üzüntüler için düğüm attım hayata!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
üzüntüler için düğüm attım hayata!

Düğüm attım hayata; üzüntüler için düğüm attım, sevinçler için boncuklar koydum, renkler düşledim, renkler dizdim... Hayatımın dönemeçlerini boncuklarla işte böyle işledim...

Tezgahın yanındayım bir kolye beğendim ve satın almak istedim... Tezgahın başındanki bayan birine seslendi: "Betül gel tasarladığın kolyeyi alacak olan kişiyle özel konuşmak istdiğini söylemiştin, bak kolyeni satın almak isteyen bir kişi var" dedi. Betül adında bir bayan yanıma yaklaştı, "bu kolye çok özel unutma, ellerimle yaptım çok uzun süre bekledim bu kolyeyi tamamlamak için benimle gittiğim bütün ülkeleri gezdi. Ruhmu verdim ona, hüzünlerimi ekledim" dedi. Elimi tuttu ve devam etti, "sen çok özelsin çünkü bu kolyeyi alıyorsun" dedi. Gözleri dolu dolu oldu, "bunu her takışında üzüntülerin ardından mutlakla mutluluklar geleceğini harıla oradaki her bir ilmekte, her bir boncukta saklı duran hayat var bunu hiç unutma" dedi...

Şaşırıp kaldım, yutkundum, paradan söz bile etmiyordu, sadece sadece yanaklarından süzülen gözyaşlarıyla ellerimi tutarak "unutma bu kolye ve sen çok özelsiniz" diye ekledi... Kolyeyi avuçlarımın içerisine bırakırken ona veda etti ve yanaklarından süzülen yaşlarla tezgahın diğer ucuna gitti.

Olduğum yerde kalakalmıştım boğazım düğüm düğüm oldu, sanki bir rüyaydı ya da bir işaretti bu. Çünkü, o gün artık hayatımın düğüm düğüm olduğunu ve içinden çıkamayacağımı düşünüyordum. Bu kolye işte böyle bir günde avuçlarımmın içerisine bırakıldı...

Şimdi masamın üzerinde duruyor kolyem, bana umutları anlatıyor, bana hayatı. Unutmadan söyleyeyim kolyeyi aldığım Betül Hanım bir ressammış ve şunu da söylemeden geçemeyeceğim böyle incelikli, rüya gibi güzel bir kolye ancak böyle güzel ellerden çıkabilir...
Umutları hiç kaybetmememiz dileğiyle...

Geri