Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Uyuz tedavisi

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  ivermectin nedir ivomec nedir uyuz, hastalığı, nedir, tedavisi, ilacı, neden olur, nasıl geçer, belirtileri,



  Hoşlanmadığımız bir durum karşısında yada sinir bozucu bir olay karşısında "off uyuz oldum" yada "çok uyuz biri" gibi cümleler kurarız. Peki gerçekte uyuz ne demektir; buyrun uyuz hakkında detaylı bilgiler Melek'ler:D:D


  < Konu Resmi..>


  SKABİES (uyuz)

  “Sarkoptes skabie hominis” tarafından oluşturulan bir deri hastalığıdır.
  Skabies, akkiz bir hastalık olup her yaş ve cinste görülür. İnsandan insana yakın ilişki ve temizlik koşullarına dikkat etmemekle çoğu kez aynı yatakta yatmakla ve cinsel yakınlıkla geçer. Elbiselerden, yatak çarşaflarından veya havlulardan da geçebilir.
  İnkubasyon periyodu bir aydan daha kısadır, bazen iki aya kadar da uzayabilir. Şiddetli kaşıntı organizmaya karşı sonradan gelişmiş hassasiyete bağlıdır ve primer enfestasyondan 3-4 hafta sonra belirir.

  Skabies’te hasta yatağa yattıktan sonra ortaya çıkan kaşıntı tipiktir. Erken devrelerinde sadece tünellerin bulunduğu yerlerde kaşıntı olur ve sonra kaşıntı generalize hale geçebilir.

  Çok sayıda düz veya S şeklinde üzerinde noktalar olan 5-20 mm uzunluğunda, sonunda vezikül bulunan yolların görülmesi karakteristiktir. Parazit bu yolun sonundaki vezikül içinde bulunur.

  Uyuz lezyonları en sık el parmak aralarında, el bileklerinde, dirsek iç yüzünde, dirsek üzerinde, meme başları etrafında, göbek çevresinde, karın alt kısımlarında, genital bölgede, kalçalarda yerleşir.

  Erkeklerde glans peniste görülmesi karakteristiktir. Yeni doğanlarda ve çocuklarda lezyonlar ekseriya avuç içleri ,ayak tabanları, baş ve boyunda yerleşir.

  Skabies tanısı, tünel ve papülden elde edilen materyalde organizmanın, yumurtaların veya oval koyu kahve renkli fekal materyalin görülmesi ile konur.

  TEDAVİ

  Banyodan sonra, Gama benzene hexachloride ( Kweel ) veya Permetrin (Nix )’nin losyon formları bütün vücuda sürülür. İlaç 12-24 saat vücutta tutulur. Elbiseler yıkanır veya kuru temizleme uygulanır. Tedaviden sonra yeniden Skabies’ e yakalanma 24 saat sonra olabilir. 1 hafta sonra eğer bariz tedavi başarısızlığı varsa 2’nci tedavi uygulanır.
  Son zamanlarda İvermectin (Stremectol ) tek doz 200/mikro gr/kg kullanılmasından iyi sonuç alındığı bildirilmektedir.


   
Uyuz tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. U

  U

  U ULNA:Önkolun iki kemiğinden içte (serçe parmağı tarafında)bulunanıdır. ULTRASOUND:İnsan kulağının duyamıyacağı kadar yüksek frekanslı ses dalgaları.Ultra-ses. ULTRASONOGRAFİ:Ultra-ses kullanılarak elde edilen görüntüler.Bir çok hastalığın ön teşhisinde kullanılan, ancak daha çok karın organları gibi ses dalgalarının kolayca geçebileceği konumdaki organların tetkikinde etkili bir inceleme...
 2. uyuz tedavisi

  uyuz tedavisi

  Küçücük bir canlı 2.500 yıldır insan cildine zarar vermektedir.Fark edilmesi oldukça zordur ve deride şiddetli bir kaşıntıya sebep olur.Her yıl dünyada 300 milyondan fazla uyuz vakasının meydana geldiği bilinmektedir. Hastalık herhangi bir nesilde veya çağda kişisel hijyene rağmen ortaya çıkabilir. UYUZ NASIL İLERLER? Uyuz insan gözüyle görülemeyen mikroskobik bir canlının sebep olduğu bir...
 3. uyuz

  uyuz

  Veba hastalığına, Uyuz olmak ve kaşınmak, akraba cihetinden gelecek üzüntü ve sıkıntılara; Uyus hastalığına yakalanmak işlerin düzelmesine, zengin olmaya, zengin için makam ve mevki edinmeye delalet eder.İşleriniz çok iyi olacak, çok para kazanacaksınız demektir. İşleriniz çok iyi olacak, çok para kazanacaksınız demektir. Rüyada uyuz olarak kaşınan kimse büyük bir para alır.Rüyada uyuz...
 4. uyuz otu

  uyuz otu

  (Skabiose / Scabieuse / Scabious / Scabiosa / Scabiosa maritima) Haziran-ekim aylari arasinda, eflâtun, mavimsi veya beyaz renkli çiçekler açan, 50-100 cm boylarinda, dallanmis, bir veya çok yillik otsu bitki. Çiçekler, sivri uçlu mizrak seklinde yaprakçiklarla örtülü, yarim küre seklinde bir arada toplanarak, basçik seklinde çiçek durumlari meydana getirirler. Türkiye’de yetistigi...
 5. Uyuz Mesajlar

  Uyuz Mesajlar

  Uyuz Mesajlar - Arkadaşlar şimdi diyeceksiniz ki mesaj mesajdırda uyuzluğu ne demeyin ben gerçekten de uyuz olsunlar istiyorum.

Sayfayı Paylaş