1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Vajinismusta Hipnoz Nasıl Ve Ne Düzeyde Etkili?

  Konu, 'Hipnoz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  erkek kadını nasıl boşaltır kadın kendini nasıl boşaltır rüyada ilişkiye zorlanmak Hipnoz tekniği 1; doğrudan telkin
  En klasik hipnoz uygulaması doğrudan telkinlerdir. Derin hipnoz edilmiş kişiye vajinismusa engel olacak, yaşama daha farklı bakış sağlayacak telkinler verilir. Telkin hipnozunun her zaman olumlu etkisi vardır. Ama etkili olması için sürekli verilmesi gerekir. Belki 10 seans benzer telkinleri vererek bilinçaltında ciddi bir olumlu inanç yaratmak olasıdır. Ancak her fobik durumda bu telkin etkisinin kalıcı olmasını beklememek gerekir. Bir süre sonra içerde işleyen koruyucu vajinismus yaratıcı program, tetikleyici olayların da yaşanmasıyla yeniden işlemeye başlar. Ama doğrudan telkinin vajinismusta şöyle bir yararı vardır. Vajinismusta aşılacak sorun ilk ilişkidir. Bir kez vajinal cinsel ilişki olduktan sonra artık korku hali sürmez. Bu nedenle güçlü telkinlerin ilk ilişkiyi sağlayacak cesareti vermesi mümkündür. Bir kez yol açıldıktan sonra bilinçaltında nasıl bir kanaat hangi güçte yerleşmiş olursa olsun yıkılır, darmadağın olur.

  Hipnoz altında vajinismus için verilebilecek telkin örneği
  " ..geçmişte herhangi bir uygun olmayan davranış senin hatan değildi. Bu hatalı inancını başka insanlar yerleştirdi. **** yapmak nefes almak kadar doğal bir olaydır. Kendini sevdiğin, beğendiğin bir kişiye her yönünle açmak ve vermek son derece doğal ve normal bir durumdur. Eğer vajina yolundan çocuk doğumu hem de çoğu zaman ağrısız olarak mümkün oluyorsa o zaman bir erkek cinsel organının koca çocuk kafasının geçtiği yere kolaylıkla girmesinden daha doğal ve basit bir şey olamaz. Sen son derece sağlıklı, tüm organları normal gelişmiş, cinsel ilişkide bulunan her kadın kadar cinsel ilişkide bulunmayı hak eden bir kadınsın. Kocanla, eşinle doğal, haz alıcı, sevgi dolu bir cinsel ilişkiye girmende son derece normal ve istediğin bir davranıştır.."

  Hipnoz tekniği;2 Çapa yerleştirme
  Hipnozun başka bir yararı ilişki sırasında gevşeme ve acıyı önlemek yönünde olabilir. Derin hipnoz altında verilen telkinler ve yerleştirilen işaretlerin, korkuyu ve vajinal kasların kasılmasının başlayacağını hisseden kadın tarafından kullanılması sonucunda kasılmalar başlamadan durur. Bu işlem son derece etkili bir hipnoz tekniği olmakla birlikte beklenen etkiyi yaratabilmesi için derin hipnoz halinin elde edilmesi ve telkinlerin tekrar tekrar verilerek güçlendirilmesi gerekir. Hipnoz altında kadına kolayca uygulayacağı bir işlem verilir. Örneğin ilişki öncesi bir an gözlerini kapayacak derin nefes alırken sol elinin baş parmağını diğer parmakların arasına alarak yumruk haline getirdiği zaman bir anda tüm kaslarının gevşeyeceği ve cinsel bölgesinin uyuşacağı telkini yerleştirilir. Gerçekten de kadın bu işlemi yaptığı anda o istenen duruma geçer. Ben bu tekniği bilinçaltı korkusu temizlenmiş ama alışkanlık kalıbı kırılmamış kadınlara yerleştiriyorum. Çünkü gerçekten bilinçaltı temizlik yapılmış olsa da eski alışkanlık bir şekilde bir süre daha devam ediyor.

  Hipnoz tekniği: 3. Vizualizasyon
  Hipnoz yardımıyla uygulanabilecek 3. bir yöntem hayal kurmadır. Vizualizasyon denen bu yöntemde kişi kendini vajinismus yaratan olaylarda hayal ederken bu ortamlarda davranmak istediği gibi davranma hayalleri kurar. Örneğin bir cinsel ilişki yaptığını başından sonuna kare kare hayal eder. Ancak hipnoz altında bu hayal hemen vajinismus benzeri korku ve kasılmaların oluşmasına neden olur. Bu nedenle başlangıçta süre kısa tutulur. Örneğin 30 saniye hayal kurup sonra normal ortama dönülür. Her seferinde süre uzatılarak kişi bu kriz yaratan ortama karşı aşılanır. Yani olumsuz etkinin gücü zayıflatılır.

  NLP uygulayanların çok yararlandığı farklı bir teknik ile bu işlem kolaylaştırılır. Kişi korku yaratan ortamın üzerine kendisine güven yaratmış başka bir ortamı bindirerek beyindeki kodlamayı değiştirir. Yine hayal kurma tekniği ile kasılma geçirilen ortamlardaki davranışı korkulan bir durumdan komik bir duruma geçirmek mümkündür.

  Bilişsel terapiler
  Bilişsel davranış terapileri ile hipnoz altında hayal kurmanın beyinde kodlama sistemi aynıdır. Bu nedenle çoğu psikiyatristin tercihi olan bilişsel davranış tedavilerinin zorluğunu ve iticiliğini yaşamaya gerek yoktur. Bilişsel tedavide kişi kendisine korku yaratan ortamlara girmeye zorlanır. Yani cinsel ilişkiye zorlanır. Değişik alıştırma teknikleriyle vajene cinsel organın girişine uygun ortam yaratılmaya çalışılır. Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi cinsel tıp derneğinin web sitesinde bulabilirsiniz. Sonra süre devamlı uzatılır. Ama bu eğitim çoğu vajinismus hastası için hiç de kolay bir şey değildir. O kişi zaten yıllardır bilinçli olarak bunu yapmaya çalışmakta ama her seferinde hayal kırıklığına uğramaktadır. Halbuki hipnoz altındaki hayal oluşturma çok daha az zarar verici ve kabul edilebilir bir ortam yaratır. Kişi her şeyin kendi kontrolünde olduğunun farkındadır.

  EFT
  Yine son yıllarda çok popüler olmaya başlayan EFT ile bazen basit korkuların 5 dakika içerisinde yok edildiği ileri sürülmektedir. Ben henüz bu kadar kısa sürede iyileşmiş hasta bulamadım ama yine de EFT yi öğrenip denemekten kişinin bir kaybı olmaz. Kendi kendine uygulanabilir bir teknik olması da ayrı bir üstünlüğüdür. Ama bu teknik ilk bakışta basit gibi görünse de etkili olabilmesi için yöntemin inceliklerine vakıf olmuş kişilerden yardım almak tekniğin etkisini arttırmak açısından yararlı olur. ( EFT nin uygulanmasıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi www.efturkey.com adresinden bulabilirsiniz.)

  Hipnoz tekniği;4. Analitik Hipnoz
  Benim vajinismusu iyileştirmek için uyguladığım analitik hipnozdur. Sitemin diğer sayfalarında ayrıntılarını bulabileceğiniz gibi analitik hipnoz cinsel ilişki korkusu yaratan geçmiş olayların yeniden yaşatılması, buradaki mevcut algının ne olduğunun anlaşılması ve sonra da bu algının yerine istenen yeni anlayışın yerleştirilmesi amacına yöneliktir. Analitik hipnozda geçmişin sandığı açılır. Kişiyi bu anormal duruma götüren olaylar ve bu olaylarda rol oynamış kişiler tek tek ortaya çıkar. ( bakınız olgu örneği)

  Çok basit gibi görünen olayların nasıl bu kadar ağır bir duruma yol açtığı hayretle izlenir. Çoğu olayda bir veya iki olay vajinismusu yaratmıştır. Bazen basit bir söz, bazen bir taciz girişimi, bazen dinlenen bir öykü korkuyu oluşturur. Bazı olaylarda mekanizma daha karışık olabilir. İstemeden yapılmış bir evlilik, evlendiği erkekten gizlenen bir sır, suçluluk duygusu, kendini cezalandırma arzusu gibi etkilerden bahsedilmektedir.

  Benim görüşüme göre korku yaratan her olayda olduğu gibi vajinismusu yok edecek en tutarlı ve sistematik yaklaşım analitik hipnoz tedavisidir. Krizi yaratan kişinin içinde hissettiği olumsuz olaya karşı hissettiği duygudur. Bu duygu içinde titreşmeye başladığı anda zaten krizin geleceğini kişi bilir ve kriz başlıyor korkusu krizi tetikler. Korkuyu zaten içinde hisseden bir kadında daha hipnoz koltuğuna oturması, gözlerini kapaması ve duyguyu izlemeye başlamasıyla regresyon, yani geçmiş olayların canlanması başlar. Bundan sonra izleyeceğim yol bellidir. Olaya gider, olay net canlanmasa da duyguyu boşaltır, tekrar olaya gider hala kalan duygu varsa boşaltır, tekrar olaya gider hala varsa tekrar geriletirim. Bu seri tüm olaylar bulunup temizlenene kadar devam eder.

  Hasta iyileştiğini nasıl anlayacak? Analitik işlem bittikten sonra hipnozdan çıkmadan geleceğe yönelik bir cinsel ilişki senaryosu oluştururum. Ve hasta rahatlıkla ilişkiye girme hayalini kuruyorsa mesele çözülmüş demektir.kaynak:forumtempo


   
Vajinismusta Hipnoz Nasıl Ve Ne Düzeyde Etkili? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hipnoz Nedir?

  Hipnoz Nedir?

  Hipnoz Nedir? Hipnoz kimilerine göre bir cesit buyu kimilerine gore ise tibbin bize vermis oldugu bir olanak, Hipnoz kelimesi eski yunanca da uyku anlamina geliyor ve hipnoza girmis kisinin görünümü de uyuyan bir kisiye çok benziyor. Ancak hipnoz bir uyku hali olmayip uyaniklilik halidir ve hipnoz altindaki bir kiside elektroansefalogramlar uyaniklik trakeleri verir. Bilindigi gibi...
 2. Vajinismus Ve Hipnozla Tedavisi

  Vajinismus Ve Hipnozla Tedavisi

  Vajinismus hipnozla tedaviye en yatkın durumlardan biridir. Vajinismusla ilgili bilgileri birçok kaynakta bulabilirsiniz. Ben bu yazıda hipnozun vajinismus için neden uygun bir tedavi yöntemi olduğunu açıklıyorum. Açıklamalarım bir çok açıdan yerleşik bilimsel bilgi ve görüşe farklı bir bakış açısı getiriyor. Hipnoz tedavileri başlı başına zaten yerleşik düzene, yerleşik tedavi düzenine bir...
 3. Hipnoz Ve Hipnoz Yöntemleri

  Hipnoz Ve Hipnoz Yöntemleri

  hipnoz yöntemleri Hipnoz, yapay hareketlerle meydana getirilen bir ruh halidir. Başlıca karakteri, sadece, bu hal sırasında arzu edilen herhangi bir telkinin yerine getirilmesidir. Bu fikir yavaş yavaş hazırlanıp ortaya çıkmıştır. Dupau, Durand (de Gros), Joly gibi araştırıcılar, deneklerin uykudaki görünen irade azlığını, taklit ve baş eğmeyi ve kendilerinde oluşturulmuş fikirlere göre...
 4. Hipnoz Ve Adli Hipnoz

  Hipnoz Ve Adli Hipnoz

  izmirde hipnozla tedavi izmirde hipnoz hipnoz izmir Bu bölümde hipnoz hakkında genel bilgiler verilecek ve hipnozun adli yönü kısaca tartışılacaktır. Hipnozun soruşturma amacıyla kullanımı, hipnoz altındaki bir kişiye karşı işlenen suçlar ve hipnotik telkinle bir kişiye suç işlettirilmesi ve hipnozun hangi durumlarda tedavi amaçlı kullanılabileceği vb. gibi konular hipnozun adli yönüyle...
 5. Hipnoz ve Hipnotize Nedir?

  Hipnoz ve Hipnotize Nedir?

  hipnoz, hipnotize, nedir, ne demektir, nasıl olur, etkileri nelerdir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Okul zamanlarınızda hatırlayın.Mutlaka bir dönem hipnoz olayına kafayı takmış,okulda arkadaşlarımızla birbirimizi hipnotize etmeye çalışmışızdır.Elimizde bi kolyeyle ''Uyu'' telkinleri verirken,gözümüz aynı noktaya bakmaktan yorulmuş,hakikaten de uykumuz...

Sayfayı Paylaş