1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  uydudan görünen bayraklar

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Türk bayrakları uydu görüntülerinde
  5 Temmuz, 2007 13:01:00 (TSİ)


  Tüm Teknoloji Haberleri

  İnternet arama motoru Google'ın uydu görüntülerinin yer aldığı 'Google Earth' programında uydudan görünen Türk bayraklarının sayısı her geçen gün artıyor.

  Google Earth programında daha önce uydu görüntülerinde tespit edilen Şırnak'ın Cizre ilçesindeki dağlara işlenen Türk bayrağı ve Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünün ardından, Ankara, Samsun,Elazığ, Yozgat ve KKTC'deki Türk bayrakları da net bir şekilde görülüyor.

  Ankara'nın Etimesgut ilçesindeki Zırhlı Birlikler Okulu Eğitim Tümen Komutanlığı içinde bulunan Seyirtepe mevkine işlenen dev Türk bayrağının yanı sıra, Elazığ'ın Harput ilçesindeki 'ay yıldız', Kıbrıs'ta Beş Parmak Dağları'ndaki KKTC bayrağı ile 'ay yıldız'ın altına yazılmış 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözü uydu görüntülerinde dikkat çekiyor.

  Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kampüsü'ndeki ormanlık alana işlenen Türk bayrağı ile Yozgat'ta bir tepeye kazınan 'ay yıldız'lı Türkiye haritası da göze çarpan diğer görüntüler arasında yer alıyor.

  Şanlıurfa-Suriye sınırına kazılan 'Hudut Namustur' yazısı ile 'ay yıldız' sembolleri de Türkiye üzerindeki ilginç görüntülerden birini oluşturuyor.

  İnternette, 'earth.google.com' sitesinden indirilen programda ekrana gelen dünya görüntüsü üzerinde, tıklanan her noktanın kuş bakışı uydu görüntüleri yer alıyor.

   
uydudan görünen bayraklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ArkeoPera'da Görünenin Ötesindekiler

  ArkeoPera'da Görünenin Ötesindekiler

  ArkeoPera Sanat Galerisi, 18 - 30 Eylül arasında Berna Özlem Özcan’ın “Görünenin Ötesinde” adlı dijital baskı resim sergisine ev sahipliği yapacak. Sergisinde grafik ve resim disiplinlerinden seçkilere yer veren Özcan, aynı zamanda görsel kültür mirasımıza ait donelerle, var olanın yeniden kurgulanıp nasıl sunulabileceğini sorguluyor.
 2. Taksilere uydudan takip

  Taksilere uydudan takip

  taksi takip sistemi Taksici gaspları, teknolojik cihazla tarihe karışacak ANTALYA'da gasp ve cinayet olaylarına karşı taksiler, uydudan takip yöntemiyle izlenecek. İlk etapta 30 taksiye kurulan sistem, kentteki 3 bin 700 taksiye de takılacak. DPL uydu takip cihazı Antalya'da 100 polis otosuna da takılacak. Taksiler, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda kurulan çağrı merkezi ve emniyet...
 3. !!! Uydudan Cebinizin Yerini Bulun !!!

  !!! Uydudan Cebinizin Yerini Bulun !!!

  Aşağıdaki siteye girin, Türkiye'yi seçtikten sonra sol tarafa 532, 533 gibi servis numarasını, sağa da telefon numarasını yazın GPRS Yöntemi ile uydudan, girdiğiniz numaranın ait olduğu telefonun şu an nerede olduğunu gösteriyor... http://www.sat-gps-locate.com
 4. Güzel görünen dudaklar için

  Güzel görünen dudaklar için

  güzel dudaklar için, ne yapılmalı, makyaj, önerileri burada arkadaşlar. Dudaklarınızın olduğundan daha da güzel görünmesi için, sizlere aşağıda faydalı bilgiler sunuyoruz Melek'ler:) Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli...
 5. bayrak

  bayrak

  genişliği 7 cm olan türk bayrağı ile ilgili 7 soru (cevaplarıyla birlikte) yaza bilirz misiniz

Sayfayı Paylaş