baskısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ütü yapmak

  ütü yapmak

  İşlerinizin düzeleceğine işaret eder. Eğer ütü yaparken elinizi yaktığınızı gördüyseniz, kıskanç insanlarla mücadele vermeniz gerektiğinin işaretidir.Mutlu bir aile hayatına hazırlandığınız ve işlerinizin yolunda gideceği anlamındadır.
 2. ütü

  ütü

  Sıcak ütü görmek , çok zeki olduğunuza, ancak zekanıza gereğinden fanla güvenip bu nedenle zarar göreceğinize; terzi ütüsü, hayırlı bir habere; herhangi birşeyi ütülemek, işlerin düzeleceğine işarettir. Rüyada ütü insanın yaşamına karışan, öğüt veren, bir kimse olabilir.Rüyada sıcak ütü görmek, çok akıllı bir insan olduğunuza ama aklınızı iyi kullanmadığınız için zarara uğrayacağınıza...
 3. Ütünün sararttığı

  Ütünün sararttığı

  ütü sararması Ütünün sararttığı çamaşırın sararan kısmını nemlendirin. Üstüne mısır nişastası serpin. Sonra, bir bez aracılığıyla, nemli kısmı ütü ile kurutun. Leke yok olur
 4. Ata Demirer'e çocuk baskısı

  Ata Demirer'e çocuk baskısı

  özge borak, özge borak sevgilisi, özge borak ata demirer, ata demirer sevgilisi, ata demirer özge borak, ata demirerin yeni sevgilisi, ata demirerin sevgilisi, ata demirer özge, ata demirer özge borak aşkı, ata demirer özge borak evlendi mi, ata demirer özge borak evleniyor Ekranların sevilen yüzlerinden biri olan Ata Demirer, son dönemlerde Eyvah Eyvah filmleriyle başarısına başarı kattı....
 5. Hangi yazıcılarla Fotoğraf baskısı yapılabilinir

  Hangi yazıcılarla Fotoğraf baskısı yapılabilinir

  Fotoğraf basmak için her yazıcıyı kullanabilir miyiz Hangi yazıcılarla Fotoğraf baskısı yapılabilinir Merhaba Sevgili melek'ler bu yazımızda "Fotoğraf basmak için her yazıcıyı kullanabilir miyiz?" diye bizi soran misafirimizin sorusunu yanıtlıyor ve iszlerinde bu konuda bilgi edinmesini istiyoruz. Fotoğraf Basmak İçin Her Yazıcı kullanılmaz mürekkep püskütmeli veya lazerli...

Sayfayı Paylaş