1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Vergi İadesine Dönüşe Net Yalanlama

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, vergi iadesi uygulamasına geri dönülmesinin söz konusu olmadığını belirterek, ''Bunu net olarak söylüyoruz. Böyle bir şey yok'' dedi.
  Arıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Katma Değer Vergisi tahakkuklarında bir sorun yaşamadıklarını ifade ederken, ''Dolayısıyla vergi iadesinin kaldırılması bir sorun yaratsaydı, tahakkuklarda düşme olması gerekirdi. Zaten vergi iadesine yönelik uygulamanın, bizim vergi gelirleriyle bağlantısının koptuğunu uzun yıllardır söylüyoruz'' dedi.

  KDV tahakkuklarında sorun bulunmadığını, ancak KDV iadesinde normalin üzerinde artış meydana geldiğini kaydeden Arıoğlu, ''tahsilat bazında ortaya çıkan durumun, vergi iadesinin kaldırılmasından değil, KDV iade tutarındaki bu artıştan kaynaklandığını'' belirtti.

  Arıoğlu soru üzerine, tahsilat hedefi ile ilgili, yıl sonunda gelinen noktanın esas alınması gerektiğini kaydetti.

  Kaynak
   
Vergi İadesine Dönüşe Net Yalanlama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vergi

  Vergi

  Vergi memuru (tahsildar) olduğunu görmek yetenek ve kıymetinin iyi olmasına, kamu görevi üstlenmeye, malının zekatını vermekten hoşlanmamaya yahut bir şeyden tiksinmeye, Vergi memuru olduğunu görmek bazen zulme ortak olmaya, can yakıp beddua almaya; Verggi memuru görmek borcunu ödemeye, elçiye ve emanetçiye, polise yahut şerli ve rüşvet alan birine, Vergi vermek malın eksilmesine yahut sadaka...
 2. DaireLErinN dÖNÜşü

  DaireLErinN dÖNÜşü

  Eğer bu sayfada bir şeyler dönüyorsa-hemen evinize gidin. Paydos saati gelmiş. ( İyice bir bakın bakalım.. Aslında dönen bir şey yok :D:D
 3. Netten indirdim

  Netten indirdim

  çocuk isyan etmiş sonunda :piha:
 4. geri dönüşüm

  geri dönüşüm

  sitenize her şey var ama geri dönüşüm el işleri yok büyük eksiklik

Sayfayı Paylaş