Vücudunuzda ki Ödemi Kiraz Sapı ve Mısır Püskülüyle Atın

T

TİTAN

Forum Okuru
Vücudunuzda ki Ödemi Kiraz Sapı ve Mısır Püskülüyle Atın
ödem atmak için
ödem atmak için ne yapmalı
ödem atmak için kiraz sapı
Sevgili melekler, çeşitli egzersiler ve bir diyet programı ile kilo vermeye çalışırken sizi en çok zorlayan şeylerin başında vücutta ki ödem gelir. Vücutta tutulan su anlamına gelen ödemi atmak için iki bitki yeterli; kiraz sapı ve mısır püskülü. :) Bu makalemizde kiraz sapı ve mısır püskülünün ödem atmak için ve dolayısıyla kilo vermek için nasıl yarar sağladığını anlatmaya çalışacağız sizlere.. :)


kiraz_sapi-1d1.jpgZayıflamak için yapılması gerekenlerin başında vucüttan su atılımını hızlandırmak geliyor. Bunu sağlayacak olan bitkilenden en önemlileri ise mısır püskülü ve kiraz sapı.
kiraz sapı

Mısır bitkisinin dişi çiçeklerinin 10-20 santimetre uzunluğundaki püskül benzeri uzantıları (stilus) “mısır püskülü” olarak adlandırılır. Mısır püskülünden son derece güvenilir, herhangi bir yan etki riski bulunmayan zararsız bir idrar artırıcı olarak özellikle çeşitli etkenlere bağlı böbrek ve idrar yolları sorunlarında yararlanılır.

Güvenilir olması nedeniyle çocuklarda böbrek ve idrar yolu sorunlarında tercih edilmektedir. Tek başına veya diğer bitkisel ürünler ile birlikte sistit, üretrit, prostatit gibi idrar yolu yangılarında, idrar yolu tahrişlerinde, böbrek ve idrar yolunda taş/kum gibi oluşumların düşürülmesinde de kullanılması tavsiye edilir. Yan etki riski bulunmaması nedeniyle detoks ve zayıflama rejimlerinde vücuttaki ödemin uzaklaştırılması amacıyla yararlanılmaktadır.

Bu kadar güvenilir bir ürün olmasına rağmen vücutta sodyum ve potasyum dengesini olumsuz etkileyebileceğini belirten Yeşilada; kalp hastalarının mutlaka uzman denetiminde kullanması gerektiğinin altını çiziyor.

Kiraz sapı ise hem kiraz hem de vişne meyvelerinin kurutulmuş sapından oluşuyor. Bileşimi polifenolik maddeler ve potasyum tuzları bakımından zengin olan kiraz sapı detoks ve zayıflama rejimlerinde vücuttaki ödemin atılması amacıyla potasyum dengesini koruyabilen bir idrar artırıcı olarak değerlidir.
 
Üst