Yalniz Başinizayken Kalp Krizi Geçirirseniz Nasil Hayatta Kalirsiniz?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yalniz Başinizayken Kalp Krizi Geçirirseniz Nasil Hayatta Kalirsiniz?

PEK ÇOK İNSAN KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİ SIRADA TEK BAŞINA OLUYOR; ETRAFTA YARDIM EDECEK KİMSE BULUNMUYOR. KALP ATIŞLARI DÜZENSİZLEŞEN VE KENDİSİNİ BAYILACAKMIŞ GİBİ HİSSEDEN BİRİNİN
BİLİNCİNİ YİTİRMEDEN ÖNCE
YALNIZCA 10 SANİYE KADAR ZAMANI VARDIR.

CEVAP:
PANİĞE KAPILMADAN ÜST ÜSTE KUVVETLİCE ÖKSÜRMEYE BAŞLAYIN.

ÖKSÜRMEDEN ÖNCE HER SEFERİNDE DERİN BİR NEFES ALIN; ÖKSÜRÜKLERİNİZ GÜÇLÜ OLSUN, DERİNDEN GELSİN VE UZUN SÜRSÜN, TIPKI GÖĞSÜNÜZDE BİRİKMİŞ BALGAMI ATMAYA ÇALIŞIR GİBİ ÖKSÜRÜN.

HER İKİ SANİYEDE BİR DERİN NEFES ALIP ÖKSÜRÜN VE BUNU YA YARDIM GELENE DEK YA DA KALP ATIŞLARINIZ TEKRAR NORMALE DÖNENE DEK SÜREKLİ YAPIN
*DERİN NEFES ALMAK CİĞERLERİ OKSİJENLE DOLDURUR.
*ÖKSÜRMEK KALBE TAZYİK YAPAR VE KAN DOLAŞIMINI RAHATLATIR.
*KALBE UYGULANAN BU TAZYİK, KALBİN NORMAL RİTMİNE DÖNMESİNİ KOLAYLAŞTIRIR.
*BÜTÜN BUNLAR SİZE, BİLİNCİNİZİ KAYBETMEDEN ÖNCE HASTANEYE YETİŞECEK ZAMANI TANIR.

peki bi kişi kalp krizi geçirsdiğini nasıl anlayacak

**ilk etapta zaten kalp hastası olduğunuzdan sol kol ağrılarınızdanve uyşukluklarından farkedip bi kardiyologa görünmeniz gerkmekte ama her zaman bu kadar delikanlı gelmez çok sinsidir
**göğsünüzde çok deli bi ağrı hissedersiniz bu ağrı sırtınızdan çıkar sank i bıçak yemişsiniz gibi
** bu en önemli belirti ki kalp atışlarınızın ritminin bozulduğunu hissedersiniz ki çok hızla çarpar öylesi ki göğüs kafesiniz istemsiz harekett eder bunlarla birlikte ağızda müthiş bi kuruluk farkedersiiniz gerçi o acıdan o kuruluğu farkedemezsinizde sadece eğer kriz sonrası yaşayabilmeyi başarabilmişseniz bunu hatırlarsınız su ihtiyacı duyduğunuzu falan uyuşukluk bütün vücudunuzu sarar çünki kan düzenli dolaşmıyordur artık vücüdunuzda size düşen yukarıda anlatılanları spazm bu kadar gelişme göstermeden yapabilmek eğer yanınızda biirleri varsa zaen bu kadar anormal görünmeniz gözünden kaçmaz hastaneye yetiştirilirsiniz ama benim gibi evde tek başınıza iken ve henüz 22 yaşında bunu geçirmek çok ölümcül oluyo ki gençler için kalp krizi geçirmek yaşlılara göre daha riskli
o yüzden beslenmeye dikkat arkadaşlar nasılsa sağlıklıyım diye bişe yok bunu iyi bilesiniz her an herşeye hazır olmalı insan

Geri