1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Vietnam'da 151 kayıp

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Vietnam'ı hafta sonu vuran Kammuri tropikal fırtınasının getirdiği aşırı yağışlar, seller ve toprak kaymalarında 101 kişi öldü, 50 kişi kayboldu. Fırtınanın etkili olduğu Lao Cai vilayeti yetkilisi Thao A Tua, bölgesinde 37 kişinin öldüğünü belirterek, fırtına nedeniyle ulaşımın kesildiği yerlere kurtarma görevlilerinin girmesiyle ölü sayısının artmasından endişe edildiğini belirtti.

Tropikal fırtına Kammuri'nin, Ha Giang'da 9 ve Quang Ninh'de 8 kişi dahil en az 7 bölgede insanların ölümüne neden olduğu kaydedildi.

Yetkililer, fırtınanın ülkeyi son 20 yılda vuran en büyük doğal felaket olduğunu bildiriyor.

haber7

Vietnam'da 151 kayıp konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müteahhitlere Vietnam'dan davet var

Müteahhitlere Vietnam'dan davet var

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nedim Kalpaklıoğlu, Vietnam'da Türk inşaat firmaları için büyük proje fırsatlarının bulunduğunu belirtti. Vietnam Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Yerel Sanayi Birimi Genel Direktörü Hoang Quoc Vuong başkanlığındaki 18 kişilik Vietnam iş heyeti, EBSO'da Türk sanayicilerle ikili görüşmelerde bulundu. Vietnam Heyeti Lideri Vuong, Vietnam'da...
  2. Yitik (kayıp)

Yitik (kayıp)

Bir yerde yitik bir şey bulup onu almak insanın elinin altında bulunanlardan kazanacağı nefisşeylere, tabiatına uygun beklentilere, mübarek bir çocuğa yahut beklenmeden meydana çıkacak mirasa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Telef Etmek.)Rüyada bir yerde bir yitik bulup kaldirmak, görenin kazanacagi nefis ve tabiatina uygun seylere veya mübarek bir çocuga yahut beklemeksizin meydana çikacak bir...
  3. Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

. yazamıyorum artık…cümlelerimin devamı gelmiyor ve sen gelmiyorsun ! ! cümleler kayıp ! … konuşamıyorum artık.. dilim lal olmuş.. sus pus duygularım… ! kalemim kırık kalbim kayıp ! … söyleyemiyorum şarkıları bağıra bağıra..! Sesim çıkmıyor.. sen giderken çok çıktı.. –dön- dedim ve sen duymadın ! ! dönüşler yasak ! …uyuyamıyorum artık.. yatağım sensiz buz gibi bu...
  4. Vietnam'da sel can aldı!

Vietnam'da sel can aldı!

Kaybolan kişiler de var... Vietnam'ın kuzeyindeki bölgelerde şiddetli yağışların neden olduğu seller ve toprak kaymaları sonucu en az 8 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi kayboldu. Yetkililer, şiddetli yağışlar sonucu ortaya çıkan seller ve toprak kaymaları sonucu evlerin yıkıldığını, kara yollarında hasar meydana geldiğini belirtti. Bac Kan kentinde önceki günkü şiddetli yağışlar sonucu...
  5. ŞANLIURFA- kayıp

ŞANLIURFA- kayıp

Alinan bilgiye göre, bir seramik fabrikasinda işçi olarak çalişan Kemal Şihanli'nin tek çocuğu 2 yaşindaki Uğur Samet, 5 gün önce Bağlarbaşi Mahallesi'ndeki evlerine misafirliğe gelen komşularinin çocuklariyla oynamak için kapinin önüne çikti. Bir süre sonra çocuğunun evin önünde olmadiğini fark eden anne, eşine haber verdi. Uğur Samet'i bulmak için mahallede ve çevrede araştirma...

Sayfayı Paylaş