Yasak ilişkiyi cinayet bitirdi: 2 ölü

  • Konbuyu başlatan KızılÖtesi
  • Başlangıç tarihi
Yasak ilişkiyi cinayet bitirdi: 2 ölü
Ümraniye'de, birlikte yaşadıkları iddia edilen evli ve iki çocuk babası Osman Oruç ile yaklaşık 3 ay önce eşinden boşandığı ileri sürülen Derya Adıgüzel öldürüldü.
Olay dün saat 23.00 sıralarında Yeniçamlıca Mahallesi Kemal Paşa Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Derya Adıgüzel (28) kullandığı 34 TK 3180 plakalı otomobili ile Osman Oruç'u (34) Kemal Paşa Caddesi üzerine kadar getirdi. Oruç bir kaç sokak ilerdeki evine gitmek için otomobilden inerken, yolları plakası alınamayan başka bir otomobil tarafından kesildi. Otomobilden inen kişi ya da kişiler genç kadını şoför mahallinde tek kurşunla boğazından vurdu. Bu sırada Oruç kaçmaya başladı ancak yaklaşık 50 metre ilerde, vücuduna isabet eden 3 kurşunla yere yığıldı. Kimliği tespit edilemeyen fail ya da failler olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Genç kadın otomobil içinde, Oruç ise cadde üzerinde hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Adıgüzel ve Oruç'un cesetleri üzerinde, otomobilde ve olay yerinde incelemelerde bulundu. Bu arada oğlunun cinayete kurban gittiğini duyan ve olay yerine gelen Osman Oruç'un annesi Hatice Oruç sinir krizleri geçirdi. Acılı anneyi yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Osman Oruç'un evli ve 2 çocuk babası olduğu, Derya Adıgüzel'in ise 3 ay önce eşinden boşandığı öğrenildi. Tanıyanlar, emlakçılık yapan Oruç'un, ailesine bağlı olduğunu, bir aşk cinayetine kurban gitmiş olacağına ihtimal vermediklerini söyledi. Polis, görgü tanıklarının ifadesi üzerine olay yerinden kaçtığı iddia edilen beyaz Doblo marka otomobilin peşine düştü. Cinayetin nedeni araştırılıyor.

haber7.com
 
Üst