Yalniz Avukatlarin Yapabileceği Işler:

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Yalniz Avukatlarin Yapabileceği Işler:
Madde 35 - (Değişik madde: 26/02/1970 - 1238/1 md.) Kanun işlerinde ve hukuki meselelerde mütalaa vermek, mahkeme, hakem veya yargı yetkisini haiz bulunan diğer organlar huzurunda gerçek ve tüzel kişilere ait hakları dava etmek ve savunmak, adli işlemleri takip etmek, bu işlere ait bütün evrakı düzenlemek, yalnız baroda yazılı avukatlara aittir. Baroda yazılı avukatlar birinci fıkradakiler dışında kalan resmi dairelerdeki bütün işleri de takip edebilirler. (Ek hükümler: 02/05/2001 - 4667/22. md.) Ancak, 29/06/1956 tarihli ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanununun 272 nci maddesinde ön görülen esas sermaye miktarının beş katı veya daha fazla esas sermayesi bulunan anonim şirketler ile üye sayısı yüz veya daha fazla olan yapı kooperatifleri sözleşmeli bir avukat bulundurmak zorundadır. Bu fıkra hükmüne aykırı davranan kuruluşlara mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından sözleşmeli avukat tayin etmedikleri her ay için, sanayi sektöründe çalışan onaltı yaşından büyük işçiler için suç tarihinde yürürlükte bulunan, asgari ücretin bir aylık brüt tutarı kadar para cezası verilir. Verilen para cezalarına dair kararlar ilgililere Tebligat Kanunu hükümlerine göre tebliğ edilir. Bu cezalara karşı tebliğ tarihinden itibaren en geç yedi gün içinde yetkili sulh ceza mahkemesine itiraz edilebilir. İtiraz üzerine verilen karar kesindir. Bu cezalar 21/07/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanuna göre tahsil edilir ve Hazineye gelir kaydedilir.
Hukuk ve Ceza Muhakemeleri Usulleri kanunları ile diğer kanun hükümleri saklıdır.

Azra Akın Artık Yalnız Geziyor! hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
yalnız kalmak için illa ölmek mi lazım arakdaşım yalnız kalmak için illa ölmek mi lazım arakdaşım
biraz yalnız kalmak istiyorum.. biraz sessizlik istiyorum.. biraz kimseyi görmeyeyim istiyorum.. akrabalar annem babam kardeşim.. bir süre şöyle 8-9 ay bana yeter.. sonra söz normale dönücem ama o arada görmiyim hiç birisini.. yeminle bunaldım...
İtiraf Ediyorum 2
Çocuklar Kaç Yaşından İtibaren Yalnız Uyumalı? Çocuklar Kaç Yaşından İtibaren Yalnız Uyumalı?
çocuğun yatağı kaç yaşında ayrılmalı, çocuğun yatağını ayırmak, çocuğun yatağında yatmaması Sevgili melekler, çocuğun ilerleyen yıllarda olumlu ya da olumsuz psikolojisini etkileyen olaylardan biri anne babayla yatarken odasını...
Çocuk Bakımı 0
cuma günü oruca başlanırmı? yalnız cuma oruç tutulurmu? cuma günü oruca başlanırmı? yalnız cuma oruç tutulurmu?
Merhaba ben yalnız cuma oruç tutuşlmaz diye biliyorum.Acaba cuma günü oruca başlanırmı? Oruç tutulan ve tutulmayan günler hakkında bilgi verirmisiniz?
Soru-Cevap 1
sevgililer gününde kimler yalnız? sevgililer gününde kimler yalnız?
selam 14 şubat sevgililer gününde esvgilisi olmayıpta bugünü yalnız geçirecek kimler var benim gibi?

İnsanlar çarşı pazar alışveriş yapıyor hediyeler alıyorlar ama benim ne hediye alacak nede benim alacağım bir sevgilim yok o yüzden nefret...
Soru-Cevap 0
Azra Akın Artık Yalnız Geziyor! Azra Akın Artık Yalnız Geziyor!
Bu konu; Azra Akın Artık Yalnız Geziyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, magazin dünyası yeni bir ayrılığı konuşuyor. Bir ayrılıp bir barışan ünlü çift Azra akın ve Kıvanç Tatlıtuğ sonunda yollarını ayırdı. Ayrılan...
Magazin 0