1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Viyana'da Kritik Toplantı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (OPEC) petrol bakanları, 145. dönem olağan toplantısı için örgütün Viyana'daki merkezinde bir araya geldi.

  Ham petrol fiyatının varil (159 litre) başına 72 dolar 34 sent sınırına dayandığını belirten OPEC kaynakları petrol bakanları toplantısında günlük üretimin artırılmasının görüşüleceğini bildirdiler.

  Bu arada OPEC petrol bakanları toplantısı öncesi ABD petrol piyasasında da ham petrol satış fiyatının varil başına 78,5 dolara yükseldiği kaydediliyor.

  Kartel üyeleri arasında Libya ve İran'ın “piyasada yeterince ham petrol bulunduğu” gerekçesiyle itiraz ettiğini belirten OPEC kaynakları, Suudi Arabistan'ın “günlük üretimi asgari düzeyde artırmaktan yana” olduğunu ve bu çerçevede Kuveyt, Birleşik Arap Emirliği ile Katar'ı da ikna ettiği bildirildi.

  Toplantı öncesi basına açıklama yapan Cezayir Petrol Bakanı Chakip Khelil, günlük üretimin artırılması konusunda görüşmeler yapıldığını doğrulayarak, üye ülkeler arasında henüz görüş birliği sağlanamadığını söyledi.

  OPEC merkezinin verilerine göre kartel üyesi 12 ülke belirlenen resmi kotaya uyarınca günde toplam 30 milyon varil (159 litre) ham petrol üretiyor.

  Resmi toplantı öncesi Viyana'da ikamet ettikleri otelde ikili görüşmeler yapan OPEC petrol bakanları bugün sabah erken saatte de OPEC üyesi olmayan ülkelerin temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldiler.

  OPEC petrol bakanlarının 145. dönem olağan toplantısının bugün akşam saatlerinde sona ermesi bekleniyor.

  Kaynak
   
Viyana'da Kritik Toplantı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yumurta toplama

  Yumurta toplama

  Yumurta toplama Ovülasyon indüksiyonu ile belirli büyüklüğe ulaşmış folliküller elde edildiğinde sıra bu yumurtaları dışarıda döllenmek üzere toplamaya gelir (Ovum pick-up, OPU). Toplama işleminden önce halk arasında çatlatma iğnesi olarak bilinen hCG hormonu yapılır. Toplama işlemi bu enjeksiyondan yaklaşık 32-36 saat sonra gerçekleştirilir. Yeterli ve iyi...
 2. Toplantı

  Toplantı

  Kişinin yeni bir durumla karşılaşacağına ve yeni şeyler öğreneceğine işarettir.Rüyada küçük bir toplantida bulunan, hafif bir hastalik geçirir. Toplantida baskanlik etmek, o yerde itibarinin arttigina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada halkin toplanti yerini görmek, hayir görmeye isarettir. Bazen bu rüya maden ve hazinelere isarettir. Bazen de rüya sahibine muhtelif vaadlerle...
 3. Toplamda

  Toplamda

  Toplamda ; bunu okurken sonunu cok merak ederek ookudum.. Okudum ama sonundada sok olum.. Alla Allaa dedirtcek bir durm... Gülsekmi ağlasak mı belli değil... Geçen gece nöbetteyken acile 3 yaşında, para yutmuş bir hasta geliyor. Babasına ne kadar yuttuğunu soruyoruz; "1 YTL" diyor. Yapılan tetkikler sonucunda bir adet 50 Kuruş ve iki adet 25 Kuruş tespit ediyoruz. Baba bir şekilde...

Sayfayı Paylaş