Yaprak Dökümü'nde ne oldu?

Yaprak Dökümü'nde ne oldu?

Yaprak Dökümü'nde ne oldu?
26 Haziran 2008 Perşembe 10:15
Ferhunde yeni avının peşinde... Şevket her şeyi anladı... Necla bayıldı... İşte finalin özeti;


Kanal D’deki Yaprak Dökümü’nün sezon finali yine heyecanlı sahnelerle doluydu. Ferhunde yeni avının peşinde koşarken, darmadağın olan aileyi bekleyen yeni felaketler ve Necla’nın akıbetini gelecek sezona kadar merakla bekleyeceğiz...

FERHUNDE'NİN YALANLARI
Yaprak Dökümü’nün sezon finali yine herkesi ekrana kilitledi. Dizinin geçen haftaki final sahnesinde Ferhunde, patronu Levent ile arabada konuşurken kayınvalidesine yakalanmıştı. Hayriye hanımın saçlarından tutarak tokatladığı Ferhunde, Levent’e kocasının ailesinden zulüm gördüğünü söyleyerek türlü yalanlar uydurdu.

ALİ RIZA BEY DURUMU ÖĞRENDİ
Bu arada karısının Ferhunde’yi başka bir erkekle yakaladığını öğrenen Ali Rıza Bey ve kızlarının en büyük endişesi ise hapisteki Şevket’e durumu nasıl açıklayacaklarıydı.

ŞEVKET HER ŞEYİ ANLADI
Cezaevine girdikten sonra bir türlü görüşemediği Ferhunde’ye ulaşmak için çabalayan Şevket, kaçak olarak bulduğu telefonla evi aradı ancak Ferhunde’nin evde olmadığını öğrendi. Babasının Gülşen’e gittiğini söylemesi üzerine Şevket, Gülşen’i aradı. Ancak Ferhunde’nin orada olmadığını öğrenince her şeyi anladı ve çılgına dönerek sinir krizleri geçirdi ve revire kaldırıldı.

BU EVDE İZİN KALMAYACAK

Ertesi gün Gülşen ile birlikte eşyalarını almaya gelen Ferhunde’yi kötü bir sürpriz daha bekliyordu. Aynı anda Şevket’i görmeye hapishaneye giden ve oğullarına aldatıldığını nasıl söyleyeceklerini hesaplamaya çalışan Ali Rıza Bey ve Hayriye Hanım, ailelerine felaketten başka birşey getirmeyen Ferhunde’yi taksinin içinde görünce sinirlerine hakim olamadılar.
Ali Rıza Bey, her zamanki soğukkanlılığını koruyarak Ferhunde’ye "Hasar tesbiti mi yapmaya geldiniz. Çıkardığınız yangın sönmedi ama sönecek elbet. Biz yine bir aile olarak sımsıkı birarada olacağız, ben size acıyorum.Siz zavallı bir insansınız. Sevgi acımak, insanlık vasfıdır. Bu bizim hatamız oldu. İziniz kalmasın istiyorum bu evde, hayatımızda" dedi.

FERHUNDE YİNE ÇILDIRTTI
Her durumda kendisini haklı çıkarmayı başaran Ferhunde, içten içe bu sözlerle ezilse de Şevket’in bir an önce peşini bırakmasını söyleyerek Hayriye Hanım’ı bir kez daha çıldırttı.

FERHUNDE'NİN YENİ AVI
Ferhunde böyle anlarda ekran başındakileri sinirlendirse de yalnız kaldığında ve kendiyle hesaplaşmaya başladığında izleyenleri ikilemde bırakıyor. Bu sahneden sonra eve girip odasına son kez bakan ve evle vedalaşan Ferhunde’nin hali biraz kafaları karıştırsa da Ferhunde, tuzağına çoktan büyük bir avı düşürmüştü bile.

ŞEVKET: KAPI AÇIK, TUTAN YOK!

Bir gece önce revire kaldırılan Şevket’in anne ve babasıyla yaptığı konuşma da ekran başındakileri hayli duygulandırdı. Anne ve babasının Ferhunde ile ilgili gerçekleri açıklamasına fırsat kalmadan Şevket, olanları anlamıştı bile. Babasının Ferhunde için "Serbest olmak istiyor" sözleri üzerine Şevket, "O halde ne bekliyor? Kapı açık. Zorla tutan yok. Keşke öyle bir şey yoksa da hem kendimi hem bizi büyük bir dertten kurtarsa. Bu kadından yakamızı kurtardığımız gün dünyanın en mutlu insanı olacağım" diyerek karşısında kıvranan anne ve babasını biraz olsun rahatlattı.

HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN
Ferhunde’nin evi terk ettiğini öğrenen Şevket’in duygu dolu anları ise izleyicileri bir kez daha hüzünlendirdi. Ferhunde’nin kendi hayatında ve ailesinde açtığı yaraların farkında olan Şevket, aldatıldığını hissettiğinde içine bir başka acı daha oturdu. Yüzünü çıkarıp masaya bırakan Şevket, "Aldattı değil mi? Bu işin er geç böyle biteceğini biliyordum. Ama bu kadar çabuk kurtulacağımızı ümit edememiştim. Ben zindanların en büyüğünden kurtuldum. Hepimize geçmiş olsun" diyordu ama içinden büyük bir parçanın koptuğu da yüzünün her halinden belliydi.

LEYLA HÜSRAN, NECLA HEYECAN İÇİNDE

Yeniden Cem’le görüşmeye başlayan Necla, yaralarını sarmaya çalışmaktadır. Ancak Cem ve Necla’nın biraraya geldiğini henüz ev halkı bilmemektedir.

Leyla Cephesinde ise bir başka hüsran yaşanmaktadır. Üniversite sınavlarına hazırlanan Leyla, Can’ın babasının kaldırıldığı hastaneye geçmiş olsuna gider. Ancak Can’ın yanında Oya Hanım’ı görünce, bütün ümitleri yeniden kırılır.

FERHUNDE'NİN PLANLARI SU YÜZÜNE ÇIKTI

İşyerine dönen Leyla’yı bir başka sürpriz beklemektedir. Ferhunde’nin kayınvalidesinden dayak yemesinden sonra anlattıklarını doğrulamak isteyen Levent Bey, küçük bir araştırma için Yaman Bey’in ofisine gelmiştir. Levent Bey, iş konuşmak bahanesiyle konuşmak isteyen Levent Ferhunde’yle ilgili bilgiler alır.

LEYLA HER ŞEYİ ANLADI
Durumu algılamayan Yaman Bey’in, Ferhunde’nin kocasının hapiste olduğunu ve evliliğinde mutlu olmadığını teyid etmesiyle Levent Bey’in içi rahatlar. Kapı önünde Yaman Bey’in Levent Bey’e "Ferhunde’ye selam söyleyin" sözlerini duyan Leyla, yengesinin ağbisini kiminle aldattığını da anlar.

Leyla’nın bir gece önce yaşananları anlatması üzerine Yaman Bey de Ferhunde’nin Levent Bey ile karşılaşmak için kendisini nasıl kullandığını farkeder. Yaman Bey’in ofisinden ayrılan Levent Bey ise, Ferhunde’yi arayarak nişanlısından ayrıldığını söyler. Artık Ferhunde’nin büyük avı tuzağa düşmüştür.

CEVRİYE HANIM YİNE YAPTI YAPACAĞINI

Fikret cephesinde ise başka bir gelişme yaşanır. Çantalarını toplayıp evine giden Cevriye hanım, bir sürü bavulla yeniden eve döner. Cevriye hanım artık iyice oğlunun evine yerleşmeye karar vermiş ve evini satmıştır. Üstelik oğlunun borçlarına yardımcı olmak için evini sattığını söylemekte ve kendisine gidecek başka bir kapı bırakmayarak oğlunu zor durumda bırakmaktadır. Bu durum Tahsin’in de Fikret’in de pek hoşuna gitmez.

NECLA'YA NE OLDU?

Bu arada, Cem’le buluşmak için hazırlanan Necla, dışarı çıkmadan önce banyoya girer. Bu arada eve gelen Leyla, Necla’nın telefonunun sesini duyar ve açar. Cem’le karşılaşan Leyla, Necla ve Cem’in yeniden görüştüğünü öğrenir. Banyoya girmek isterken kapının açılmadığını farkeden Leyla kapıyı zorlayınca Necla’nın yerde baygın yattığını görür. İçeriye giren Leyla, şofbenden sızan gaz nedeniyle Necla’nın bayıldığını düşünür ve yardım istemeye koşar.

Necla’nın bir sedyeyle hastaneye götürülüşü sırasında, uzun süredir kızkardeşine büyük öfke duyan Leyla, herşeyi unutup kızkardeşi için gözyaşı dökmektedir.

Bu arada evde olanlardan bihaber Ali Rıza Bey ve Hayriye Hanım ise, biraz önce Şevket ile yaptıkları hüzünlü konuşmanın sonrasında cezaevinden çıkmış ağlamaklı gözlerle evlerine doğru gitmektedirler.

Fonda ise Fikret’in şu sözleri yer almaktadır: "İnsan olmaya çalışmak bir kez daha zarar verdi. Ama İnsan olmaktan hiç vazgeçilmeyecekti.... Kardeş olmaktan, aile olmaktan... Kışın içinde bahar olma umudu hiç eksilmeyecekti."

Necla’ya ne olduğunu, Ferhunde’nin yeni planlarını, Ali Rıza Bey’in herşeye rağmen ayakta tutmaya çalıştığı ailesinin akıbetini ve merak edilen bir çok soruya ise gelecek sezonda hep beraber yanıt bulacağız...

Kaynak: Televizyon Gazetesi
 
Üst