WhatsApp yeniden ücretlimi oldu?

Uzman SühaN

Administrator
WhatsApp yeniden ücretlimi oldu?
Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Bunlardan WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri. Geçtiğimiz yıllarda GSM operatörlerine 13.9 milyar dolarlık bir SMS geliri kaybı yaşatmış.8.jpg
Daha dün sizlerle WhatsApp'ın artık ücretsiz olduğu haberini paylaşmıştık. Eski üyelerin bileceği üzere bundan 4-5 yıl kadar öncesine zaten ücretsiz olan servis bunun ertesinde yıllık ücretlendirme kararı almış ve bölgelere göre değişen fiyatlandırmaya gitmişti. Örneğin ABD'de yıllık 1 dolar olan uygulama bizde 1.79 TL idi.

İşte dün aldıkları kararla bundan böyle servisin ücretsiz olacağını duyuran WhatsApp enteresan bir şekilde bugün kullanıcılara gönderdiği mesajda ise ücretlendirmeye devam edileceğini açıkladı. Üstelik tarife de zamlanarak 2.2 TL'ye çıkmış.

Velhasıl henüz resmi bir açıklama gelmediğinden beklemekte fayda var. Kesin olan tek şey bir karışıklık olduğu.
 
Üst