1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  "Uzak İhtimal" filimi

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  konusu ile iddialı bir filim geliyor.....
  Görkem Yeltan ın başrol oyuncusu olduğu filim çok konuşulacak gibi görünüyor....  BU FİLMİ ELEŞTİREMEZLER!
  [​IMG]
  BİR MÜEZZİN İLE RAHİBENİN AŞKINI ANLATAN 'UZAK İHTİMAL' FİLMİNİN RAHİBESİ GÖRKEM YELTAN: BU FİLMDE BEĞENİLMEYECEK BİR ŞEY YOK! 14 FESTİVALDEN TEKLİF ALAN FİLMİMİZE KÖTÜ BİR TEPKİ DE OLMAYACAK ..

  Avrupa'nın en prestijli festivallerinden Rotterdam Film Festivali'ne katılan ilk Türk filmi olma unvanlı 'Uzak İhtimal', burada birincilik ödülü 'Tiger Awards'ı alınca çok konuşulmuştu. Ahmet Hakan Coşkun'un kardeşi Mahmut Fazıl Coşkun'un yönettiği filmin konusu da konuşulmasına kapı açmıştı elbette. Ne de olsa filmde; bir rahibe ile bir müezzin imkansız aşka düşüyordu. Film yaklaşık iki ay önce bu festival sayesinde gündeme geldi gelmesine ama bu sürede vizyona girmedi; yakın bir gelecekte de girmesi söz konusu değil. Çünkü 'Uzak İhtimal'in tüm film festivallerini dolaşması planlanıyor; Kopenhag, Avrupa ve Linz Festivali... Biz de; filmi görme ihtimalimiz şimdilik gelecek sinema sezonuna kalmış gibi göründüğünden, en azından oyuncular Görkem Yeltan ve Nadir Sarıbacak'la konuştuk, merakımızı giderdik.

  * Rotterdam nasıl bir deneyimdi?
  Nadir Sarıbacak: Bu, benim ilk başrolüm olduğu için Rotterdam çok heyecan vericiydi ama oyunum vardı törene kalamadım, İstanbul'a döndüm.
  Görkem Yeltan: Rotterdam'da 'Bu çok güzel bir film. Bu kadar gerçekçi bir filmle karşılaşmamıştık' şeklinde yorumlar geldi. Çok gururlandım. 14 festivalden de davet aldık.

  * Filmin konusu tam olarak ne?
  G.Y.: Filmimiz, söylenemeyen şeyler üzerine kurulu. Biri müezzin, diğeri sahaf olan iki erkek ile rahibe olmaya hazırlanan Clara'nın kesişen yolları ve kendi aralarında söylenemeyen cümlelerinden oluşuyor.
  N.S.: Film müezzin için platonik bir aşk, dile getirilmeyen... Bu da filmde çatışma yaratıyor. Rahibenin aşka karşılık vermemesi müezzinin de onu çok sevmesi filmin en can alıcı çatışması.

  SÖYLENEMEYEN BİR AŞK
  * Avrupa, Müslüman ve Katolik aşkını hoşgörüyle karşıladı. Sizce Türk izleyicisi filmi nasıl yorumlayacaktır?
  G.Y.: Bu topraklarda herkes birbirine komşu yaşıyor. Bu Avrupalılar için tuhaf ama bizim için normal... Zaten iki kahraman arasında bildiğimiz klişe bir aşk ilişkisi olmadığı için herhangi bir çevreyi rahatsız etmeyecek, kimseyi incitmeyecek. Filmde rahatsız olunacak, beğenilmeyecek hiçbir şey yok!
  N.S.: Filmde anlatmak istediğimiz şu; din farklılığı da söylenemeyen aşklar için bir nedendir. Ancak tabii tek başına esas neden olamaz. Hollanda izleyicisi filmimizi naif buldu. Onlar; Müezzin Musa'yla birlikte 'Haydi söyle artık aşkını!' der gibi heyecanlı duygularla izledi, sesli tepki verdi.
   
"Uzak İhtimal" filimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Filler Üzerine

  Filler Üzerine

  Her milletten öğrencilere ödev vermişler, Filler üzerine yazın diye... Bakalım kimler ne yazmış? Fransızlar: Fillerde cinsel yaşam. Çinliler: Fil pişirmenin bin yolu. İngilizler: Safaride fil avlama teknikleri. Almanlar: Filler ve fillerin Alman Dil ve Kültürü'ne etkileri. İranlılar: Filler çarşafa nasıl sokulur? Amerikalılar: Daha büyük ve görkemli fil...
 2. Filiz

  Filiz

  Bayanların işlerinin hayırlı, kısmetli ve iyi sonuç vereceğini belirtir. Sağlık, huzur, bereket, bolluk, aşkta mutluluktur.
 3. Fil..

  Fil..

  rüyada yavru fil görmek rüyada fil yavrusu görmek belden aşağısını çıplak Dünyalığı ile mağrur, kaba yaratılışlı kimseye, Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, File binmek ehli olan için memmuriyete, Çıplak file binmek evlenmeye, Fil yabancı devlet reisine,...
 4. File

  File

  Rüyada file görmek nimete isarettir. Elinde bos bir file ile pazarda dolastigini görmek, kismet aradigina; filesi dolu olarak evine döndügünü görmek, evine hiç beklemedigi bir yerden bir çok mal ve esya gelecegine; yolda bos bir file bulup aldigini gör-mek, birisinden bir is hususunda vaat aldigina, dolu bir file buldugunu görmek, kendisine büyük bir is hususunda teklif yapildigina delalet eder.
 5. HANCOCK filimi

  HANCOCK filimi

  Tür : Aksiyon / Fantastik / Komedi Yönetmen : Peter Berg Senaryo : Vincent Ngo , Vince Gilligan Yapım : 2008, ABD Dağıtım : Warner Bros Süre : 1 Saat 32 Dakika Oyuncular: Will Smith (Hancock) Charlize Theron (Mary Embrey) Jason Bateman (Ray Embrey) Lauren Hill (Helikopter Muhabiri) Daeg Faerch (Michel) Konu: Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü...

Sayfayı Paylaş