Ve Yine Öğrencilerden ilginç cevaplar...

  • Konbuyu başlatan fırtına
  • Başlangıç tarihi
fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
Ve Yine Öğrencilerden ilginç cevaplar...
Kazasker nedir?
Yolunmuş kaza kazasker denir. (Cemal - Ortaokul 2)


Dünyamız nasıl oluşmuştur?
Dünyamızı insanlar kurmuştur. Dünyamız temiz sular, temiz hava ve temiz yolları yani temiz yollarla dünyamız güzel bir şekilde oluşur. (Seda - Ortaokul 2)


Türkiye'nin özel konumunu açıklayınız?
Türkiye çok özel bir konuma sahiptir. Özel bir konuma sahiptirden dolayı özel konum başka kimseyi ilgilendirmez. Ama etrafımızdaki devletler özel konumumuza karışıp dururlar. Halbuki hiç karışmamalılar. (Selim - Ortaokul 2)


Enlem nedir?

Bir canlının boyunu posunu ölçmeye yarayan şey. (Ali - Ortaokul 2)


Boylam nedir?
Mesela kapının oraya gittiyimizde boyunuzu ölçebilirsiniz,buna boylam denir. (Yavuz - Ortaokul-2)

Bir şeklin düz bir şekilde destek olmadan durmasıdır. (Serdar - Ortaokul-2)


Fotosentez nedir?
Ayın dünyaya yaklaşıp uzaklaşmasına fotosentez denir. (Davut - Lise 1)

Fotoğraflayıp sentezlemek olayına fotosentez denir. (Orçun - Lise 1)

Bitkilerin derin nefes alıp vermesine fotosentez denir.Terliksi hayvan ne demektir?
Terlik giymeden dolaşıp duran değişik türdeki hayvanlara Terliksi hayvan denir. (Sevda - Lise 1)


Ova Nedir?
Dümdüz ve uçsuz bucaksız şahane yerlere ova denir. (Hakan - Ortaokul 2)

Çukur mukur gibi yamukluklara ova denir. (Ali - Ortaokul 2)

Boş ve yamuk araziye denir. (Fatma - Ortaokul 2)

Yaylaya benzeyen, şehirden uzak kimsenin gitmediği, yazın ter atmak ıçin gidilen yerler ovadır. (Mahmut - Ortaokul 2)


Ovalar kaça ayrılır?
Dörde ayrılır: Yeşil ova, kurak ova, ağaçlık ova ve güllük gülüstanlık ova. (Esma - Ortaokul 2)

Ovalar dörde ayrılır. Doğu, batı, kuzey, güney. (Ali - Ortaokul 2)

Çukur ova, düzlük ova ve yamuklu ova diye üçe ayrılır. (Ufuk - Ortaokul 2)


Ölçek nedir?
Bir ilmi birim birimidir, ve ölçeğin tanımını yapmak için ölçek gerekir. (Arif - Ortaokul 1)


Hangi durumlarda ara seçime gidilir?
Meclis başkanlarının iflası durumunda ara seçime gidilir. (Ayşe - Ortaokul 3)


Meclisin görev ve yetkileri nelerdir?
Mahkemelerce ölmesi kesinleşenlerin ölmesine izin vermek. (Orhan - Ortaokul 3)

Karadeniz bölgesinin geçim kaynakları nelerdir?

Balıkçılık hamsi yani aççık tarım, nataşa en çok geçim kaynağı olanlarıdır. (Halil - Ortaokul 2)


Karadeniz bölgesindeki tarımı anlatınız.
Karadeniz bölgesinde toprak çok verimlidir. Burada en çok hamsi yetiştirilir. Hamsi önce ovalarda sonra yamaçlarda en sonunda dağlarda yetiştirilmiştir. Bu bölgemizde kışlar çok yağışlı olduğundan hamsiler serada yetiştirilir. (Hatice - Lise 2)


Doğu Anadolu'da sanayi neden gelişmemiştir?
Doğu Anadolu çok dağlık mağlık bir yerdir. Oralar dağlık mağlık olduğu için ulaşım oraya gidemiyor. Ulaşım gitmeyince fabrika kurulamıyor. Fabrika dağın tepesinde olmaz. Dağı yok etmek gerekir. Bu da para ister. Ülkemiz fukara karşılayamaz. Zaten dağı yok etmek için dinamit konulsa teröristler onları çalıp çırpıp götürür. Bu yüzden oraya endüstri gitmemiş. (Mustafa - Ortaokul 1)


İstanbul'un önemi nedir?
İstanbul önemli bir şehirdir. Toprağı altındandır. Köyden göç edenler İstanbula iş, aş bulmak için giderler. Ve zengin olup köylerine geri dönerler. Bağzıları ev parası için bağzıları ise başlık parası için... Ama bunlar hepsi eskidendi. Şimdi bir tek ev parası ve çocukların okuma parası için geliyorlar. Şimdiki zamanda başlık parası yoktur, kaçan kaçana, seven sevene. Köyden İstanbula gelen hemşeriler çoktur. Ayrıcana İstanbulda çok çok ürün yetişir. Bunların bazıları domates, salatalık, lahmacun ve kıvırcık maruldur. İstanbul ayrıca Asya ile Avrupa arasında bir yol geçen hanı köprüsü gibidir. Her bir kimse bu köprüden geçer. İstanbul önemli olmasaydı nüfusu onbeş milyon olur muydu hiç? (Derya - Ortaokul 2)


Ermeni (Doğu) sorununu açıklayınız.
Osmanlı Devleti altında yaşayıp ekmek yiyen Ermeniler kendi kendilerini kışkırtmaları sonucu doğu anadoluda hoşnutsuzluklara başladılar. Mustafa Atatürk paşa düşmanla başedebilmek için Kamil Karabekiri Ermeni üzerine doğrulttu. Ermeni yenilip barış istedi. Böylelikle en iyi sonuç osmanının oldu. (Pinar - Ortaokul 3)Çevre kirliliği canlıları nasıl etkiler?
Çevre kirliliğinden,dünyadaki insanların 100/90'nı sakat 100/10'u ölmüş. Çevre kirliliği insanlara sakıncalıdır. (Melek - Ortaokul 1)Dış ticaret açığı nedir?
En dış ve en yabancı, çok uzak açıklara yapılan ticarete dış ticaret açığı diyoruz. (Bilal - Ortaokul 2)

Dışarı ihraç ettiğimiz mallar yolda hasara uğrarsa veya yerine ulaşamazsa buna dış ticaret açığı denir. (Mahmut - Ortaokul 2)


Kasabayı kim yönetir?
Şerif ve adamları (Kamil - İlkokul 5)

Kasabayı ihtiyarlar heyeti ve köy bekçisi yönetir. (Yavuz - Ortaokul 2)Dört halife devrinde "HAKEM OLAYINI" açıklayınız?.
Hazreti peygember efendimiz zamanında yapılan maçta kavga çıkmış. Müşrikler müslümanlara saldırmış, bu olaya hakkemde karışmış. En son kararı da hakkem vermiş. Onun için bu olaya hakkem olayı denilmiştir. Maçlarda 3 hakkem vardır. Maçı kontrol eden hakkem, orta hakkem, yan hakkem. (Cemal - Ortaokul 2)


Madenlerle ilgili kuruluşlarımız nelerdir?
İki tanedir. Maden Delik Arama Enstitüsü ve Parekende Anonim Ortaklığı.(PAK). (Arzu - Ortaokul 2)


Boğazlarımızın derinliği ne kadardır?

İstanbul Boğazı az biraz derindir, Çanakkale Boğazı ise çok çok az biraz derindir ve aralarında dünya kadar fark olmasıdır. (Seyit - Lise 2)


Hızlı nüfus artışının zararları nelerdir?
Bence hızlı nüfus artışı çok kotü birşey çünkü hep çarpık kentleşme, gece kondu, ekonomik sorunlar. Eğer biz 10 kardeş olsaydık kötü olurdu. Zaten babamın işi kötü gidiyor yakında 4 kardeş olucaz üç iken. Ya ne buluyorlar çocukta, ha yapmışsın ha yapmamışsın. Daha çok var ama zaman yetmiyor. (Sevda - Ortaokul 1)

Çevre kirliliği, gürültü, insanların küfürleri, cahillik, işsizlik, kötümserlik, çok çocuk, ekonomik durum, hilekarlık, hak yemek, emek yemek. Yok birşey yok. Bu ülke düzelmez. (Murat- Ortaokul 1)


Mübarek geceler hangileridir.Yazınız?
- Kına gecesi
- Gerdek gecesi
- Dolunay gecesi. (Hatice - ilkokul 5)


Alüvyon nedir?
Topraklar dere kenarında toplanıp toplanıp giderler. En sonunda topraklar toplanıp toplanıp gitmezler. Gitmezlerse alevinyon denir. (Ali - Lise 2)


Erzincan'daki depremzedeler için neler yapmalıyız?
Oraya gidip depremzedelere yardım etmeliyiz. Depremzedelerin sobalarını yakmalıyız, yorganlarını üstlerine örtmeliyiz. Acıkanlara çorba filan içirmeliyiz. (Melek - ilkokul 5)


Marmara bölgesinin iklimi nasıldır?
Marmara bölgesinde miki iklim tipi görülür. Yumuşakımsı bir iklim olduğundan tabiata dayanır. (Ferda - Lise 2)


Yönümüzü nasıl buluruz?
Yolda gidiyorum bir adama rastladım aha bu yoldan gideceksin dedi giderim. Sora sora Bağdat'ı bile buluruz ki. (Recep - Ortaokul 2)

Yönümüzü kuyruklu yıldızla, mezar kapısıyla, duvar saatiyle, deniz kabuğuyla ve karınca kararınca yöntemiyle buluruz. (Cemal - Ortaokul 2)


Plato nedir?
Akarsuların oydukları ve insanlara göre yüksekte kalan çukur tepecik. (İlyas - Ortaokul 2)


Tanım ne demektir?


Tanım, bir varlığa bir şeye özgü nitelikleri belirtilmesi niteliği biçim şeklindeki kelimeyi belirten anlam tarif. (Meryem - Lise 2)


Bulgarlara karşı kim savaştı?
Bulgarlara karşı ÇanakÇömlek Ali Paşa savaştı. (Cenk - Ortaokul 2)

Çetinceviz Ali Paşa savaştı. (Suat - Ortaokul 2)

Çakirkeyif Ali Paşa savaştı. (Ortaokul 2)


GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ
Güneş ışınları değdiği yeri kurutur ve çöl haline getirir. Güneşi çahmurla sıvarsak bu delilik olur. Güneş balçıkla sıvanmaz diyorum. Güneş bunca uzaktan dünyamızı etkiliyorsa dünyadan çahmur alıp sıvamaya gittiğimizde güneşe yetişmeden çahmur kuruyp toprak olur ve bizde ölürüz. Eğer güneş çahmurla sıvansaydı çahmur kurur eski halini alırdı, yani kururdu diyorum. (Sinan - Lise 1)


SAKLA SAMANI GELİR ZAMANI
Bir Arkadaşımız bir şey isterse vermeyiz, ama bir kalem veya silgi isteriz. O da bize vermez. Komşunun oğlu veya kızını okula savacak kitabı yoksa komşununda varsa vermeli, zamanı gelince o da ona verir. Türkiye Irak'a ödünç silah vermezse Türkiye'de bir savaşa girdiğinde Irak'ın aklına şipadanak gelir ve Türkiyeye yardim eder. Örnegin Spor kulüpleri Trabzonspor Fenerden ödünç para vermesi lazım, vermese bile Fenerin Trabzonspora işi düşer. Zamanı geldiğinde Trabzonda Fenere vermez. Büyük Türk gençleri birbirine bir ev kiralar, zamanı gelince o evi veren büyük Türk gencinin alın terini, emeğini eline koymalıdır.

Bir ailenin ineği hastalanmış veteniren aramaya koyulur. Diğer komşunun evinde telefon vardır. Telefonu açmaya izin vermez inek orada ölür. Aradan yıllar geçer o telefonu açmaya izin vermeyen komşununun oğlu hastalanır. Aha işte şimdi zamanı geldi. Onun evindeki telefonu bozuldu. Onun evinde telefon var ve telefon açmaya gidemez. Ya işte saklasaydın samanı gelirdi şimdi zamanı.

Köyde samanı doğrayıp samanlığa koyarlar. Sonra bir iki yıl sonra o samanı ağırbaşlı hayvanlarımıza yediririz ve onlarda bize gereken ürünleri verirler. Sakladığımız samanı hırsızlar yahut teröristler çalıp çırpıp götürmezse en sonunda bir vakit zamanı gelir. (İlyas - Ortaokul 1)

Yanı bir şeyi saklayınca zamanı eninde sonunda gelecektir. Saman hayvanların yemeyidir. Çimenlerin kurumasıyla çimenler sararır,saman oluşur. Samanlar da bazı yerlere satılmaya gider ve ordan hayvanlarını alan insanlar samanlarını kiloyla alırlar ve bitince yine alırlar. Köylerde çok çimenler vardır. Onların kurumasıyla saman oluşur ve oradan imalat yerlerine gider. Gün geçtikçe onlar satılır. Kurban bayramı gelince hayvanlar kesilir ve etleri afiyetle yenir. Bazı hayvanlar dişi ise onların yavruları ölür. Dişi hayvanlar yavrularını emzirirler ve dişi hayvanlar aç kaldıysa ona saman verirler. Hayvanı varsa onu tarlaya getirir, onu gezdirir, tozdurur. Ot yedirirler ve akşam olunca onları yerine getirirler. Onları mışılca uyuturlar. Örnek 1: Bir gün kadının kocası kaza yapmış ve onunda bir ayanı kesmişler ve ona çok para lazımmış ve kocasına takma ayak takdırcaklarmış hiç bir doktor yapamazmış ve yabancı ülkeden doktor getirmişler ve kadının kocasının ayağına takma ayak taktırmışlar ve para kadına çok lazım olmuş Atalarımız demişki sakla samanı gelir zamanı. (Selda - Ortaokul 2)


AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT
Ayağını yorganına göre uzatırmısın. Ayağını çekyata göre uzat. Yani ayağını belirli bir yere kadar uzat. Ayağını yorgana göre uzatmazsan ayağın açıkta kalır ve ölürsün Kendine dikkat ol. Biz kendimize dikkat olmazsak ölürüz, üşütüp güme gideriz. Nineler kendilerine dikat etmezseler ölürler. Dedelerde bakımsızlıktan ölürler veya açsızlıktan da ölürler. Babaannelerde yaşlılıklarından ölürler. Veya kalpten de gider hiç haberleri olmaz. yaşlı babalar kalpten bakımsızlıktan, kansızlıktan ölebilirler. Yeni doğmuş bebeklerde mamasızlıktan ölüyorlar. Bir gelin yeni evlenmiş gelin eve gelmiş. Ana ve baba sevincinden ölmüş. Şimdi oniki, onüç, ondört yaşlarında kalpten gidenler ölüyor. (Melek - Ortaokul 1)

Her zaman her yerde dikkatli olmalıyız. Mesela bir yere alişverişe gittik Neler alacaksak ona göre yanımıza paramızı almalıyız. Bir yere gittik ve gittiyimiz yerde yorulduk. diyelim ve bir taksiye bindik, gideceğimiz yere geldik ve bir baktıkki para çantasında onbin bile yok. Aha şimdi aba altında sopa yedin kafasız. Taksiciye yalvar yakar, aldırmadı, sürdü gitti. Ta ormanlık yere koydu. Etrafta in çin top oynuyor. Başka hiç kimse yok, çare de yok. madem onbin bile yok niye taksiye bindin kafasız. Yorganına göre uzatsana. Başımızı ağaçlara vururuz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatırsak başımıza bir şey gelmez. (Hümeyra - Ortaokul 1)

Bir insan ayağı üşümesin yahut karıncalanmasın diye uzatır. Bize soracak olursanız bir adam gece yatınca karlı hava insanın ayağını dondurtur.

Giriş: Adamın kendisine ayağını yorganına göre uzat denen girişlemeye adamın uzatmasıdır.

Gelişme: Adamın ayağını yorganına görere uzatmasında adam kendi isteyiyle bir nedene varması; adamın kendi nedenini söylemesi belki bu olay adamı üzmüştür.

Sonuç: Adamın kendine verilen bir nedeni bulmak için adama verilen bir ders verilmesi gereklidir. Çünkü ayağını yorganına göre uzatmalıdır. (Serap - Ortaokul 1)


SAVAŞ VE BARIŞ
Barış iyi savaş ise çirkeftir. Savaşın aile içinde, aileler arasında, insanlar arasında ve hayvanlar arasında oluyor. Ama savaş insanlardan kaynaklanıyor. Bosnada her gün insanlar hep bombalanıyordu. Her yer karman çorman oluyordu. Kadınlara haciz yapılıyordu. Bebeler aç kalıyordu, maf oluyordu. Onun için hep tanklarlan UN getirilyordu. Hep bu savaş yüzünden. Halbuse savaş pekhala çirkeftir. Dünyada zaten her bir pislik insanlardan çıkıyor. Hayvanlara pislik diyorlar. Bana göre dünyada en büyük pisliklerdir. insanlar. Bir Baş Bakanın parmağı kesilip kanıyor olay oluyorda, bir normal memur kendini caminin minaresinden atıyor olay ölmüyor. Bunlar baştan aşağı hepsi yağnış ve çirkeftir. (Ercan - Ortaokul 2)

İnsanlar en ufak bir yer için savaş eder ve bir sürü kanlar akar kanlar ziyan olup gider sonra barışlar olur, vergiler ödenir, barış anlaşmasına uymayanlar gene savaşlar yaparlar. Ve bunların sonunda binlerce şehit asker ölür ve şehit mertebesine ulaşırlar. Şehit mertebesi yetmez yine yeni mertebeler için savaşırlar. Bazı köylülerse bir tarlanın en ufak yeri için yahut bir keçi parçası için kavga edip soluğu mahkemede alırlar. Mahkemede iki köylünün arası bulunur ve barış sağlanır. (Adem - Ortaokul 1)


ÖZGÜRLÜK
Ademinoğlu insanının özgürlüğü vardır. Bir yeni doğmuş bebeğin bile kendine has özgürlükleri vardır. Ağlaması, acıkması konuşmadan yapabilme istek ve özgürlüğü ve biçim biçim hakları vardır. Bunlar basit konulardaki özgürlüklerdir. Bence insan başka hiç bir canlıya benzemez. İnsan bir ineje,bir kediye benzemez. İnsan konuşabilir, inekse möler. İnsan dört ayak üstünde yürüyemez. Fakat kediler yürür. Demekki insan dünyanın en önemli elemanıdır. Zaten özgürlük olmazsa, haklar olmazsa İstanbul Sudi Arabistandan farksız olur. Mesela Sudi Arabistanda yerden jeton aldın suç, hop kellen gitti. (Yıldız - Ortaokul 2)


PIRAKTİS ÖSS NAYNTİ NAYN
SÖZEL BÖLÜM


BU BÖLÜMDE SOSYAL KAVRAMLARIN BİLİŞSEL ENTEGRASYONU SORGULANMAKTA VE TÜRKÇEMİZİ NASIL KULLANIYORSUNUZ SORUSU GİZLİDEN GİZLİYE YÖNELTİLMEKTEDİR

1) Çok yakınıyorum bu ekonomik şartlardan. Bu ekonomik şartlar çok yakındırıyor beni. Beni yakındıran şartların hepsi ekonomik. Beni yakındıran ekonomik şeylerin hepsi şart. Son olarak belirteyim ki, açık olmak gerekirse şartlar ekonomik olunca pek bir yakındırıcı oluyor gözümde
Şair dizelerinde genel olarak neden yakınmaktadır?

A) Burnunun büyüklüğünden
B) Ağır meteorolojik şartlardan
C) Sanat sanat içindir hipotezinden
D) Toplumun opera ve baleye olan ilgisizliğinden
E) Dow Jones borsasındaki ani dalgalanmalardan


2) Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazar hem sinsi olduğunu hem de hayıflandığını sezdirmektedir?

A) Çok sinsi bir kişiliğim var gel gör ki hayıflanamıyorum dilediğim boyutta
B) Hem sinsiyim, hem güzelim. Neden hayıflanayım ki?
C) Ceyhan
D) Sanat toplum için olmalı, dedi hayıflanarak.
E) Sinsiyim ve hayıflanıyorum. Bakın üstüne basa basa belirtiyorum, ben sinsiyim ve hayıf hayıf hayıflanıyorum. Daha hala anlamadıysanız soruyu tekrar okuyun.


3) (1) Sana toplama bilgisayar alma dedim, niye dinlemedin Ahmet? (2) He is walking desperately in the sunshine. (3) Sanat sanat için midir toplum için midir, çözemedim hala. (4) Beni muson yağmurlarında yıkasınlar. (5)Kültürsüz toplum elmasız ağaca benzer değil mi Cafer?
Bu parçada numaralı cümlelerden hangisi anlatımın akışını bozmaktadır?

A) Hepsi
B) Hiçbiri
C) Hepbiri
D) Hiçsi
E) Hoppa


4) Pavlov son deneyinde bir maymunun beynine 750 megavolt gücünde bir akümülatör bağlamış, maymunu - 20 derecede suya atarak günlerce aç susuz bırakmış, periyodik aralıklarla karşısına geçip nanik yapmıstır. Maymun ilk yarım saat tepki vememiş, sonra mütemadiyen gülüp el sallamaya başlamıştır. Diğer tüm koşulların sabit tutulduğu düşünülürse bu deney hangi görüşu desteklemektedir?

A) Hepimiz maymundan geldik, bu tartışma ne diye?
B) Özümüz bir sözümüz bir bu savaşlar ne diye?
C) Sanat insan için olmalıdır.
D) 20 derecede su olmaz ki (unutma ki soruda diğer koşullar sabit diyor zaten)
E) Yalnız II


5) Hangisi dünyanın günlük hareketinin bir SONUCUDUR?

A) Sinop Türkiye'nin kuzeydeki en son ucudur.
B) Benim esas babam aslında sucudur.
C) Abim kulvarında başarılı bir sporcudur.
D) Dudağıma sürdüğüm annemin rujudur.
E) Karşı komşu sıkı bir Taocudur.SAYISAL BÖLÜM

1) Bir annenin yaşı çocuğunun yaşının dörtte biridir. Çocuk çok sevecen annesi de bir o kadar sinsidir. Hele babası, hele babası kurnazlıkta rakip tanımamaktadır. Mahallenin tonton bakkalı ise prensip olarak veresiye satış yapmamaktadır. Kız tarafı bu duruma çok bozulmaktadır. Bu bilgiler göz önüne alındığında, 5 yıl sonra çocuk ile tonton bakkalın yaşları toplamı kaç olacaktır?

A) Sanatta biçim değil içerik önemlidir.
B) Toplumun gelişmesi için güzel sanatlara önem verilmelidir.
C) 7000 ( bakkalın kaplumbağa olduğu varsayılmaktadır)
D) ÖSS'de bilgi sorusu çıkmayacaktı hani?
E) Hani de benim elli gram pastırmam?


2) Bir uzay mekiğindeki astronotların yarısı sinsi, beşte ikisi kuşkucu, onda biri de hiperaktiftir. Astronotların geri kalanı her üç özelliği bir potada eritmeyi başarmıştır. Uzay mekiğinde hem uykucu hem de erdemli astronot bulunmamaktadır. Bu veriler göz önüne alındığında neşeli kozmonotların vurdumduymaz astronotlara oranı nedir?

A) Oymapınar Barajı, Manavgat Çayı üzerindedir.
B) Kozmonot ne, astronot ne, edemedim ayırt
C) Sıcaklığın kutuplara doğru azalması enlemin bir sonucudur.
D) Osmanlılar matbaa teknolojisine kendi iç dinamikleri ile geçmişlerdir.
E) Platon, toplumun nasıl olduğunu değil nasıl olması gerektiğini incelemiştir.


3) Aşağıda verilen çok hücreli canlıların hangisi anne karnındaki beslenme ve boşaltım ihtiyaçlarını plasenta aracılığı ile gerçekleştirmektedir?

A) Benimplasentamvaryus
B) Allah'ayakarıyorumbenimniyeyokyus
C) Keşkebenimdeolsaydus
D) Benimkiazönceburadaydıacabakimaldıyus
E) Mozart Amadeus acaba hangi şıkkı işaretlerdiyus

4) Sarışın, renk körü, alıngan bir anne ile sinsi, kurnaz ve içine kapanık bir babanın çocukları eşşektir. Evet, yanlış okumadınız, eşşektir. Anne ve baba bu duruma şaşmaktadır ve baba sözlerine şöyle devam eder: Ô Aman Tanrım farkında olmadan bir canavar yarattık.' Anne kendi kendine sorar: ÔBu durumun sebebi nedir acaba?'
Haydi anneye yardımcı olun ve bu durumun sebebini bulun.

A) Eşeye bağlı kalıtım
B) Eşşeğe bağlı kalıtım
C) Kişiye bağlı kalıtım
D) Homolog kromozomlarda ayrılmama
E) Ayrılıp bir daha yüzüne bile bakmama


YABANCI DİL SINAVI

1) Aşağıdaki menülerden hangisi damak tadınıza daha uygundur?

A) Confused ızgara, the imam has passed away, the stomach has been severely torn
B) Chicken translate, döner on top of pilav, the hünkar has found it delicious
C) Woman-budu meatball, dry on top of pilav,
D) The stomach has been severely torn again
E) The hünkar found it so delicious that he politely asked for another one
Ali Kemal Karagöz & Yiğit Atılgan
alıntı
 
HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Cevap: Ve Yine Öğrencilerden ilginç cevaplar...

süpermiş canım xD
 

Benzer İçerikler

Üst