Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Viko'dan Smartlife Akıllı Ev Sistemi

  Konu, 'Küçük Ev Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Yaşanılan mekanları, gelişen teknolojiler ile bütünleştirerek daha konforlu, daha güvenli ve daha keyifli bir yaşam şekline dönüştürmek kısaca akıllı ev olarak tanımlanıyor. Ev içinde kullanılan bir çok kumandanın karmaşası yerine görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazları kontrol etme rahatlığı akıllı ev teknolojileri için artık bir standart. Böylece evin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü, çok bölgeli müzik ya da başka bir cihazın kullanımını aynı kumanda üzerinde kontrol etme özgürlüğü sunuluyor.
  Evde kullanılan elektrik anahtar ve prizleri akıllı hale getirerek bir düğmesine dokunulduğunda istenilen birçok işi aynı anda manuel kontrol kolaylığı akıllı evlerin vazgeçilmez parçası.Ya da evden uzak bir yerde klima, fırın gibi cihazların çalıştırılarak, eve ulaşıldığında sıcak ve canlı bir ortam ile beraber hazır bir yemek ile hayatın kolay yönleri sunuluyor.

  SmartLife Akıllı Ev Sistemleri’nde Sunulan Konforlar
  Aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü, çok bölgeli müzik, ev sinema sistemleri, ısıtma ve iklimlendirme kontrolü, görüntü sistemleri, uzaktan kontrol ve izleme, birden fazla kontrolü tek anahtar ile yapabilme, hırsız–yangın–gaz kaçağı–su baskını güvenliği, kamera izleme, merkezi izleme sistemleri, yüksek hızlı internet bağlantısı, zamana veya ışık şiddetine bağlı aydınlatma kontrolü, birden fazla kontrolü tek anahtar ile senaryo şeklinde çalıştırma, toplantı odası otomasyonu, asansörlü projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi kontrolü.

  Isıtma – Soğutma Kontrolü
  Bu sistem sayesinde istenilen odada farklı ısı seviyeleri kontrol edilebiliyor. İster uzaktan kumandalardan ister termostatlar üzerinden sıcaklık kontrolü yapılabiliyor. Ev dışından telefon ile aranarak veya SMS gönderilerek iklimlendirme sistemi çalıştırılabiliyor ve kapatılabiliyor.

  Merkezi Müzik Sistemi
  Smartlife Çok Bölgeli Müzik Sistemi, mevcut otomasyon anahtarları üzerinden kullanılabiliyor. Dolayısı ile ayrı bir müzik yayın anahtarı kullanmaya gerek yok. Her bölgede farklı kaynak dinleme özgürlüğü sunuluyor.

  SmartLife Akıllı Ev Sistemleri’nde Kontrol
  Akıllı Anahtar ile evde elektrik ile çalışan herhangi bir cihaz kontrol edilebiliyor. Bu bir panjur, perde, aydınlatma, garaj kapısı olabileceği gibi fırın, kahve makinesi de olabilir.

  Universal kumandalar veya dijital anahtarlar ile elektrikle çalışan herhangi bir cihaz kontrol edilebiliyor. Smartlife Akıllı Ev Sisteminde her anahtara sınırsız sayıda senaryo eklemek veya bu senaryoları kolayca değiştirmek mümkün.

  Smartlife Akıllı Ev Sistemlerinde tüm kontroller kullanıcı taleplerine göre şekillendiriliyor. Bu yüzden bir cihazın kontrolü kullanıcı nasıl istiyorsa ona göre belirleniyor ve programlanıyor.

  Herhangi bir marka anahtar modeli ile çalıştırma imkanı bulunuyor. Ara interfaceler ile sistem ile beraber kullanım kolaylığı sunuluyor.

  Smartlife Akıllı Ev Sistemleri’nde, sisteme özel otomasyon anahtarları ve prizleri kullanılabileceği gibi eğer istenirse, klasik anahtar ve prizler de küçük bir aparat vasıtasıyla kullanılabiliyor.

  Kablosuz Çözümler
  Kablosuz çözümler mevcut. Aydınlatmadan perde-panjur kontrolüne kadar her türlü kablosuz çözüm önerisi sunuluyor. İstanbul’da birçok projede kablosuz projelendirmeler yapılmış ve performansında herhangi bir problem ile karşılaşılmamış. Sistemi sonradan evlerine kurdurmak isteyenlere, kablosuz çözümler öneriliyor.

  Güvenlik
  Smartlife Akıllı Ev Sistemleri 10 yılı aşkın uygulama geçmişine sahip. Bu süre içerisinde Avrupa’da birçok ülkede uygulanıyor. Tüm sistem ve cihazlar Viko Elektronik ve Teknolojik Çözümler A.Ş garantisinde.

  Temel olarak buatlı elektrik altyapısı kullanılmadığı için elektrik altyapısından kaynaklanan kısa devre, yangın gibi istenmeyen durumlar ortadan kaldırılmış oluyor. Kullanılan tüm modüller ek sigortalara sahip. Dolayısı ile aşırı akım çekme, kısa devre gibi durumlarda sistem kendi kendini kapatarak korumaya alıyor. Ayrıca sistemde kullanılan özel modüller ile çamaşır makinesi, buzdolabı, ütü gibi :):):):)l gövdeye sahip cihazlardan bir kaçak olduğunda anında elektrik kesiliyor.

  Her ne kadar kullanılan tüm prizler çocuk korumasına sahipse de çocuk, bir şekilde elektrik olan uca ulaşmayı başarmışsa onun fark edemeyeceği bir sürede elektrik kesiliyor.
  Smartlife Akıllı Ev Sistemi anahtarları arasında 230 V’luk şebeke gerilimi yerine sadece 9 V enerji taşıyan bir kablo geçiyor. Dolayısı ile özellikle ıslak el ile temaslarda elektrik çarpması riski ortadan kalkıyor.

  Hırsız, yangın, gaz, su baskını gibi durumları da unutmamak lazım. Smartlife Akıllı Ev Sistemi, bu durumlarda sadece alarm vermek yerine gazı keserek, suyu keserek, elektriği keserek veya panjurları açarak kullanıcıyı ve evi korumaya alıyor.

  Smartlife Akıllı Ev Sistemi Uygulaması
  İnşaat aşamasındaki bir ev veya ofiste elektrik kablolamasındaki küçük değişiklikler ile temel bir akıllı ev altyapısına kavuşulabiliyor. Kablolaması bitmiş bir binada ise kablosuz ürün seçenekleri ile Smartlife Akıllı Ev Sistemlerine sahip olunabiliyor. Avrupa ortak installasyonu tesisat yönetmeliğinde belirtildiği gibi enerji linyeleri için buat sistemi kullanmadan direk panoya çekilmesi yeterli. Tüm sistem anahtarları tek kablo üzerinden haberleşiyor. Klasik tesisatlarda bulunan buat eklemeleri kaldırıldığı için daha güvenli ve estetik.

  İnşaat aşamasında sadece kablolamanın mühendisler gözetiminde yapılması yeterli. Ücretsiz keşiflerden sonra projelendirilme yapılıyor. Müşteri bütçesine uygun istediği paketleri seçme özgürlüğüne sahip. Sonradan istenildiğinde kırma-dökme yapılmadan eklemeler yapılabiliyor.

  Smartlife oldukça güçlü bir teknik altyapı ve ekibe sahip. Ayrıca çözüm ortakları ile Türkiye’nin birçok yerinde servis hizmeti sunuluyor. Sistem iki yıl garantiye sahip.

  Smartlife Akıllı Ev Sistemleri’nin Maliyeti
  Bu teknoloji ucu açık geniş çözümlere sahip olduğu için net bir fiyattan bahsetmek çok zor. İstekler ve projelendirmeler yapıldıktan sonra fiyatlar ortaya çıkıyor. Smartlife tarafından hazırlanan paket projelendirmelere müşteri isterse ekleme yada çıkarma yapabiliyor. Bu paket projelendirmelerde; aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü, çok bölgeli müzik, güvenlik, iklimlendirme, ev sinema sistemleri, görüntü sistemleri gibi birçok kalem bulunuyor.
   
Viko'dan Smartlife Akıllı Ev Sistemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Görünmez Ev Sinema Sistemi

  Görünmez Ev Sinema Sistemi

  Sony’nin S-Force PRO Front Surround sistemiyle eşsiz bir ses deneyimi yaşatacak yeni BRAVIA RHT-G800 modeli, surround elektronik aksamını ve hoparlörleri içine gizleyen yapısıyla adeta “Görünmez” bir ev sinema sistemi haline dönüşüyor. BRAVIA RHT-G800, amplifikatörü ve tüm hoparlörleri tek bir üniteye, bir TV ve birkaç başka ev sineması bileşenini de alabilecek bir stand içine...
 2. ORTERO Akıllı Ev Sistemleri İzmir de Viko Smartlife ile anlaştı

  ORTERO Akıllı Ev Sistemleri İzmir de Viko Smartlife ile anlaştı

  Ortero Mimarlık, Smartlife Akıllı Ev Sistemleri İzmir bayisi mekanları konfor, güvenlik ve eğlenceyle birleştiriyor. Sistemler, kullanıcıların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesini, tehlikelere karşı önceden önlem almasını ve böylece de zararların en aza inmesini sağlayarak ve geleceğin binalarının olmazsa olmaz bileşeni olarak kullanıcının hayatına girmeyi amaçlıyor Akıllı ev sistemleri...
 3. Akıllı ev nedir?

  Akıllı ev nedir?

  Akıllı evler hayatınızı kolaylaştırır, daha rahat hale getirir, enerji tasarrufu sağlar, güvenliğinizi arttırır, bir parça zeka katar ve eğlenceyi unutmamanızı sağlar. Ama inanıyoruz ki Akıllı Ev Otomasyonu sizin olmasını istediğiniz gibi olacaktır. Bu sadece tek bir uzaktan kumanda kullanarak televizyonu kumanda ettiğiniz gibi ışıkları ve cihazlarıda kumanda etmek kadar kolay olabilir....
 4. Akıllı evler tartışılacak

  Akıllı evler tartışılacak

  29'uncu kez düzenlenecek olan Uluslararası Yapı 2006 İstanbul Fuarı 3-7 Mayıs'da gerçekleştirilecek. Fuarın gündemi özellikle akıllı binalar. Yapı sektörünün devlerini buluşturan ve bu yıl 29. kez düzenlenecek Uluslararası Yapı 2006 İstanbul Fuarı birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak. 3-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek...
 5. Geleceğin evleri çok akıllı

  Geleceğin evleri çok akıllı

  akıllı ev sistemleri akıllı evin avantajları Bizim evimiz akıllıı değil ama çok beğeniyorum çünkü zevkime göre döşedim. Birde bahçesi olsa daha iyiydi tabi:) Güzel bir bahçe dekorasyonu yapardım yazın ordan çıkmazdım:) Neyse ki geniş bir balkonumuz var. Gelecekle muhtemelen tüm evler akıllı ev olacak. Peki nedir bu akıllı ev? Akıllı ev, sahiplerine daha konforlu, güvenli ve tasaruflu bir...

Sayfayı Paylaş