1. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0

  vizyona giren filmler

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

  İkili Oyun(One Way) Gösterim tarihi: 04.04.2008

  Yönetmen : Reto Salimbeni

  Oyuncular : Til Schweiger, Lauren Lee Smith, Sebastien Roberts, Stefanie von Pfetten, Michael Clarke Duncan

  New York’un en ünlü reklam ajansının çapkın ve başarılı yöneticisi olan Eddie patronunun kızı Judy ile nişanlıdır. Eddie bir sabah özel sekreteri ve arkadaşı olan Angelina’nın, Judy’nin kardeşi olan Anthony tarafından tecavüze uğradığını öğrenir. Kendi kusursuz imajını korumak ve evlilik planının tehliaaae girmemesi icin mahkemede Anthony lehine yalan ifade vermek zorunda kalır. Bu olay Eddie’nin hayatındaki felaketlerin başlangıcı olur. Hatta işlemediği bir cinayet için suçlanır. Gerilim dolu dava sürecinde Judy’nin ailesinin yıllardır sakladığı sır ortaya çıkacak ve Eddie ile Judy’yi kendileriyle hesaplaşmaya ve söyledikleri yalanların sonuçlarına katlanmaya zorlayacaktır.
  .................................................. ..........................................


  Peri Tozu
  Peri Tozu
  Gösterim tarihi: 04.04.2008

  Yönetmen : Ela Alyamaç

  Oyuncular : İpek Değer, Mehmet Ali Nuroğlu, Barış Yıldız, Serkan Ercan, Damla Özen


  Hayat dolu ve etrafına neşe saçan Deniz ve en sevdiği arkadaşı Emre, çocukken birbirlerine söz verirler. Ne olursa olsun hiç ayrılmayacak ve kendi yarattıkları “Düşler Ülkesi”nde yaşayacaklardır.

  Kendi kararlarını vermekten hep kaçınmış, geçmişiyle boğuşan Cem, kız arkadaşının ısrarları ile evlilik karambolüne girmek üzeredir. Deniz’in hayatı Emre’nin ani bir kalp krizi geçirmesiyle altüst olur. Deniz arkadaşını iyileştirebilmek için Cem ile sihir ve umut dolu bir yolculuğa çıkar.

  Tesadüflerin bir araya getirdiği Deniz ve Cem’in, çıktıkları yolculukta kat ettikleri duygusal gelişmeler ve sihirli Peri Tozu, İstanbul’a döndüklerinde onları yeni maceralara sürükleyecektir.
  .................................................. ......................................

  Tabanca
  Revolver
  “Crank/Tetikçi” den tanıdığımız Jason STATHAM’ın muhteşem oyunculuğuyla İngiltere’de çok ses getirmiş, Amerika’da büyük ilgiyle karşılanmış filmi beyazperdede...

  Gösterim tarihi: 04.04.2008

  Yönetmen : Guy Ritchie

  Oyuncular : Jason Statham, Ray Liotta, Vincent Pastore, André Benjamin, Terence Maynard

  Guy Ritchie’nin favori oyuncusu olarak bilinen Jason Statham, bir kumarbaz olduğu halde, kardeşinin ailesini kurtarmak için istemediği bir oyuna dahil olup 7 yıl hapis yatan Jake Green’i oynamaktadır.

  İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, tüm bu vakti kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha’ya intikam duyguları besleyerek geçirmiştir. Tüm bu olanların altında ikisinin çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır; Green fiyakalı kumarhanesinde Macha’nın masasına direkt bir hamle yapmış fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Macha’nın bu hamlesini sürdürmek isteyen Green, her bir kuruşunu tefeci Avi ve Zach’a vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder.

  Hapiste geçirdiği süre içerisinde yanındaki iki efsanevi dolandırıcıdan en esaslı üçkâğıtları öğrenmiş ve kumar masasında yenilmez hale gelmiştir. Artık intikam alma vakti gelmiştir… Macha da aynı anda acımasız rakibi Lord John’u ortadan kaldırma planları içerisindedir ve tüm umudunu uyuşturucu işinde çok güçlü olan Sam Gold’a bağlamıştır. Jake, Macha’yı kendi kumarhanesinde ziyaret eder ve onu alenen bir şans oyununa davet eder. Önceleri Jake’ten ağzı yanmış olan Macha tetikçilerini onla “ilgilenmeleri” için görevlendirir. Hayatı artık onu korumak isteyen esrarengiz Zack ve bir onun kadar gizemli olan partneri Avi’nin ellerindedir. Jake kendisini birden oynamak istediği o son oyunun tam ortasında bulur ve bu oyunda her bir el bir diğerinden daha da tehlikelidir. Ama asıl tehlike beklenmedik bir yerden gelecektir…Jake’ın ta kendisinden.

  Acaba aklındaki asıl dolandırıcı kendisi midir?

  .................................................. .........................................

  Ölümcül Oyun
  Sleuth
  "Ölümcül Oyun" dört dalda Oscar’a aday gösterilen aynı adlı ölümsüz sinema klasiğinin gösterişli ve karşı konulamayacak yeni çevrimiyle beyazperdede...

  Gösterim tarihi: 04.04.2008

  Yönetmen : Kenneth Branagh

  Oyuncular : Michael Caine, Jude Law, Harold Pinter


  Ölümcül Oyun’da, bir kadına sahip olma mücadelesi veren iki erkek üzerine bir öykü anlatılıyor.

  Olayda her iki erkeğin de sahip olmak istediği bir kadın vardır ama anlatılan aslında kavga eden erkekler ve “erkeklerin neden kavga ettiği” üzerine bir hikâyedir. Sonuçta erkek egosu üzerine bir öyküye dönüşür. Öykü, rekabet ve karşısındaki insanı alt etmek hakkındadır.


   
 2. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: vizyona giren filmler
  Kıyamet Öyküleri
  Southland Tales
  Richard Kelly'nin 2006 Canne Film Festivali resmi seçkisi olan 2. uzun metrajlı filmi "Kıyamet Öyküleri" beyazperdede...

  Gösterim tarihi: 04.04.2008

  Yönetmen : Richard Kelly

  Oyuncular : Dwayne Johnson, Seann William Scott, Sarah Michelle Gellar, Mandy Moore, Justin Timberlake

  Komedi, dram, distopi, bilim kurgu ve müziğin ihtiraslı bir karışımı olan bu hikayede Kaliforniya, dünyanın yok oluşunu getirecek olan politik ve çevresel felaketin merkez üssü halindedir ve 2008’in Los Angeles’ı gelecekçi bir görünümde kurgulanmıştır.

  2005 yılında Texas’ın yarısının ortadan kaybolmasına neden olan nükleer saldırının 3 yıl sonrasında Amerika, hükümetin insanların hayatlarının her bir kısmı üzerinde kontrol sağladığı sanal bir polis devlet haline gelmiştir. Bu arada Alman bir firma deniz suyundan enerji sağlamanın bir formülünü bulur fakat hem halk hem de özel girişimler, projenin benzin stoklarını tüketmiş olan Amerika’ya tanıtılmasını engellemekte başarısızdır. Karşılarındaki tek güç ise Batı Yakası’nı mesken tutmuş ve federal hükümeti ortadan kaldırmaya karalı Marxist adlı bir yer altı grubudur.

  Tüm bu kaotik yapının ortasında temelde üç karakter üzerinden giden bir hikaye devam eder; Boxer Santaros geçirdiği hafıza kaybı ile boğuşmakta olan bir film yıldızıdır. Yeni film projesine finansal destek ararken senaryosundaki olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Güzel aaaaa film yıldızı Krysta Now TV’de kendi reality show programını yayınlatmaya çalışır. Bu program ile “bilge” yönünü açığa vuracak olan Kyrsta programında politik, kültürel konuların yanı sıra ergenlikte cinselliği de ele almaktadır. Bu arada evli olduğunu çoktan unutmuş olan Sandaros ile yolları kesişir ve aşk yaşamaya başlarlar. Roland Taverner rolündeki Seann William Scott da büyük bir komplonun şifrelerini elinde tutan, kişiliği ikiye bölünmüş ve diğer yarısının izini süren bir polis memurunu canlandırmaktadır.
  .................................................. ...............................................
  Bakış Açısı
  Vantage Point
  Aksiyon yüklü gerilim “Vantage Point/Bakış Açısı”nda, her biri farklı bakış açılarına sahip sekiz yabancı ABD başkanına yapılan suikast girişiminin ardındaki gerçeği bulmaya çalışıyor...

  Gösterim tarihi: 04.04.2008

  Yönetmen : Pete Travis

  Oyuncular : Zoe Saldana, Matthew Fox, Forest Whitaker, Dennis Quaid, Sigourney Weaver

  Thomas Barnes ve Kent Taylor, küresel boyutta terörle savaşın dönüm noktasında Başkan Ashton’ı korumakla görevli gizli ajanlardır. Başkan Ashton, İspanya’ya varışından birkaç dakika sonra vurulunca, kargaşa baş gösterir ve suikastçı avı sırasında apayrı yaşamlar kesişir.

  Kalabalıkta bulunan Amerikalı turist Howard Lewis , çocukları için başkanın gelişini kaydederken başkana ateş eden kişiyi görüntülediğine inanır. Kalabalığın içindeki bir diğer kişi, tarihi olayı tüm dünyada milyonlarca televizyon izleyicisine aktarmakta olan Amerikalı haber yapımcısı Rex Brooks’tur. Onlar ve diğerleri hikayelerini anlatırken, bulmacanın parçaları yerine oturmaya başlar; ve anlaşılır ki yüzeyin hemen altında şok edici gerekçeler yatmaktadır.
   
vizyona giren filmler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bugün Vizyona Giren Filmler

  Bugün Vizyona Giren Filmler

  Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull) Gösterim tarihi: 23.05.2008 Yönetmen : Steven Spielberg Oyuncular : Harrison Ford, Karen Allen, Cate Blanchett, Shia LaBeouf, John Hurt Indiana Jones’un yeni macerası, Soğuk Savaş’ın zirve yaptığı 1957 yılında Güneybatı çölünde başlar. Indiana Jones ve ayrılmaz dostu Mac, uzak bir...
 2. Vizyona Giren Yeni Filmler

  Vizyona Giren Yeni Filmler

  yeni filmler en yeni yarış filmleri yarış filmleri Bu hafta 5 yabancı yapım sinemaseverlerle buluştu: Acaip Bi Film, Ölüm Yarışı, Sevi Fırtınası, Max Payne, JCVD “Scary Movie”, “Date Movie”, “Epic Movie” ve “Meet the Spartans” gibi diğer filmleri ti’ye alan yapımların ardındaki ekip, bu kez felaket filmleriyle dalga geçiyor. 'Acaip Bi Film'de, tüm bu felaketler devam ederken yirmili...
 3. Bu hafta vizyona giren filmler

  Bu hafta vizyona giren filmler

  Bu hafta iki yeni yerli film gösterime girdi: 'A.R.O.G' ve 'Muro'. A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi (2008) Yönetmen: Ali Taner Baltacı - Cem Yılmaz Oyuncular: Cem Yılmaz - Ozan Güven - Özge Özberk - Özkan Uğur - Nil Karaibrahimgil - Zafer Algöz - Hasan Kaçan - Muhittin Korkmaz Tür: Komedi Film hakkında: Gora gezegeninde yaşadığı maceradan sonra yanında sevdiği kadın Ceku ile...
 4. Bugün (09.01.2009) Vizyona Giren Filmler

  Bugün (09.01.2009) Vizyona Giren Filmler

  2009 vizyona giren filmler vizyona yeni giren filmler korku filmleri 2009 yabancı da korku filmleri Sinemaseverleri bu hafta Çağatay Tosun’un merakla beklenen Vali Recep Yazıcıoğlu’nu anlattığı “Vali” filmi ile romantizm, korku ve animasyon dallarında üç yeni yabancı film bekliyor. Vali Recep Yazıcıoğlu’nun anlatıldığı Çağatay Tosun’un merakla beklenen filmi “Vali” vizyona giriyor....
 5. 24.04.2009 tarihinde Vizyona Giren Filmler

  24.04.2009 tarihinde Vizyona Giren Filmler

  2009 yılında vizyona giren filmler 2009 da vizyona giren filmler da türk filmleri türk filmleri yılında Dilber'in Sekiz Günü. Dilber'in Sekiz Günü ve Başka Semtin Çocukları'nın da aralarında olduğu 7 yeni film vizyonda. Bu hafta sinemalarda Dilber'in Sekiz Günü, Başka Semtin Çocukları, 13. Gün, Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar, Beverly Hills Çuvava, Parti Tırtılları ve Dost Kazığı...

Sayfayı Paylaş