Voleybolda Hücum Vuruşu

Voleybolda Hücum Vuruşu
voleybol vuruşları voleybolda vuruşlar voleybolda hücum voleybol hücum hucum HÜCUM VURUŞU
HÜCUM VURUŞU

Servis ve blok hariç olmak üzere, topu rakibe yönelten bütün vuruşlar hücum vuruşu olarak değerlendirilir.

Hücum vuruşu esnasında topa net bir şekilde vurulur ve tutulmaz veya
fırlatılmazsa, tip yapmaya izin verilir.

Top bütünüyle file dikey düzlemini geçtiği veya bir rakip oyuncuya temas ettiği anda hücum vuruşu tamamlanmış olur.

HÜCUM VURUŞUNDAKİ KISITLAMALAR

Bir ön hat oyuncusu, topla temasın kendi oyun boşluğu dâhilinde yapılması kaydıyla, herhangi bir yükseklikte hücum vuruşunu tamamlayabilir (Kural 13.2.4 hariç).

Bir geri hat oyuncusu ön bölgenin gerisinden, herhangi bir yükseklikte hücum vuruşunu tamamlayabilir,

Sıçradığı anda oyuncunun ayağı (ayakları) hücum çizgisine değmemeli veya çizgiyi geçmemelidir.

Vuruştan sonra oyuncu ön bölgeye düşebilir.

Eğer temas anında file üst kenar seviyesinin tamamen üzerinde değilse, bir geri hat oyuncusu da ön bölgeden hücum vuruşunu tamamlayabilir.

Top ön bölgede ve file üst kenar seviyesinin tamamen üzerindeyken hiçbir oyuncunun rakibin servisine hücum vuruşu tamamlamasına izin verilmez.

HÜCUM VURUŞU HATALARI

Bir oyuncu rakip takımın oyun boşluğu içinde topa vurursa,

Bir oyuncu topu harice vurursa,

Vuruş anında top file üst kenar seviyesinin tamamen üzerindeyken, bir geri hat oyuncusu ön bölgeden hücum vuruşunu tamamlarsa,

Top ön bölgede ve file üst kenar seviyesinin tamamen üzerindeyken bir oyuncu rakibinin servisine hücum vuruşunu tamamlarsa,

Vuruş anında top file üst kenar seviyesinin tamamen üzerindeyken, Libero bir hücum vuruşunu tamamlarsa,

Bir oyuncu, kendi ön bölgesinde veya uzantısında bulunan liberonun parmak pasından gelen topa file üst kenar seviyesinin tamamen üzerinde, bir hücum vuruşunu tamamlarsa.
TVF Resmi Kuralları
voleybol.org

voleybol oynanırken gruplar kaç kişi olur hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
madde madde voleybolun kurallarını yazarmısınız madde madde voleybolun kurallarını yazarmısınız
Voleybol hakkında geniş bir araştırma yapmam lazım.Lütfen bana da yardım eder ve voleybolun kurallarını madde madde yazabilirmisiniz? Teşekkürler..
Soru-Cevap 1
voleybol oyun kurallarını yazarmısınız acaba ? voleybol oyun kurallarını yazarmısınız acaba ?
Merhaa melekleri şu sıralar voleybola merak saldım, iyice öğrenmek istiyorum nasıl oynanıoyr falan.Bana voleybol oyun kurallarını yazabilirmisiniz acaba ?
Soru-Cevap 1
voleybolda kaç tür hakem oluyor voleybolda kaç tür hakem oluyor
Voleybol maçlarında sahaya kaç hakem çıkar, bu sporda kaç hakem vardır ? Bilgi verirmisiniz..
Soru-Cevap 1
voleybol voleybol
voleybol smaç manşet parmak bas atışları nasılyapılır??
Soru-Cevap 1
voleybol oynanırken gruplar kaç kişi olur voleybol oynanırken gruplar kaç kişi olur
arkadaşlarım sizlere veleybol ile ilgili bir soru sormak istiyorum lütfen yadrımcı olabilir misiniz inanılmaz merak ediyorum ve araştırdım bulamadım. Melekler acaba bu voleybol oynanırken grublar kaç kişi olur?
Soru-Cevap 0