1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Veeee Şebnem Ferah

  Konu, 'Müzik Sohbet' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  kanıtta ayçanın dinlediği müzik kanıt ayça nın dinlediği müzik kanıt dizisi şebnem ferah şarkısı dizisinde çalan şebnem ferah şarkısı dizisindeki
  ŞEBNEM FERAH'IN HAYATI

  12 Nisan 1972 yılında Yalova'da doğdu. Kırmızı elbiseler giyerek mahallede şarkılar söyleyen Şebnem Ferah'ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamış. Şebnem'in müzikle tanışmasında ailesinin çok büyük rolü olmuş. İlk okulda enstrüman ve solfej dersleri almaya başlamış. Şebnem'in ailesinde hemen hemen herkes müzikle içiçe ve evin her köşesinde enstrüman olduğu için müzik konusunda bilgili ve hazır olarak atılmış piyasaya.

  İlk okul yıllarında mandolin kursu alan Şebnem okul orkestrasında da solistlik yapmış ve bugüne dek hayatını müzikle bağdaştırmış. Liseyi Bursa Gemlik'te "Özel Namık Sözeri Lisesinde " yatılı bir öğrenci olarak okumuş ve bu dönemler Şebnem'in kendisini tanımasına , tek başına ayakta kalmasına yardımcı olmuş.

  Şebnem'in okul orkestralarında başlayan bu serüveni daha sonra küçük topluluklarla devam etmiş. Lise zamanlarında " Pegasus " adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Şebnem , 80'lerin ortasında Bursa'da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat abisiyle tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla gerçekleştirmiştir. Müzik uğruna " Odtü Ekonomi " Bölümünü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul'a gelince " İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı " bölümüne kaydolmuş.

  1994 yılında " Volvox " grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamış. Rahmetli sanatçımız Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun keşfi sonucu Underground ortamdan daha Ferah bir ortama kavuşmuş.

  Daha sonra " 15 Kasım 1996 Cumartesi " günü " KADIN " adlı ilk solo albümünü çıkardı. İlk videosunu " Vazgeçtim Dünyadan " adlı parçasına çeken Şebnem , Rock müzik piyasasını yeni bir döneme soktu. Çıkışıyla büyük bir sansasyon yarattı. Gerek kaset satışları gerekse video klibiyle uzun süre listelerde bir numara olarak boy gösterdi. Daha sonraları " Yağmurlar " , " Bu Aşk Fazla Sana " ve " Fırtına " adlı şarkılarına klip çekti. İlk konserini " 04 Nisan 1997 " de " İzmir Ege Üniversitesi " nde verdi ve büyük bir kalabalığa yaklaşık 6000 kişiye unutulmayacak dakikalar yaşattı. İzmir'deki konserin ardından Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konserlerine devam etti ve bu konserlerin yanı sıra düzenli bar programları da yaptı.

  Tabii ki Şebnem`in yaşadığı çok büyük acılar da oldu. 1998 yılında Ablası Aycan Ferah`ı yitirdi. Üzüntülü bir dönemin ardından 2.5 yıllık bir aradan sonra " 24 Haziran 1999 Perşembe Günü " ikinci albümünün ilk klibi " Bugün " müzik kanallarında boy göstermeye başladı ve tarih " 30 Haziran 1999 Çarşamba " yı gösterdiği zaman " Artık Kısa Cümleler Kuruyorum " adlı ikinci albümünü yine sansasyonlu bir şekilde bizlere sundu. İlk albümünde olduğu gibi ikinci albümünde de İskender Paydaş ve Pentagram ekibiyle çalışan Şebnem yine herkesi üzerine yoğunlaştırdı. Çok samimi sözlerin üzerine sarılmış etkileyici melodiler yine hafızamıza kazınacak ve aklımızdan asla silinmeyeceklerdi. Albümün ikinci videosu " Artık Kısa Cümleler Kuruyorum " şarkısına geldi , klibin yönetmenliğini Hakan Yonat yaptı.

  İkinci albümün ardından yine araya uzun bir stüdyo dönemi girdi. Bu arada acılar Şebnem`in peşini bırakmadı. 1999 yılında meydana gelen 17 Ağustos depreminde Babası Ali Ferah`ı yitirdi. Acılarını hafifletmek ve yeni şarkılar üretmek için müziğe daha da sıkı sarılmayı tercih etti. Böylece " 03 Ekim 2001 " tarihinde " Perdeler " adlı üçüncü albümü yayınlandı ve yine büyük beğeni topladı. Bu sefer ki albümde Şebnem , İskender Paydaş ve Pentagram üyeleriyle değil de sahnede birlikte çaldığı müzisyenlerle çalışmıştı. Bu albümden ilk video , albümle aynı adı taşıyan " Perdeler " şarkısına çekildi. Klip, Türkiye standartlarının çok dışında ve oldukça güzel görüntüler barındırıyordu. Bu klipten kısa bir süre sonra " Sigara " şarkısı da , renkli cam da boy göstermeye başladı.

  "İki yıl aradan sonra , tarih " 12 Mayıs 2003 Pazartesi Günü " yeni albümünün ilk videosu " Ben Şarkımı Söylerken " müzik kanalarında dönmeye başladı. " 15 Mayıs 2003 Perşembe Günü " " Kelimeler Yetse " adlı muhteşem bir albümle Şebnem tekrar aramıza dönmüş oldu. İlk klibiyle kendinden oldukça söz ettirmeyi ve yine yeniden gündeme oturmayı başardı. Röportajlar , Tv programları derken kendini yoğun bir temponun içinde bulan Şebnem, bu yoğun temponun arasında albümünden 2 şarkıya daha video klip çekti.. Türkiye'nin bir çok şehrinde konserler verdi ve hala vermeye devam ediyor.."

  Sessiz sedasız geçen bir yılın ardından, “5 Temmuz 2005 Salı günü” bu defa Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde 5. albümü “Can Kırıkları”nı yayınlayarak yeniden piyasaya damgasını vuran Şebnem Ferah, ilk klibini de albümle aynı ismi taşıyan şarkısı “Can Kırıkları”na çekti. Son albümlerine oranla sert sounduyla dikkat çeken albümünün, 29 Temmuz 2005 günü Parkorman’da gerçekleşen gala konseriyle yeniden dinleyicilerine kavuşan Şebnem’in yeni albüm konserleri de bu sayede başlamış oldu. Çok geçmeden “Çakıl Taşları”na ikinci video klip geldi. Katıldığı programlarda birçok klip ve konser müjdesi veren Şebnem’in, konser maratonu halen devam etmekte...

  Albümlerinin dışında da Şebnem Ferah'ı pek çok farklı çalışmada görmemiz mümkün. Kimi şarkıcıya geri vokalleriyle , kimisiyle düet yaparak onlara eşlik etmiştir. Bunun yanı sıra bir çok sanatçıyla beraber yardım konserleri vererek pek çok faaliyette bulunmuştur..
  Geri vokal yaptığı sanatçılar ; Sezen Aksu , Sertab Erener , Levent Yüksel , Nilüfer , Demir Demirkan , Tüzmen , Yaşar Gaga , Ajda Pekkan , Özlem Tekin , Tarkan , Çelik , Teoman , Haluk Levent . Düet yaptığı sanatçılar ; Müzeyyen Senar (Sarı Kurdelem Sarı) , Polad Bülbüloğlu (Gel Ey Seher) , Kargo (Kalamış Parkı) , Teoman (iki yabancı).

  Ayrıca Bülent Ortaçgil'e saygı albümünde bir Bülent Ortaçgil klasiği olan " Değirmenler " şarkısını da yorumlamıştır.

  Bu çalışmaların dışında ; " Little Mermaid " (Küçük Denizkızı) adlı çizgi filmde seslendirme yapmış ve soundtrackinde bulunan " O Dünyada " isimli şarkıyı seslendirmiştir. Toprak Sergen Ve Aydan Şener'in Oynadığı bir filmde ise , söz ve müziği Demir Demirkan'a ait olan " Ay Işığında Saklıdır " adlı şarkıyı seslendirmiştir.


  Yugoslav göçmeni bir anne babanın 3. çocuğu olarak 34 yıl önce Yalova'da başladı öyküsü. Ailesi yeteneğini fark etti, ilkokulda mandolin dersi aldı. Lisede gitara geçti, şarkıda yoğunlaştı, müzik uğruna ODTÜ Ekonomi Bölümü'nden ayrıldı. Volvox'la başlayan serüveni, 10 yılda beş albümle onu zirveye taşıdı.

  Geçen yıl yayımlanan 'Can Kırıkları' albümünün etkileri sürüyor. Harbiye Açıkhava'da ve Rock'n Coke'ta iddialı iki konser veren Şebnem Ferah'la buluştuk, filmi başa sardık.

  Açıkhava Tiyatrosu'nda senfoni orkestrası eşliğinde, Rock'n Coke'ta grubunuzla verdiğiniz konserlere ilgi büyüktü. Neler hissettiniz o konserlerde?
  Bir konseri özel yapan, müzikal standartların dışında, dinleyiciler. İkisi de çok özel gecelerdi, özellikle senfoni konserini hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor. Bir süredir sahnede, dinleyicilerle iletişimime çok özen gösteriyorum. Müzikal yolculuğum uzadıkça, şarkılar, albümler arttıkça aramızdaki ilişki sağlamlaşıyor.

  Dinleyicilerinizle ve sizin için web sitesi açan hayranlarınızla konserler dışındaki iletişiminiz nasıl?
  Klasik şarkıcı-dinleyici ilişkisi istemiyorum. Dinleyiciyle büyüyen, arkadaşlık benzeri, birbirini anlayan bir ilişki istedim hep. Web sitesi hazırlayan dinleyicilerimle iletişimim sürüyor, bazılarıyla arkadaş bile olduk.

  Müziğe başladığınız günlere dönelim. Bu noktaya gelebileceğinizi tahmin etmiş miydiniz?
  Her şey adım adım ilerledi, birden olmadı. Şarkı söyleyebildiğimi keşfedip bu alana yöneldim. Müziği hayatımın merkezine koymaya karar verdim, en iyilerden biri olmak için çalışmaya başladım. Bir gün şunu yapacağım, buraya varacağım, gibi büyük planlar yapmadım. Hobi bile olsa, her şeyin en iyisini yapmak isterim. Rock, Türkiye'de kadınlar için bugün bile zor bir alan. Gençtim, zorlukları düşünmeden, müzik sevgim ve deli cesaretimle başladım, sürdürdüm.

  Aileniz müziğe yakın mıydı, müziğe yönelmenize tepki gösterdiler mi?
  Annem ve babam müzik sevgisine, yeteneğine sahip kişilerdi. Müzik ailemizin önemli parçasıydı. Babam, her enstrümana kısa sürede hakim olacak kadar yetenekliydi. Türk Sanat Müziği'ni severlerdi. Yugoslav göçmeniydiler, o bölgenin müziklerini iyi bilirlerdi. Ablalarım Batı şarkıcılarını takip ediyordu. Misafirlerin geldiği akşamlar, yemek masası etrafında şarkılar söylenirdi. Bu çeşitliliğin müziğime çok katkısı oldu. Ailem bana karşı hep çok anlayışlıydı. Yine de onlar açısından pek kolay olmadı, endişelendiler. Düşünsenize, okulu bırakıp karşılarına dikildim "Rockçı olmak istiyorum ama bu ülkenin şartlarında nasıl olur bilmiyorum" dedim. Ailemin sıcaklığını, anlayışını bugün kendi çocuklarıma gösterebilir miyim, bilmiyorum.

  'Geçmişe Yolculuk' şarkınızda "Bir bilet istiyorum sadece gidiş olsun/Çocukluğun saflığına gidip orada yaşamam gerek" diyorsunuz. Şu anda öyle bir biletiniz olsa, çocukluğunuzda en çok hangi zamana gitmek isterdiniz?
  Çok güzel bir çocukluk geçirdim. Okuldan sonra yaka paça sokağa çıkardım. Çocukluktan en çok ailemi özlüyorum. Arka arkaya ablamı ve depremde babamı kaybettim, çok ağır geldi. Ölüm sevdiğini tamamen kaybetmek demek değil, yine de onlarla olmayı özlüyorum. Babamla sohbeti özlüyorum.

  Babanızın denizi çok sevdiğini okumuştum. Deniz sizin de şarkılarınızda sıklıkla kullandığınız bir for. O günlerle bir ilişkisi var mı bunun?
  Mutlaka var. Yalova bir sahil kasabası, denizle hep çok yakın bir ilişkim oldu. Balık tutmak babamın hobisiydi, iyi balık tutardı. Birlikte giderdik.

  Hayatınızın en sevdiğiniz, özlediğiniz dönemleri o zamanlar mı?
  Şu anda son derece mutluyum. Şarkıda anlatmaya çalıştığım, zamanla kaybettiğimiz saflığa duyulan özlem. Müziğe çocuksu bir sevgiyle bağlıyım, bu saflığı heyecanı korumaya çalışıyorum.

  Müzik serüveninizde önemli dönüm noktaları hangileri?
  İlki Volvox gibi bir gruba sahip olmak, uzun süre çalışmak. Sahne rahatlığımı, güvenimi, o dönemde çok konser vermeye borçluyum. İkincisi ilk albüm: Tahmin edemeyeceğim kadar iyi bir başlangıçtı. Örneği olmayan bir müzikle başladım, dinleyici beklenmedik destek verdi, sonraki adım için bundan güç aldım. İlk patronlarım Sezen Aksu, Onno Tunç'un verdiği özgürlük, İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Demir Demirkan'ın desteği çok önemliydi.

  Hiç bilmeyen birine müziğinizi 4-5 şarkıyla anlatmanız gerekse hangilerini seçerdiniz?
  Son albümden bir şeyler dinletirdim önce. Çünkü son ürünü en gerçek kabul ediyorsunuz. Performansımı, çalıştığım kişileri görürdü. Yağmurlar, Bu Aşk Fazla Sana, Bugün, Sigara ve İyi Kötü'yü de dinletmek isterdim. Çünkü her biri farklı yönleriyle beni temsil ediyor.

  İlham kaynağınız en çok hangisi: Aşk, acı, öfke?
  Yaşa, yaşananlara göre değişiyor. Çok aşıksam, bu acı, üzüntü veya mutluluk tetikleyici olabiliyor. Aşk şarkısı gibi görünenin bile bir alt metin içermesine dikkat ediyorum. Mesela Sigara'daki en değerli cümle "Aslında ben de isterim düşünmeden konuşmayı." Acı yaratıcılık için büyük bir tetikleyici. Günlük hayatta acılarımı anlatmam, başkasının acılarını dinlemeyi sevmem. Bu duyguları şarkılarımda paylaşmayı seviyorum. Şarkı sözlerim, en büyük özgürlük alanlarım.

  Dünyadaki gelişmeler nasıl etkiliyor sizi? Gazeteyi açtığınızda en çok hangi haberlerde çileden çıkıyorsunuz?
  Savaşı haklı gösterecek gerekçe olamaz. Geçmişte ülkeler, uygarlıklar savaşla kurulmuş olabilir. Yine de insanlar birbirini öldürmemeli. En çok cehaletle ilişkilendirdiğim haberlere kızıyorum. Bir toplumun başına gelebilecek en tehlikeli şey cehalet.

  Tepkinizin şarkılara yansımaması hayatla aranıza mesafe koyma çabası mı?
  23-24 yaşında müziğe farklı yaklaşıyordum. Sözler, müziğin yanında daha az önemliydi. Zamanla, tecrübelerle empati duygusu artıyor, başkalarının acısını içinizde hissediyorsunuz. Bunu şarkı sözlerine yansıtıyorum. Son albümde birçok örneği var. 'Can Kırıklarım' hepimizinkiler. Cehalet konusunu 'Zaman Geçip Gidiyor'da işledim. Gelecekte bu yaklaşım daha da yoğunlaşacak. Tabii estetik bir dille anlatabildiğim sürece.

  Diğer müzik türlerini dinliyor musunuz?
  Gençken tutucuydum, sadece rock dinliyordum. Diğerlerine kendimi kapatmıştım. Yıllar geçtikçe iyi performanslara ilgim, saygım arttı. Bir müzisyenin "O türle ilgilenmiyorum" demesinin büyük bir kayıp olduğunu anladım.

  Müziğiniz, yaklaşımınız hep Björk, Alanis Morisette, Tori Amos gibi isimlere yakındı. Onlardan izler taşıyor mu Şebnem Ferah?
  Çok sevdiğim kişiler ama müzikal açıdan birbirimize benzemiyoruz. Çok müzik dinlerim. Dinlenenlerle en derin ilişki gençlik yıllarında kuruluyor. En çok Pink Floyd, Deep Purple gibi grupları severdim. Müziğimdeki etkileri, kadın müzisyenlerden fazladır. Yine de "İşte idolüm, bunun gibi olmak istiyorum" demedim. En iyi yapabileceğime odaklandım. Kendime en yakın hissettiğim şarkıcı ise Whitesnake'in solisti David Coverdale'dır.

  Çoğu rock yıldızının aksine dinleyicinize sevecen yaklaşıyorsunuz. Bu üslup yaptığınız müzikle ne kadar örtüşüyor?
  Son birkaç yılda çok önemli rock yıldızlarıyla tanıştım. Hiçbirinin burnu havada değildi. Dinleyicileriyle ilişkilerini önemsiyorlardı. Onları gördükten sonra, yaklaşımımın doğruluğuna inandım, rahat ettim. Sözünü ettiğiniz şablonlar bir sanatçıyı, müziğini tanımlamada işe yaramıyor. Kendimi bildim bileli iyi müzisyen olmanın yanı sıra iyi insan olmaya gayret ediyorum. İyi insan olmak her şeyi kapsıyor. İyi insan olabildiğim kadar, iyi şarkıcı olacağıma inanıyorum. Tamamen doğal davranıyorum. Bunu bozmak adına birtakım imajlara bürünemem, kendime yalan söylemem.

  "Güçlü bir yüzücüyüm" demişsiniz. Güçlü olmayı, ayaklarınızı sağlam yere basmayı neden bu kadar çok vurguluyorsunuz?
  Ailenizde sağlık sorunu yaşayan biri varsa, doğal olarak ayaklarınızı yere daha sağlam basarak büyüyorsunuz. Daha dikkatli, temkinli oluyor, erken olgunlaşıyorsunuz.

  Geçmişte yaşadığınız zorlukları yansıtan Bugün, Deli Kızım Uyan, Nereye Kadar, Ben Şarkımı Söylerken, Mayın Tarlası'nı söylerken neler hissediyorsunuz?
  Kaçıncı kez söylersem söyleyeyim her seferinde o şarkının dünyasına yoğunlaşırım. 10 yıl önce ya da dün yazılmış olması bu yoğunluğu değiştirmez. Zaten şarkı söylemenin en zevkli tarafı bu. Yorum sırasında oluşan enerji, şarkı sözleri, melodisi, düzenlemesindeki enerjiden büyüktür.


   
 2. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   
 3. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah
  Kelimeler Yetse
  Müzik Şirketi : Universal
  Dağıtım Şirketi : Universal
  Yayın Tarihi : 2003
  Tür : Rock

  ALBÜM HAKKINDA
  Sadece Türkiye’de değil, dünyaya baktığımızda da kendi müziğini kendi yapan, söylemek istediği sözleri yazıp, söyleyen, çeşitli enstrümanlar çalan ve bu özelliklerin bütünüyle, albümler yaparak kendine has bir dinleyici kitlesi oluşturmayı başarabilen kadın müzisyenlere gerçekten az rastlanır. İlk albümü KADIN’dan bu yana, yukarıda belirtilen özellikleri kendisinde barındırabilen sanatçılarımızdan biri olan Şebnem Ferah, şimdi de dördüncü albümü “kelimeler yetse…” ile uzun süren sessizliğine nokta koyarak, yeniden müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Prodüktörlüğünü Şebnem Ferah’ın yaptığı “kelimeler yetse…” albümünün stüdyo aşaması altı ay sürdü. Albümde yer alan 10 parçanın tüm müzik ve sözleri yine Şebnem Ferah’a ait… Düzenlemeler ise, sanatçının konserlerinde beraber çalıştığı müzisyen arkadaşları Ozan Tügen, Buket Doran, Metin Türkcan ve Aykan İlkan tarafından yapıldı. Kendine has şarkıcılık performansının yanı sıra, şarkı sözleri açısından da bu albüm, Şebnem Ferah’ın kendini yenilemeye ve geliştirmeye gayret ettiğinin en büyük kanıtı olacağa benziyor… Çünkü O, müziğin geçici başarılarla yan yana anılamayacak kadar değerli ve güçlü olduğunu düşünüyor. Bu yüzden de, sadece müziğine konsantre olup, içtenlikle, yalın bir dille ve bu kez belki de yaşadıklarından ve gözlemlediklerinden edinmeye çalıştığı tecrübelerin kendisine kattığına inandığı cesaretle, DUYGULARINI tüm müzikseverlerle paylaşmak istiyor…

   
 4. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Perdeler
  Müzik Şirketi : Universal
  Dağıtım Şirketi : Universal
  Yayın Tarihi : 2001
  Tür : Rock  İlk albümü "KADIN" ve ikinci albümü " ARTIK KISA CÜMLELER KURUYORUM…" ile ülkemizdeki müzik anlayışına farklı bir boyut kazandırmayı başaran ve bunu oldukça büyük bir dinleyici kitlesiyle bütünleştiren Şebnem Ferah yaklaşık iki buçuk yıllık bir aradan sonra PERDELER adlı yeni çalışmasıyla yeniden müzikseverlerin karşısında… Tüm şarkıların söz ve müziklerinin kendisine ait olduğu "PERDELER" albümünde Şebnem Ferah bu kez "prodüktörlüğü" de üstlenerek bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Düzenlemelerin ağırlıklı olarak ŞEBNEM FERAH ve OZAN TÜGEN'e ait olduğu albümde yer alan diğer müzisyenlerse ; sanatçının konserlerinde beş yıldır birlikte çalıştığı grubunun elemanları METİN TÜRKCAN , BUKET DORAN VE AYKAN İLKAN… Albüme ismini veren PERDELER adlı şarkı iki farklı düzenleme ile karşımıza çıkıyor. Bu düzenlemelerden birinde ülkemizdeki ve dünyadaki rock müzik dinleyicilerinin yakından takip ettiği ; çeşitli konserler için Türkiye'ye de gelen ünlü grup APOCALYPTICA yer alıyor. Farklı bir bakış açısına sahip olan şarkıcılığını ; çıkış noktasının hayatın ta kendisi olan anlatımıyla birleştiren ve ülkemizde kendi müziğini kendi üreten nadir şarkıcılardan biri olan Şebnem Ferah' ın özellikle baştan sona ve uzun zamanlar boyunca dinlenebilir olmasını önemseyip ortaya çıkardığı bu albümü UNIVERSAL MÜZİK olarak sizlerle paylaşmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.
   
 5. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah Artık Kısa Cümleler Kuruyorum
  Müzik Şirketi : Universal
  Dağıtım Şirketi : Universal
  Yayın Tarihi : 1999
  Tür : Rock  Kadın
  Müzik Şirketi : Raks Müzik / Karma Müzik
  Yayın Tarihi : 1996
  Tür : Rock


   
 6. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Yorgun
  Yorgun geldim bu dünyaya kimse bilmez sonsuzluk benim olsa
  Fayda etmez öyle bir derde düştüm ki hiç sorma
  Katlanmak zor gücün yoksa
  Çaresizlik gözlerinde can verirken
  Ellerimde sustun artık sen
  Söylerim ben senin yerine
  İşte ben böyle öldüm gittim kendimi gömdüm
  Sonra toprağa sordum dünya böyle değildi
  Toprak dedi sen kördün


  Yeniden Doğup Gelsem
  Al beni istersen sevgim içimde
  Gökyüzüm masmavi çığlıklar gökyüzümde
  Al beni yanına dünyadan koru
  Yeniden öğret dünyadaki yolu tanrım

  Hayalim var ümidim çok
  Sebebim var dönüşüm yok

  Yeniden doğup gelsem
  Çocuk kalır büyümezdim
  Açılan penceremden
  Yine seni severdim

  Al beni istersen sevgim içimde
  Gökyüzüm masmavi çığlıklar gökyüzümde
  Al beni istersen korkum içimde
  Umudum isyanda isyanım karanlıkta

   
 7. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Yemen Türküsü
  Havada bulut yok bu ne dumandır
  Mahlede ölüm yok bu ne figandır
  Şu yemen elleri nede yamandır.

  Anu Yemendir
  Gülü çemendir
  Giden gelmiyor
  Acep nedendir.

  Burası Muştur
  Yolu yokuştur
  Giden gelmiyor
  Acep ne iştir.

  Mızıka çalınır düğün mü sandın
  Al yeşil bayrağı gelin mi sandın
  Yemene gideni gelir mi sandın.

  Anu Yemendir
  Gülü çemendir
  Giden gelmiyor
  Acep nedendir.

  Burası Muştur
  Yolu yokuştur
  Giden gelmiyor
  Acep ne iştir.

  Kışlanın önünde redif sesi var
  Bakın çantasında acep nesi var
  Bir çift kundurayla bir de fesi var.

  Anu Yemendir
  Gülü çemendir
  Giden gelmiyor
  Acep nedendir.

  Burası Muştur
  Yolu yokuştur
  Giden gelmiyor
  Acep ne iştir.


  Yağmurlar
  Sokaklar sakin geceler karabasan
  Ellerim titrer kim bu ben kim bu susan
  Ne soran var ne bilen sebebim yok
  Bana kıyan erkeğim sen gül vazgeçtim rüyalardan

  Beni sevmezsen yağmurları sev
  Bulutlar ağlasın sen gül güneş doğsun yeniden

  Gidiyorum gözüm yaşlı
  Hatıran har yüreğime
  Sen sev yağmurları
  Yağmurlar yağsın üzerime

  Gidiyorum gözüm yaşlı
  Ah yine yol yol üstüne
  Sen sev yağmurları
  Yağmurlar yağsın yüzüme
   
 8. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah
  Vazgeçtim Dünyadan
  Nerde sözler of nerde yüreğim
  Ben de sevdim of sevmedi bilenim
  Ver elini sonsuza
  Al beni dünyadan of kalmadı sevenim

  Yürekler alınmaz pulla parayla
  Kim yenmiş kaderi duayla

  Gelinlik giymeden ışığı görmeden
  Bebeğimden önce vazgeçtim dünyadan
  Kaderi yenmeden utandım kendimden
  Daha sevilmeden vazgeçtim dünyadan

  Nerden geldim of yolculuk nereye
  Belki söyler of sorarsam kadere
  Yok sevenim arzuyla
  Mezarlar bile küsmüş of kadınca ölene


  Üvey
  Biraz sarhoş biraz aşığım ben uyurken siz umudu ararım
  Yok ellerimde aşkım yok ne üzgün ne kırgınım
  Üvey çocuk olmadım üvey anne olmadım üvey insanlıkmı alın yazım
  Aşkına doyamadım karardı aydınlığım
  Üvey aşklar mıymış alın yazım
  Acıyı da derdi de severim ben yanımdan geçer beni büyütürler
  Yok yok olmaz inancım yok ne üzgünüm ne kırgınım
  Üvey çocuk olmadım üvey anne olmadım üvey insanlık mı alın yazım
  Aşkına doyamadım karardı aydınlığım
  Üvey aşklar mıymış alın yazım ​

   
 9. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Sil Baştan
  Gücün var mı sevgilim
  Derin sularda inci tanesi aramaya
  Cesaretin kaldıysa
  Hala benle aşktan konuşmaya
  Söyle canım sevgilim
  Hayat bize oyun oynuyor olabilir mi
  Yorgun gibi bir halin var
  Duyguların karışık olabilir mi
  Sil baştan başlamak gerek bazen
  Hayatı sıfırlamak
  Sil baştan sevmek gerek bazen
  Herşeyi unutmak
  Sanki bugün son günmüş gibi
  Dolu dolu yaşamak istiyorum ben
  Her ne çıkarsa yoluma
  Selam verip yürümek istiyorum ben
  Sil baştan sevmek gerek bazen
  Hayatı sıfırlamak
  Sil baştan sevmek gerek bazen
  Herşeyi unutmak


  Sigara
  Aslında ben de isterim
  Emeklemeden koşmayı
  Güzel elbiselerle
  Makyaj yapıp dolaşmayı
  Aslında ben de isterim
  Düşünmeden konuşmayı
  Küçük bir oyun içinde
  Önemli kişi olmayı
  Aklımdan geçen sözler
  Kalbimden gelen sesler
  Hepsi bir orman oldu
  Bir kibritle yokoldu
  Ben sigara dumanının altında
  Yana yana en sonunda kül oldum
  Sen kibritin hiç yanmayan ucunda
  Birinin hayatından geçmiş oldun
  Aslında ben de isterim
  Emeklemeden koşmayı
  Güzel elbiselerle
  Makyaj yapıp dolaşmayı
  Aslında ben de isterim
  Düşünmeden konuşmayı
  Küçük bir oyun içinde
  Önemli kişi olmayı
  İyi dostlar biriktirdim
  Hepsi ailem oldu
  Küçük bir aşk yetiştirdim
  Düzene yenik düştü
  Ben sigara dumanının altında
  Yana yana en sonunda kül oldum
  Sen kibritin hiç yanmayan ucunda
  Birinin hayatından geçmiş oldun ​
   
 10. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Senin Adın Ne?
  Bir adım daha gelirsen üstüme
  Bütün iyi niyetim anlamsız kalacak
  Son bir kez daha atarsan üstüme
  Zehirli oklarından sana dönecek

  Sus pus durmam sakinliğimden
  İnsaniyetle çözmeyi sevdiğimden
  İlle de savaşmaksa istediğin
  Cesaretin var mı yenik düşecek

  Bildiğin tek yol savaşmaksa
  Aklınla kalbin bir türlü buluşmuyorsa

  Senin adın ne, bana ismini söyle
  Senin adın ne, bana ismini söyle
  Senin adın ne, önce ismini söyle
  Neden böyle nefret dolusun söyle
  Senin derdin ne, önce derdini söyle
  Neden böyle nefret dolusun söyle

  Neden önce adını sordum biliyor musun
  Biraz kendine dönmen daha iyi olacak
  Bir adım daha atmadan önce
  Yolun nerde bitiyor baksan iyi olacak

  Çok mu anlamsız geldi adını sormam
  Kim olduğunu unutmandan olacak
  Gördün mü hala anlamaya çabalıyorum
  İyi niyet suyumdan kurumuş vadin ıslanacak

  Bildiğin tek yol savaşmaksa
  Aklınla kalbin bir türlü buluşmuyorsa

  Senin adın ne, bana ismini söyle
  Senin adın ne, bana ismini söyle
  Senin adın ne, önce ismini söyle
  Neden böyle nefret dolusun söyle
  Senin derdin ne, önce derdini söyle
  Neden böyle nefret dolusun söyle


  Sana Bilmediğin Bir Şey Söyleyemem
  Suyun derinliği aynıydı
  Ama senin beline benimse omuzlarıma geliyordu
  Bütün yapraklar sararıp düşecekti
  Ama ilk ben düştüm kalanlar arkamdan korkuyla baktı
  Bütün aşklar çok büyük olacaktı
  Ama en büyük bizimkisi diyecektik
  Her bir insan eşsiz olacaktı
  Ama hep kendimizi en değerli zannedecektik
  Çamur mu sürmek istiyorsun başkasının duygularına
  Önce senin ellerin kirlenecek
  Suyla mı gidiyorsun bir başkasının yanan yüreğine
  O yürekte hep yerin olacak
  Sana bilmediğin bir şey söyleyemem
  Ben de hiçbir şey bilmiyorum
  Ne kadar iyilik varsa hepimiz için
  Hepsini dileyip gerisine direniyorum
  Çok sonraları fark edecektik
  İyilik temizlik bile göreceli olacaktı
  O kadar hızlı kirlenecektik ki
  Masumiyet fotoğraflarda eskiyip solacaktı
  Korkuyor musun senden farklı olan her şeyden
  Korktuğun şey kendi içinde büyüyecek
  Ortak mı oluyorsun bir başkasının yalnızlığına
  Yüreğin yalnızlık nedir bilmeyecek ​
   
 11. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Saatim Çalmadan
  Saatim çalmadan uyandım bugün
  Dünkü fırtına çoktan dinmiş
  Yağmur yağmış heryer yıkanmış
  Vakit kaybetmeden yazmaya başladım
  Bir ağacım ormanda
  Dallı budaklı
  Baharı bekler dururum
  Gövdemde adın yazılı
  Dudağımda bir damlan denize döndü
  Şiirler yazdım sana okur musun söyle
  Yüreğimde herşeyin, koruyup sevdim
  Uzanıp ellerimden tutar mısın söyle
  Saatim çalmadan uyandım bugün
  Dünkü fırtına çoktan dinmiş
  Yağmur yağmış heryer yıkanmış
  Vakit kaybetmeden yazmaya başladım
  Bir ağacım ormanda
  Ballı dudaklı
  Suyumu bekler dururum
  Gövdemde adın yazılı
  Dudağımda bir damlan denize döndü
  Şiirler yazdım sana okur musun söyle
  Yüreğimde herşeyin, koruyup sevdim
  Uzanıp ellerimden tutar mısın söyle

  Perdeler
  Bir yanımda dopdolu yaşanmış sayfalar
  Bir yanımda üst üste okunmamış kitaplar
  Dünüm yarınım hep burda küçücük odamda
  Susadım yoruldum ama aklım hayatta
  Bir yanda yorgun düşmüş yaşlanmış insanlar
  Bir yanımda ümitle aşkla uyananlar
  Dünyanın her hali burda dağınık odamda
  Çok düştüm yaralandım ama sarıldım hayata
  Ardımda büyük büyük kocaman ağır yükler
  Heryerimden çektiler beni beklettiler
  Dinlendim su içtim aktı dudaklarımdan
  Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler
  Bir yanımda durmadan çalışan saatler
  Bir yanda ağır ağır dipten gelen sesler
  Düşündüm buldum sandığım yüzyıllık gerçekler
  Hepsiyle giyindim durdum bazen büyük geldiler
  Bir yanda hiç susmadan konuşan dudaklar
  Bir yanda küsüp susmuş sessiz akıllar
  Dibe vurduysak ne olmuş elbet çıkarız
  Bir gün var bir gün yokuz
  Kiralıkmış hayatlar
  Ardımda büyük büyük kocaman ağır yükler
  Her yerimden çektiler beni beklettiler
  Dinlendim su içtim aktı dudaklarımdan
  Her gün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler ​
   
 12. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Oyunun Sonu
  Hangi acılar hangi anılar eskimez zamanla
  Hangi kalp temiz hangi gerçek iz aşınmaz yağmurda
  Herşeyi gören bilenler anlatın neden dönmezler gidenler
  Giden gelmiyor geri dönmüyor oyunun sonunda sonunda
  Giden gelmiyor hayat denilen şey bir ipin ucunda
  Hangi büyük aşk hangi büyük kin yok olmaz zamanla
  Hangi yanardağ hangi fırtına durulmaz dünyada
  Herşeyi gören bilenler anlatın neden dönmezler gidenler
  Giden gelmiyor geri dönmüyor oyunun sonunda sonunda
  Giden gelmiyor hayat denilen şey bir ipin ucunda
  Oyunlar
  Yüreksiz gözlerin olduğu bu yerde
  Herkes gibi benimde yerim var
  Yüzümden gitmeyen acı gülüşte
  Hiç sönmeyen yangınların izi var
  Yıktım duvarları yaramı sardım yalnızca bildiğim bir şarkı var
  Ne iz ne söz eski bir şey kalmasın ardımda...
  İsmi bilinmez bir yerlere yolcuyum
  Dikensiz gül olmaktansa kardelen olurum
  Bizler büyürken durmaz büyür oyunlar
  Bütün oyunlarda herkes kadar benimde payım var... ​
   
 13. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Okyanus
  Önümde ağır bir kapı
  Ardında okyanus var
  Ben zaten suda doğmuşum
  Kapıyı açmam gerek

  İşte o an biri geliyor
  Tutuyor kulağımdan
  Gözü anahtar deliğinde
  "Bak" diyor sadece burdan

  "Bırak" diyorum o küçücük resmi
  Yetmez bize bu küçük esinti
  Nerde törpülendin böyle
  "Olmaz" diyor tutup ayak bileğimi

  Önümde ağır bir kapı
  Ardında okyanus var
  Bir de bileğimden biri çekiyor
  Benimse kapıyı açmam gerek

  "Bak" diyorum koca dünyaya
  Burdan derhal çıkmak gerek
  Bari çekme bileğimden
  Benim her şeyi görüp öğrenmem gerek

  Bir ileri bir geri her adım
  Bu kapının ardı demek
  Sonunda boğulmak olsa da
  Benim o sularda yüzmem gerek

  Anahtar deliğinden görünen bu küçücük manzara
  Sana yetiyorsa yetsin benim o sularda yüzmem gerek

  O Dünyada
  Bak şunlara güzel değil mi..?
  İnanmak güç ya hepsi benim mi..?
  Bunları bir de sen gel, gör desem gelir mi..?
  İstediğini sor, kimse bilmiyor
  İşte hazinem kimse inanmıyor
  Bunları bir görseler "yoo"
  Anlamazlar ki...
  Asla bilmediğim bu şeyler nedir..?
  Ama onlar benim hazinem..!
  "tamam kaç tane olsun..? 20 mi..?"
  Gerçekler bunlar değil aslında...
  İsterdim o insanlarla eğlenmeyi
  Onunla dans etmeyi
  Gezerler kumda "peki ya biz..? yoo işte..!"
  Gidilmez yüzgeçle uzağa,gerekir ayaklar yürümek için
  Bir de o şey var ya..?! "neydi o kelime..?"
  "sokak..!"
  Orda olmak, koşabilmek, her an güneşi görebilmek,
  Senin yanında olabilsem
  O dünyada...
  Neler vermem bu denizden çıkmak için ben,
  Kumsalda bir gün gezmek için neler vermem..
  O insanlar anlayışlı,
  Onlar severler kızlarını
  Artık yetti,
  Zaman geldi
  Aşığım ben..!!
  Ne yaparlar, öğrenmeliyim bilmeliyim bazı cevapları
  Nedir ateş ve neden
  Neydi o yanan..?
  Bekliyorum kavuşmayı,
  Orada bir ömür yaşamayı
  Senin yanında,olabilsem
  O dünyada... ​
   
 14. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Nereye Kadar?
  Hiç olmaz sandığım
  Herşey birdenbire oldu
  Daha ne oluyor derken
  Beni de hayat her yerimden vurdu
  Hiç susmaz sandığım
  Kalpler birdenbire sustu
  Daha ne oluyor derken
  Beni de hayat bir kez daha vurdu
  Günlerdir uykum yok
  Hayat buysa artık gücüm yok
  Daha kaç kez vurulmam
  Nereye kadar güçlü olmam
  Daha ne kadar yaralanmam gerek hayatta
  Daha ne kadar gücüm var
  Kaybettiğim şeyler var
  Daha ne kadar borcum var benim hayata
  Çok sağlam sandığım
  Herşey birdenbire çöktü
  Daha ne oluyor derken
  Beni de hayat bir kez daha vurdu
  Günlerdir uykum yok
  Hayat buysa artık gücüm yok
  Daha kaç kez vurulmam
  Nereye kadar güçlü olmam
  Daha ne kadar yaralanmam gerek hayatta
  Daha ne kadar gücüm var
  Kaybettiğim şeyler var
  Daha ne kadar borcum var benim hayata

  Nefessiz Kaldım
  Eğer beni duyuyorsan uyan hiç geçmiyorsam aklından
  Uyu uyu uyu hiç korkma utanır isteyemem
  Bilirsin yardım dilemem
  Yalnız sesimi duy bazen bir resmime bakıyorsan gülen
  Islanmıyorsa gözlerin iyi iyi iyi hiç utanma
  Yalan aşklara düştüm yeni dostlar arar oldum
  Uyuyup huzur buldum bazen of yerimi hiç kimse bilmesin
  Kalbim biraz dinlensin of inan
  Nefessiz kaldım duvarlar içinde
  Ellerim bağlı zincirlerle hava nerde
  Nefessiz kaldım aşkımın içinde
  İçimden çekip aldığın çocuk nerde
  Nefessiz kaldım... Nefessiz kaldım
   
 15. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Veeee Şebnem Ferah

  Mayın Tarlası
  Mayın tarlasında dolaşıp durmuşum aşk sanıp da
  Herkes arkamdan bağırmış kimseyi duymamışım
  Savaş filmlerinde olur ya yaralı yaralı devam etmişim
  Sonuna kadar aşk ya yanımdasın sanmışım

  Mayın tarlasında yürüyüp durmuşum aşk sanıp da
  Tel örgülerde durmamış bir delikten geçmişim
  Her şey bana dur demiş kulağım darbe almış duymamışım
  Sonuna kadar aşk ya sadece inanmışım

  Koşmuşum düşmüşüm kalkmışım
  Sevişmek sevmekten gelir inanmışım
  Elimden tuttuğunda öyle bir güvenmişim ki
  Bize bir şey olmaz sanmışım

  Mayın tarlasında bir adam sevmişim aşk sanıp da
  Soyunup korkusuzca çırılçıplak kalmışım
  Aşk filmlerinde olur ya işte öyle sevmişim
  Sonunda bedenim sağlam bulunmuş yüreğim paramparça

  Masal Prensesi
  Coşkularla taşan
  Ümitlerle dalgalanan
  Hayeller masallar
  Hep güzeldir

  Boş umutlarla
  Yalan duygularla
  Doğrular gerçekler
  Hep acı gelir

  Tüm aşklar onun hayellerinde gizli
  Bak geldi masal prensesi

  Tüm tutkular onun masallarında gizli
  İşte orda masal prensesi

  Tüm yaşamlar onun rüyalarında gizli

  Çünkü o masal prensesi

  Çünkü o tutkunun esiri

  Çünkü o aşkın efendisi

  Çünkü o rüyalar perisi

  Çünkü o masal prensesi

  Çünkü o...
   
Veeee Şebnem Ferah konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şebnem Ferah - Özledim

  Şebnem Ferah - Özledim

  Bugün resmine dokundum ben öptüm yine yine Zaman ağır ol henüz erken demek için güle güle Sesini özledim özledim çok haberim yok durmuş dünya niye Seninle birlikte kaybolanları arıyorum başka şeylerde Aşk şarkısı değil bu geldi içimden Gülümse birkez benim için eğer duyuyorsan.. Nehrim ol gel ak yine kelebek ol gel uç yine Çiçeğim ol gel aç yine rüzgar ol...
 2. Şebnem Ferah - Korkarak Yaşıyorsan

  Şebnem Ferah - Korkarak Yaşıyorsan

  Öyle bir hayat yaşadım ki Cenneti de gördüm Cehennemide Öyle bir aşk yaşadım ki Tutkuyu da gördüm pes etmeyi de Bazıları seyrederken hayatı en önden Kendime bir sahne buldum oynadım Öyle bir rol vermişler ki Okudum okudum anlamadım Kendi kendime konuştum bazen evimde Hem kızdım hem güldüm halime Sonra dedim ki söz ver kendine Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan...
 3. Şebnem Ferah - Durma

  Şebnem Ferah - Durma

  Biz yollarda yalnız kaldık Masallarla sevgi verilmez Biz yıllarca korku dolduk Rüzgara yön sorduk bilinmez Hangi el güçlü bu ellerden Yiğit yüreklerden Başlasak yeniden yeniden yeniden Hayır sen hiç korkma Yarın senin yanında Yeniden koş yollarda Durma Durma
 4. Şebnem Ferah - Can Kırıkları

  Şebnem Ferah - Can Kırıkları

  bu kalabalığın içinde yapayalnız hissetmektense dünyanın bir ucunda tek başımayım kir göstermeyen renkleriniz sizin olsun korkmaktansa bulanıklığın tam içinde bir başımayım benim belki de gizli bir bildiğim var elbette ağlarım benim can kırıklarım var senin gördüğün yanağımdan süzülenler asıl içimde içinde yüzdüğüm bir deniz var

Sayfayı Paylaş