1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Vadi yüzünden kabine birbirine girdi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  İsrailli bakanlar Türkiye konusunda kavgaya tutuşmuşlar. İki bakanın tartışmasında ağır laflar havada uçuşmuş.

  İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi, Türkiye’ye karşı ılımlı tavrıyla bilinen İsrail Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı Benjamin Ben-Eliezer ile son Ankara-Tel Aviv krizinin mimarı olan Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’ın, Almanya ziyareti sırasında Türkiye ve "Kurtlar Vadisi Pusu" dizisi yüzünden tartıştıklarını yazdı.
  Gazetenin köşe yazarlarından Yossi Verter, tartışma esnasında Ben-Eliezer'in Lieberman'a, "Eğer arkadaşım olmasaydın seni shawarma (Türk döneri) yapardım" dediğini, İsrail Dışişleri Bakanı'nın da Ben-Eliezer’i “fino köpeği gibi davranmakla” suçladığını iddia etti.

  Haaretz yazarı Verter tarafından kaleme alınan yazıya göre, geçen hafta Başbakan Benjamin Netanyahu’nun başkanlığındaki heyetle Almanya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren iki bakan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile düzenlenen basın toplantısının ardından İsrail büyükelçiliğine gitti.

  < Konu Resmi..>
  Sanayi Ticaret ve Çalışma Bakanı Benjamin Ben-Eliezer


  Verter’e göre, iki bakan, İsrail’in Almanya Büyükelçisi Yoram Ben-Zeev ile birlikte en az 10 kişinin daha bulunduğu diplomatlar salonunda Türkiye tartışmasına tutuştu. Lieberman, Ben-Eliezer’i “fino köpeği gibi davranmakla” suçlarken, Ben-Eliezer de Dışişleri Bakanı’nın çifte standart uyguladığını söyledi. Olay sırasında orada bulunan bir kaynağa dayandırılan habere göre, Ben-Eliezer’le Lieberman arasındaki Türkiye tartışması aynen şöyle gerçekleşti:
  - Ben-Eliezer: “Dışişleri Bakanlığı’nın ayrıştırıcı değil birleştirici unsurlar bulması lazım. Bakanlığın on yıllar içinde oluşan politikalarını yerle bir ediyorsun. Eğer arkadaşım olmasaydın seni shawarma (Türk döneri) yapardım.”

  - Lieberman: “Sen geleneksel Musevi yaklaşımına takılıp kalmışsın. Yani hep efendilerini mutlu etmeye çalışıyorsun.”

  "MISIR VE ÜRDÜN'DEKİ DİZİLERE NİYE KIZMIYORSUN?"

  - Ben-Eliezer: “Mısır ve Ürdün’de her gün İsrail karşıtı televizyon dizileri yayınlanıyor. Onlara niye kızmıyorsun?”

  - Lieberman: “Fark şu ki, Mısırlılarla Ürdünlüler, Türkiye Başbakanı’nın yaptığı gibi, Ahmedinecad’ın en iyi dostları olduğunu söylemiyorlar ve sabah akşam İsrail’in cumhurbaşkanıyla başbakanına saldırmıyorlar. Yakında siz Mapaynikleri (İşçi Partisi’nin selefi olan Mapay partisi taraftarı) soyu tükenmekte olan tür ilan edip Brei Ayish hayvanat bahçesine koyacaklar. Orası bile size büyük gelecek.”

  - Ben-Eliezer: “Niye işi kişiselleştiriyorsun? Torunum, bunun konuyla alakası yok, deyince ona şöyle diyorum: Konuyu saptırma, anlamlı bir şey söyle.”

  - Büyükelçi Ben-Zeev: “Almanya’da büyük bir Türk azınlık var. Türk Başbakanı bir süre önce buraya geldi. Bir Türk topluluğa hitap etti ve ülkelerine olan bağlılıklarından vazgeçmemelerini söyledi.”

  - Ben-Eliezer: “Bak işte, görüyor musun? Böyle söyledi diye Almanlar keçileri kaçırmadılar.”

  "FİNO KÖPEĞİ OLMAK İSTEYEN OLSUN"

  - Lieberman: “Fino köpeği olmak isteyen fino köpeği olsun. Ortadoğu’da başka seçeneğimiz yok. Bazen sinirden kendini kaybetmiş gibi davranman gerekir.”

  - Ben-Eliezer: “Almanya’nın İran’la bir sürü ticaret ilişkisi var. Bugün bütün gün boyunca Almanlarla birlikte oturduk ve iyi dostuz. Eğer eleştirecek bir şeyi olsa bile, bunun nasıl dile getireceğimiz bellidir. Türkiye’nin bizden uzaklaşma süreci, Avrupa Birliği’nin kendilerini kabul etmemesinden sonra Araplara doğru itilmeleriyle başladı. Buna liderlerimiz aracılığıyla biz de çirkin bir şekilde katkıda bulunduk. (Ben Eliezer burada Olmert’in Gazze operasyonunun başlamasından iki gün önce Ankara’yı ziyaret etmesini ve Türkleri kızdırmasını kastediyor.)”

  - Lieberman: “Sen onlardan korkuyorsun. Tek istediğin onları yatıştırmak ve haklı çıkarmak.”

  - Ben-Eliezer: “Ben kimseden korkmam. Ben savaşlarda yaralandım. Ben sadece kendimizi Müslüman dünyadan soyutlamanın çıkarlarımıza nasıl hizmet ettiğini anlayamıyorum.”   
Vadi yüzünden kabine birbirine girdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Canlı yayında birbirlerine girdiler!

  Canlı yayında birbirlerine girdiler!

  Benim Annem Dans Edemez isimli yarışma programının canlı yayınında jüri üyeleri Sema Çelebi ile Hakan Peker arasındaki tartışma izleyenleri şoke etti. Show TV'de canlı yayınlanan Benim Annem Dans Edemez isimli yarışmada jüri üyesi Sema Çelebi, diğer jüri üyesi Hakan Peker'in taraf tuttuğunu iddia etti. Peker, bu iddiayı kabul etmezken ikili arasında milyonlarca insanın gözleri...
 2. yüzünüz asık giriniz

  yüzünüz asık giriniz

  **ÖLE SEVEK ÖLE SEVEK Kİ,GARA SEVDA OLAH.ARAPLARA BENZİYEH,GAPGARA OLAH,GARA SEVDA NEYSE ONİ YASİYAH.KEDİYİ GUDİYİ SEN DİE SEVİİM,SENDE HOROZU GUDİYİ BEN DİE SEV.SEMBOLİK AŞHK NEYSE ONİ YAŞİYAH.GEL ELELE TUTUŞUP KENDİMİZİ ELEKTİRİYE VEREH,ZANGIR ZANGIR TİTRİYEK,OLMİEK,ELEKTRONİK AŞHK NEYSE ONI YAŞİYAH.. **BEKAR IMAM KÖYDE AŞIK OLDUĞU KIZI İSTETMİŞ AMA VERMEMİŞLER. NAMAZ VAKTİ GELİNCE...
 3. Yüzde 10 ucuzluk yürürlüğe girdi

  Yüzde 10 ucuzluk yürürlüğe girdi

  Hükümetin açıkladığı 5. pakette mobilya ve bilişim sektöründe KDV oranlarını yüzde 8'e düşüren karar, yürürlüge girdi. Fiyatlar en az yüzde 10 gerileyecek Bazı sektörlerdeki mallara uygulanacak KDV'nin yüzde 18'den, yüzde 8'e indirilmesine dair Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete' yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlar Kurulu kararıyla, inşaat, mobilya ve bilgisayar gibi ürünlerden...
 4. Nihat İçin Birbirine Girdiler

  Nihat İçin Birbirine Girdiler

  survivor, haberleri, hakkında, neler oldu, kim birinici oldu, derya haberleri, asena ve zeynep biribirine girdi, nihat için haberleri burada hanımlar Survivorde olanlar yine oldu. Kazanan isim Derya olurken Asena ile Zeynep Nihat Yüzünden bi,rbirine girdiler Meleklerim..Haberi aktarıyorum sizlere. Nihat için birbirlerine girdiler! Final gecesi öncesi Asena ve Zeynep Tunuslu'nun Nihat...
 5. vadi

  vadi

  Akdeniz bölgesindeki vadileri yazar mısınız çok acil lütfen

Sayfayı Paylaş