Xenforo belirli kategoride reklam görünmesin nasıl ayarlanıyor

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Xenforo belirli kategoride reklam görünmesin nasıl ayarlanıyor
Xenforo kullanıcıları için özellikle vazgeçilmezler arasında yer alan bu durum dp gibi siteler üzerinden satışa sunuluyor. Yani Adsense ya da gösterilmesini istemediğiniz her ne ise şu kategoride gösterme diyebiliyorsunuz. Bunun için adamlar 75 dolar gibi bir para istiyorlar. Bayada teferruatlı aslında hani ihtiyacı olanlar buradaki linke bakarak bunu satın alabilirler, free olarak kullandırıyorlar fakat bir şekilde sitenizden link çıkışı alıyorlar.
xenforo reklam görünmesin.jpg

Ben link çıkışı istemiyorum. Belirli bir kategoride adsense reklamını nasıl gizlerim ya da neyi gizlemek istiyorsanız aşağıdaki bölümden gösterilen örneklemeden yapabilirsiniz.

<xen:if is="!in_array({$forum.node_id}, array(169))">
KODLAR BURAYA
</xen:if>

Not: Bizim forumumuzda yer alan çöplük kategorisinin id numarası 169 olduğundan dolayı biz böyle bir örnek verdik. Sizler gösterilmesini istemediğiniz kategorinin id numarasını girebilirsiniz.

Kategori id numarası nasıl öğreniliyor ?

Hangi kategoride gösterilmesini istemiyorsanız o kategoriye anasayfadan tıklamadan üzerinde durarak chrome de altta sol alanda id numarasını gösterir onu kullanacaksınız. Sorun ya da soruları alanlar bana ulaşabilirler.

Selamlar değerli arkadaşlarım Xenforo 2 güncellemesi olduğuna göre bu kodu da güncellemek icap etti.

<xf:if is="{$forum.node_id} == 1121">
<xf:else/>
REKLAM KODUNUZ
</xf:if>
Şeklinde ekleme yaparak belirlenen kategorilerde ve bu kategorilerin altında yer alan tüm konularda reklam gösterimini durdurmuş olursunuz. Özellikle cinsel içerik te ekleme yapıyor iseniz sitemiz gibi bu durum hayatınızı kurtaracaktır :)

Geri