Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Uyku hapı öldürürmü

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  uyku hapı öldürürmü, kullanımı, zararları, yan etkileri, hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar

  Uyku porblemi yaşayan bir çok kişi, çözümü uyku haplarında bulur. Peki uyku haplarının ne gibi yan etkileri ve zararları vardır. Ve hatta iddialara göre uyku hapının ölümlere yol açtığı söyleniyor. Bu iddiaların doğruluk payı ne kadardır; buyrun dahasını da bu makalemizde öğrenelim Melek'lerim.


  < Konu Resmi..>
  Kanada’da 12 yıl süren bir araştırma, uyku sorunu olanların kullandığı ilaçların, erken ölüme neden olabileceğini ortaya çıkardı. Kanada’nın Quebec eyaletindeki Laval Üniversitesi bilimadamlarından Genevieve Belleville’nin 12 yıl süren araştırması, The Canadian Journal of Psychiatry isimli bilimsel psikiyatri dergisinin son sayısında yayımlandı.
  Uzun ömürlü, yüksek gelirli, kronik sağlık sorunu olan, sigara içen ya da alkol alan gruplardan 12 bin kişi üzerinde çalışan Belleville’nin araştırmasına göre, uyku hapları ölüme neden olan etkenler arasında.

  Araştırdığı 12 bin kişi arasında uyku sorunu olup da hap kullananlardaki ölüm oranının, kullanmayanlara göre daha yüksek olduğunu kaydeden Belleville, uyku hapı alanların bünyesinin, parazit hastalıklarından kanser türlerine kadar bir dizi rahatsızlıkta, almayanlara oranla daha savunmasız kaldığına işaret etti.

  Belleville, araştırmasında, uyku hapı kullananların ilacı hangi sıklıkta aldıklarına ilişkin bilgi vermedi. Uyku haplarının şekerleme olmadığına dikkati çeken Belleville, her yıl yazılan milyonlarca uyku hapı reçetesine ilaveten, eczanelerde reçetesiz satılan uyumaya yardımcı ilaçların da aynı etkiye sahip olduğunu hatırlattı.


   
Uyku hapı öldürürmü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. evlilik aşkı ÖLDÜRÜRMÜ ?

  evlilik aşkı ÖLDÜRÜRMÜ ?

  İşte en güzel cevap.. Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm kokulu, saçları taralı, dişleri fırçalanmış adamı / kadını sevmek kolaydır. Aslında aşk, aynı insanı, sabahın körü uykudan uyandırdığındaki en sinirli hali ile de kabul edebilmek, aynı tuvaleti bir dakika arayla kullanabilmek, diz yapmış pijamalarla kanapede yastıklara sarılıp sızmışken bile şevkatle okşayabilmektir....
 2. Uzaklik aski öldürürmü???

  Uzaklik aski öldürürmü???

  Uzaklik aski öldürürmü???
 3. evlilik aşkı öldürürmü?

  evlilik aşkı öldürürmü?

  evet melekler evlilik aşkı öldürürmü? :hmm:
 4. Hapı çiğneyerek içmeyin!

  Hapı çiğneyerek içmeyin!

  24.02.2009 Çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle yutularak alınması gereken bazı hapların çiğnenerek kullanılmasının, içindeki etken maddenin vücuda hızlı yayılması nedeniyle farklı yan etkilere, hatta zehirlenmelere dahi neden olabildiği bildirildi. Konya Eczacılar Odası Başkanı Harun Kızılay, eczanelerde satılan ilaçların içeriğine göre her birinin farklı kullanım şekilleri olduğunu söyledi....
 5. Tükürük spermi öldürürmü?

  Tükürük spermi öldürürmü?

  oral ilişki spermi öldürürmü,tükürük sperme değerse sperm ölürmü,kayganlaştırıcı spermi öldürümü,kayganlaştırıcı gebeliği önlermi,tükürük ve kayganlaştırıcının gebelik üzerinde etkisi oral seksten kaçnmalılar. Tükürük içinde bulunan birtakım enzimler ve bakteriler spermlerin dölleme kabiliyetini azaltır, hatta spermlerin ölümüne neden olabilir. Benzer şekilde anal seks de sperm aktivitesi...

Sayfayı Paylaş