1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Yabancılar ’ortam bozulur, fırsat çıkar’ planı yapıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Deloitte Türkiye’nin yılın ikinci yarısına ilişkin yaptığı araştırmaya göre, girişim sermayedarlarının yüzde 75’i ’ortam daha da bozulur’ düşüncesinde olmasına karşın, uzun vadede ekonominin geleceğine güveniyor.
  DENETİM, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetlerinde dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Deloitte, 2008 yılının ikinci yarısında Türkiye’ye yatırım yapan ve yapmayı planlayan girişim sermayesi görüşlerine başvurarak hazırladığı "2008 İkinci Yarı Yıl Girişim Sermayesi Güven Araştırması"nın sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, yatırımcıların yüzde 75’i "ekonomik ortamın daha da bozulacağını" düşünmesine, kısa vadedeki beklentilerinin azalmasına ve tedirginliklerinin artmasına rağmen, uzun vadede Türkiye ekonomisine olan güvenlerini koruyor. Yatırım fonlarının Türkiye’ye olan ilgisi bu güvenin temel göstergesi olurken, ortaya koyduğu bazı sonuçlar şöyle:

  Bozulma devam eder

  Yatırımcı ve fon yöneticilerinin yüzde 75’i, 2008 yılının ikinci altı ayında ekonomik ortamın bozulmaya devam edeceğini, yüzde 25’i mevcut durumun değişmeyeceğini düşünüyor. Bu oran, yılın ilk yarısı için yüzde 55’ti.

  Yatırımcıların yüzde 58’i borç finansmanının zorlaşacağını, yüzde 8’i bu konuda bir iyileşme olmasını öngörüyor. Ayrıca, katılımcıların yüzde 58’i, yılın ikinci yarısında yatırım için ’yeni kaynaklar bulunmasında sıkıntı yaşanır’ tahmininde bulunuyor.

  Ayrılma planları yok

  Yatırımcıların yüzde 92’si kendilerini yılın ikinci yarısında ’net alıcılar’ olarak konumlandırıyor. Yüzde 83’ünün de "Türkiye’den ayrılmak" yönünde herhangi bir planı bulunmuyor. Bu oran geçen yarı yıl yüzde 64’tü.

  Yatırımcıların yüzde 33’ü, yatırım yapılan şirketlerin finansal performanslarında 2008’in ikinci 6 ayında gelişme bekliyor. Bu oran, bir önceki araştırmada yüzde 9’da kalmıştı. İşlem hacminde azalma artış bekleyenlerin oranı da yüzde 18’den yüzde 25 seviyesine yükseldi.

  100 milyon dolar

  Katılımcıların yüzde 50’si, önümüzdeki 12 ayda Türkiye’ye ayrılan yatırım fonlarında az miktarda artış olacağını, yüzde 25’i ise ise önemli miktarda artış bekliyor.

  Katılımcıların yarısı, Türk şirketlerine yaptıkları yatırımların yılın ikinci yarısında 100 milyon doları aşmasını bekliyor.

  Hürriyet   
Yabancılar ’ortam bozulur, fırsat çıkar’ planı yapıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yüzüğünüzle tarzınızı ortaya çıkarın

  yüzüğünüzle tarzınızı ortaya çıkarın

  Takı:kadınların vazgeçilmezlerinden biri.Tabi zevkler ve renkler herkeste farklı,herkesin tarzı farklı.Kimi sade modelleri tercih ederken kimileri kendini gösteren takılardan hoşlanıyor.Yüzükte başlıbaşına bir tarz meselesi o kadar çok model varki bazen karar vermek çok zor oluyor ama yinede herkesin bir tarzı vardır diyorum ve sizi yüzüklerle başbaşa bırakıyorum.....
 2. Güzelliğinizi Ortaya Çıkarın!

  Güzelliğinizi Ortaya Çıkarın!

  Güzelliğinizi Ortaya Çıkarın! Işıltılı dudak parlatıcıları, doğal tonlarda allıklar, gözlerinizi aydınlatan farlar güzelliğinizi ortaya çıkarır. Bakışları üzerinize toplamanıza yardımcı olacak makyaj tüyoları: Makyaj yapmadan önce mutlaka cildinizi temizlemeli ve cilt tipinize uygun bir kremle nemlendirmelisiniz. Krem, cilt tarafından tamamen emildiğinde makyaja hazırsınız demektir....
 3. Fobiler Nasıl Ortaya Çıkar?

  Fobiler Nasıl Ortaya Çıkar?

  fobiler, nasıl ortaya çıkar, sebepleri, sonuçları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Herkesin bir fobisi vardır aşağı yukarı..Benim ki hamamböcekler..:S Yılandan,fareden korkmam,hamamböceğ kadar..Acaba bu fobi nasıl oluşuyor?Bir psikoloğa gidip meşhur doktor divanına uzanıp çocukluğumuza mı gitmemiz lazım?..Buyrun,öğrenelim..:D Fobiler kişilerin...
 4. Küresel Isınma Mimar Sinanın Eserini Ortaya Çıkardı

  Küresel Isınma Mimar Sinanın Eserini Ortaya Çıkardı

  küresel ısınma, mimar sinan, eserleri, baraj hakkında bilgiler burada Alibeyköy Barajı'nın kuraklık sebebiyle sularının çekilmesi, Mimar Sinan'ın en önemli eserlerinden biri olan “Mağlova Kemeri”nin tamamen ortaya çıkmasını sağladı. Küresel Isınma Mimar Sinanın Eserini Ortaya Çıkardı Küresel ısınma nedeniyle doğa, felaketleri ve kuraklığı ile acımasız yüzünü gösterdi,...
 5. sürmenaj hastalığı hangi belirtilerle ortaya çıkar?

  sürmenaj hastalığı hangi belirtilerle ortaya çıkar?

  Sürmenaj hastalığı hakkında bilgi istiyorum melekler. Aranızda bu hastalığı yaşayan ya da yakınlarında yaşayan varmı? Sürmenaj hastalığının belirtileri neler?

Sayfayı Paylaş