gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Viktor&Rolf defilesi

Konu, 'Popüler Markalar Hakkında' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Hollandalı Viktor&Rolf artistik ve konsept yüklü defileleriyle tanınıyor. Şimdi bu ikili, defilesini Moda Haftaları’nın tekelinden kaldırıyor. İlk kez bu kadar büyük bir moda markası 2 Ekim’de internette defile yapacak. Üstelik herkes davetli.
    Geçtiğimiz Temmuz ayında Viktor&Rolf markasının çoğunluk hissesi, Diesel jeans şirketinin sahibi Renzo Rosso’ya satılmıştı. Rosso’nun moda portföyünde Dsquared, Maison Martin Margiela ve Sophia Kokosalaki gibi markalar bulunuyor.

Viktor&Rolf markası, Viktor Horsting ve Rolf Snoeren tarafından 1993’te Amsterdam’da kuruldu. 1998’de Paris Moda Haftası sırasında başka yerde sıradışı bir defile düzenleyerek medyanın ilgisini çekmeyi başardılar. 2003’te Paris’teki Moda Müzesi’nde, 10 yıllık retrospektif sergileri yapıldı. 2005’te ise, ilk mağazalarını Milano’da açtılar. Hatta bu mağaza “ters” olarak inşa edildiği için şehirdeki ziyaret aktivitelerinden sayıldı. 2006’ya gelindiğinde marka, H&M’e kapsül bir koleksiyon hazırladı. 2008 Temmuz’unda Renzo Rossa’ya hisselerinin çoğunluğunu satan Viktor&Rolf, en çok da geçtiğimiz sezon düzenledikleri aktivist şovuyla anıldı. Kıyafetlerin üzerinde koskoca “No” (hayır) ve “Dream On” (hayal et) yazılıydı. Makyajlar da bile bu “hayır” devam etmişti. Moda döngüsünün hızına tepkisini unutulmaz şovuyla anlatan Viktor&Rolf, bu sefer de Moda Haftası düzenini, 2 Ekim’de tüm dünyayı inernetteki defileye davet ederek sorguluyor.

Viktor&Rolf defilesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Viktor&Rolf ve Shalom tasarımları

Viktor&Rolf ve Shalom tasarımları

Defilenin adının Shalom olması, bir Shalom Harlow beklentisi yaratırken insanı haksız çıkartmıyor. Ancak izlerken böyle bir formatta mankenleri izleyeceğinizi tahmin etmiyorsunuz. Viktor&Rolf moda dünyasındaki gidişatı eleştirdiği defilesinde aslında çok büyük bir yeniliği de gerçekleştirmiş oluyor. Moda dünyası için yorucu ve yoğun geçen bir ayın sanki gelecekteki simülasyonunu...
  2. Viktor&Rolf 2009 Sonbahar/Kış

Viktor&Rolf 2009 Sonbahar/Kış

Defile demokratikleşiyor Hollandalı Viktor&Rolf artistik ve konsept yüklü defileleriyle tanınıyor. Şimdi bu ikili, defilesini Moda Haftaları’nın tekelinden kaldırıyor.
  3. 2011  Derimod Defilesi

2011 Derimod Defilesi

derimod defilesi derimod defile defilesi 2011 Kısa deri montlar, derin yırtmaçlı deri etek ,peyetli pantolon ve büstiyerler...Kısacası deri ile aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir koleksiyon sunuyorum sizlere Meleklerim. Birbirinden hoş tasarımların yer aldığı ve ünlü mankenlerimizin sunduğu harika bir defile görüntülerini paylaşıyorum sizlerle:tik: [/URL]...
  4. Doğa defilesi

Doğa defilesi

Hayatta daha nelerde göreceğiz hanımlar.Organik kıyafetlerde çıktı gerçi belkide daha öncedende vardıda ben yeni yeni görüyorum.Şaheser bunlar yahu.Benim gibi görmeyenler buyrun bakın görün duymadım görmedim demeyin :)

Sayfayı Paylaş