VIP Turizm İle Afrika Turuna Ne Dersiniz....

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
VIP Turizm İle Afrika Turuna Ne Dersiniz....
Vip Turizm
Vip Turizm İle Afrika Seyahati


Meleklerim Afrikanın Safarisine katılmak oraları görmek istemezmisiniz....İşte size fırsat VIP Turizmin düzenlemiş olduğu seyahate katılmak için acele edin...Safari tadını sizde yaşayın...İşte size gökyüzünden çekilmiş Afrika resimleri...


afrika safari-7b.jpgVıp Turizm ile Afrika'da Safariye Ne Dersiniz?
VIP Turizm düzenlediği Afrika turlarında yeni yerler görmek isteyenlere uygun koşullar sunuyor.

VIP Turizm Afrika'nın en güzel destinasyonlarına düzenlediği, size ve yaşamınıza yeni bir bakış açısı katacak turlarına devam ediyor. Kara Kıta'nın en güzel şehirleri, heyecanlı bekleyişinize muhteşem doğanın eşlik ettiği safariler, hiç bilmediğiniz bir dil ve kıtanın tüm renklerini VIP Turizm Afrika'da Safari Turları size sunuyor... 1.997 Euro'dan başlayan fiyatlar, Axess karta 12 taksit ve 3 ay taksit erteleme imkanı ile... Bu yıl Şeker Bayram'ın en güzel hediyesi belki de bu kıtada yaşanacak, milyonlarca hayvanın ahenkli hareketine tanıklık edeceğiniz Büyük Göç ile aynı tarihleri size sunması. Bizce bu fırsatı kaçırmayın!

Bir yanda görkemli manzaralar eşliğinde, doğal yaşamın hüküm sürdüğü milli parklarıyla dünyanın safari cenneti, diğer yanda kilometrelerce uzanan bakir sahilleri, sıcak tropik suyu, eşsiz güzellikteki mercan kayalıkları ile Hint Okyanusu'nun egzotik kıyıları...

Afrika'nın dünyaca ünlü vahşi yaşamının keşfedilebileceği parkları, kırmızı giysili Masai kabileleri, parlak gölleri, Out of Africa filmine ev sahipliği yapmış uçsuz bucaksız ferah düzlükleri ile dünya üzerindeki en büyüleyici yerlerden biri Kenya. Yabani akasya ağaçları arasında gezinen zarif zebralar, bufalo sürüleri, avını kollayan aslanlar, boyunlarını uzatmış ağaç yapraklarını yiyen zürafalar, iri cüsseli gergedanlar, antiloplar, devasa filler, leoparlar, leoparlara gölge yapan akbabalar, devekuşları, flamingolar, yaban domuzları, sırtlanlar ve ürkek ceylanlar eşliğinde, yabanıl hayatın en vahşi görüntülerine tanık olabilirsiniz burada... Doğu Afrika'nın mücevheri Kenya, eski Swahili köyleri, sömürge ülke yönetimlerine rağmen halen orijinlerini, yaşam tarzlarını korumaya çalışan güler yüzlü halkı, geleneksel kıyafetleri ve zengin kültürü ile de son derece ilginç bir ülke. Masai, Samburu, Kikuyu ve Swahili gibi kırktan fazla kabilenin bulunduğu ülkede, yaşanan göçlerin sonucunda, pek çok gelenek ve kültür mozaiği oluşmuş.

Soğuk Suların Yeri; Nairobi

İlk durağımız Nairobi. Yani "Soğuk Suların Yeri".. 2 milyondan fazla nüfusu ile Afrika'daki en büyük 4. şehir olan Nairobi'nin her bir köşesinde sizi ayrı bir sürpriz bekliyor. Zenginliği, fakirliği; umudu, umutsuzluğu; modern ve gelenekseli öyle bir iç içe yaşıyorsunuz ki... İlk etapta bu şehir hakkında ne düşüneceğini şaşırıyor insan. Oldukça küçük olan Milli müzesi son derece yaratıcı ve başarılı sergileme biçimi nedeniyle görülmeye değer.

Maasai Mara

Her Doğu Afrika'ya gelenin tecrübe etmesi gereken bir deneyim de Maasai Mara'ya küçük uçaklar ile yapılan yolculuk. İşte artık gerçekten Kenya'dasınız Toprak alana indiğinizde neredeyse uzansanız tutacakmışsınız hissine kapıldığınız bir gökyüzü karşılıyor Masaii Mara'da sizi. Yıldızların gökyüzünde dans ettiğine şahit olup ruhunuza dolan coşkuyla daha bir parlak olduklarını görüyorsunuz. Yıldızlar öyle yakınlar ve öyle çoklar ki gece balkonunuzdan bu doğal ihtişamı seyrederken ruhunuzu bir huzurun kapladığını hissediyorsunuz. Sabahın erken saatlerinde sizi bekleyen safarinin merakı ve heyecanı ile uyanıyor ve 5 önemli hayvanın hepsini bu ilk safaride görebilecek miyim düşüncesi ile muhteşem Afrika kahvenizi yudumluyorsunuz. Bu safarilerin en güzel yanı doğaya müdahale etmeden onun bir parçası olmanın ve hatta orada sadece birer konuk olduğumuzun bize nazikçe anlatılması.

Big Five ya da 5 büyük

"Big Five", 5 büyük denilen hayvanlar Aslan, Leopar, Fil, Gergedan ve Bufalo... Aslında vakti zamanında avcılar tarafından avlanılması en zor hayvanları ifade etmek için kullanılan bu tabir şimdi safariler sırasında mutlaka görülmesi beklenen hayvanları ifade etme biçimine dönüşmüş. Tabii ki Kenya'ya olan ziyaretinizde görebileceğiniz hayvanlar 5 büyük ile sınırlı değil. çita, çakal, Babun, Boynuzlu Afrika Yaban domuzu, Zürafa, Zebra, Ceylan, İmpala, Su aygırı ve Wildebeast (Toynaklı Afrika Antilopu) gibi farklı hayvanları görmek de mümkün.. Ayrıca 450 den fazla kuş cinsi de Kenya'nın farklı bölgelerinde gözlemlenebiliyor. Toynaklı Afrika Antiloplarının büyük göçü Maasai Mara ile Serengeti (Tanzanya) arasında her yıl gerçekleşiyor. Yaklaşık 2 milyon antilop Kenya ile Tanzanya arasında geçiş yapıyor. Tabii ki bu büyük sürüyü Zebra, Ceylan, impala, leopar, aslan, çita, sırtlan ve de akbabalar takip ediyor.

Bu büyülü atmosferden ayrılarak Lake Nakuru'ya doğru Kenya'nın bilinmeyen küçük kasaba ve köylerinden geçip bu güzel ülkenin bir başka yüzünü görüyoruz. öyle çok farklı yüzü var ki Kenya'nın Hangi yüzüne hangi ruh haliniz ile baktığınız çok önemli. Lake Nakuru'da da safariler ile renklenen günlerinizin hiç sona ermemesini diliyorsunuz.

Turlarla ilgili detaylı bilgi almak için 444 7 847 numaralı telefondan VIP Turizm Satış Yetkililerini arayabilir ve VIP Turizm - Tatilinize Değer Katar adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Üst