Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Yaşayan Kurt Türleri resimleri özellikleri ve yaşam alanları

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Kurt türleri Alman Kurdu Etopya Kurdu ve Sibirya Kurdu hakkında bilgiler ve resimleri sizlere bu konumdan vermek istiyorum.
  Dünya Üzerinde yaşayan kurtlar türleri ve onlarla ilgili bilgileri kısa kısa resimleri ile sizlere sunmak istiyorum. Daha iyi bilgi için aşağıdaki konumuzdaki bilgileri takip edebilirsiniz.


  Dağ kurdu, köpekgiller familyasının en iri türü olarak bilinir. Bu kurt çeşidi köpek ve boz kurdun türlerindendir. Bu kurt, gri kurt ve orman kurdu olarak bilinen ve dünyada en çok yaygın olarak görülen kurt türlerindendir. Güney Amerika'da bir zamanlar yaygın olarak bulunan dağ kurdu, bu zamana kadar da çakal olduğu düşünülen birçok bölgede yaşadığı görülen kurtlar arasındadır.

  Dağ kurdunun özellikleri,
  Dağ kurdu köpeklerden daha uzun yapıya sahiptir. Göğüs kısmı daha yüksek ve ince olduğu görülür. Dağ kurdunun kafası büyük, kulakları kısadır. Bu kurdun kuyruklarında bulunan püskülleri vücutlarının uzunluğuna orantılıdır. Dağ kurdunun renkleri değişiklik gösterir. Bu renkler sarımsı, kızıl, gri, siyah ve beyaz renkte dağ kurtları mevcuttur. Bu kurtlar Asya'nın ve Avrupa'nın sıcak olmayan bölgelerinde çoğunluk olarak görülmektedir. Dağ kurdu genellikle yükseklerde Alaska, İskandinavya, Kuzeybatı Kanada gibi alanlarda görülür. Bu kurdun ağırlıkları yaklaşık olarak 80 kilo civarındadır. Yerden uzunluğu 150 santim civarındadır. Keskin gözleri ve etrafında olup bitenleri kolayca hisseden hassas kulakları vardır. Ayrıca ısırıkları oldukça güçlüdür. Çünkü son derece güçlü bir çene yapısına sahiptir. Topluluk halinde yaşayıp, çoğalan dağ kurdu, avlanma konusunda da birbirlerinden ayrılmazlar.

  Dağ kurdunun dağılımı,
  Dağ kurdu sürü hayvancılığını geliştirmeden önce dünyanın en yaygın yırtıcı hayvanları arasında görülmekteydi. Kuzey Afrika, Kuzey Amerika, Kuzey Avrasya gibi yerlerde yaygınlık olarak görülür. Özellikle Batı Avrupa, Moğolistan, İran gibi bölgelerde dağ kurduna rastlanmaktadır. Birçok çeşidi bulunan dağ kurdunun bulunduğu ortama uyum sağlayabilen özel bir yapısı vardır. Sıcak ve soğuk iklimlerde rahatlıkla yaşayabilen hayvanlar arasındadır. Kutup bölgelerinden, çöllere, yüksek dağlarda, kumluk alanlara kadar birçok alanda yaşamını sürdürebilir. Dağ kurdu bozkırlarda ve ormanlarda, yüksek dağlık alanlarda yaşamayı sever. Erken çağlardan beri insanların sahip çıktığı açık alanlarda, ormanlara kaçması yüzünden orman hayvanı olarak dağ kurdu adlandırılır.

  < Konu Resmi..>


  Alman Kurdu aslında Alman Çoban Köpeği olarak isimlendirilmiş bir köpek cinsidir fakat ülkemizde çoğu kişi Alman Kurdu olarak ismini söylemektedir.Peki Alman Kurdu Özellikleri ve bakımı nasıldır?

  Güçlü ve dengeli bir yapısı vardır.Kahverengi ve Siyah renkte olabilmektedirler.Burunları her zaman siyah renktedir.Hafiften diktörtgen bir yapıda vücutları vardır.Kemik yapıları çok güçlüdür.Başı vücudunla her zaman orantılı şekildedir.Dişleride son derece kuvvetlidir.Kulakları Dik ve öne bakan biçimdedir.Fakat 6 Aylıktan küçük yavrularda kulaklar kıvrık şekilde olabilir.Gözleri badem gibidir ve çok zekice bakar.Arka ve Ön bacakları adaleli şekildedir.Ayakları sert şekildedir.Uzun veya kısa bir şekilde tüyleri olabilmektedir.

  Alman Kurdu Özellikleri Nelerdir?
  Alman Kurdu Özellikleri açısından Genelde iş köpeği olarak kullanılmaktadır ve korku nedir bilmeyen dikkatli bir köpek cinsidir.Cesurdur, neşelidir aynı zamanda cok itaatkar bir köpektir.Öğrenmeye çok hevesli olmasınla sevilirler.Sadakat açısından diğer köpeklere oranlara daha fazla Sadakat duygusu olan bir köpektir.Kendinden emin bir yapıları vardır ama düşmanca bakmazlar.Eğitilebilirlik açısından çok yüksek sıralamada yer alan bir köpektir o nedenle öğrenme kapasiteleride son derece fazladır.Ailelerine karşı düşkün olmaları ve onlarla vakit geçirmeleri çok hoşlarına gider fakat düşmanlara karşıda bir o kadar mesafe içersindedir.Yalnız kalmaya çok uzun dayanabilen bir ırk değildir.Alman Kurdu Çok Havlar mı? Bu köpek gerektiği zamanlarda havlayabilmektedir.Çok yüksek Korumacı duyguları olmasından dolayı küçük yaşlardan itibaren iyi bir eğitim alması gerekmektedir.Aşırıya kaçmaması önemlidir.Diğer hayvanlarla arası küçük yaşlarda beraber olmasına bağlıdır.İyi bir sosyalleştirme hem hayvanlara karşı hemde insanlara karşı iyi bir tutum içersinde olmasını sağlar.Dikkatsiz üretim ve eğitimdeki yanlışlıklar yüzünden Saldırı durumları yaşanmıştır ama bunun nedeni tamamen yazdığımız nedenden dolayıdır.Güzel üretilen ve eğitimi iyi alan bir Alman Çoban Köpeği son derece güvenilir bir ırk olmaktadır.Kalça sorunu çok fazla rastlanmaktadır.
  < Konu Resmi..>


  ETİYOPYA KURDU ( HABEŞ KURDU ) Özellikleri
  Dış görünümü ile bir çakalı andırmaktadır. Uzunluğu 1 m (+30 cm kuyruk), ayakta dururken boyu 50 cm ve ağırlığı 18-20 kg`ya ulaşır. Rengri kızıl-kahverengi, boynu ve çenesi beyaz olur. Ağzı tilkilerde ki gibi uzundur.
  < Konu Resmi..>


  Dağılımı
  Sadece Etiyopyanın bazı dağlık bölgelerinde yaygındır. Bale Mountains milli parkı yaşadığı bölgenin merkezini oluşturur. Yaşam alanı, ağaç büyümeyen 3000-4400 m yüksekliklerdir.

  Çiftçilerin tarla haline getirdikleri alanlar git gide artık dağların eteklerinide kapsamına alması, habeş kurdunun yaşamaya ihtiyaci olduğu alanları daraltmaktadır. Bol sayıda kemiricileri barındıran otluk alanlar habeş kurdunun işine yaramayan tarlalara dönüşmektedir. 2006 yapılan bir tahmine göre artık sadece 700 adet habeş kurdu kalmıştır ve böylece nesli büyük tehlike altındadır.

  SİBİRYA KURDU

  Sibirya kurdu, bütün dünyada tanınan ve oldukça da ilgi gören bir köpek türüdür. Bu türün dünyada bu denli tanınmasının nedeni ise, on yıllar önce Alaska’da yaşanan bir difteri hastalığı salgınında ilaç sevkiyatı esnasında oldukça büyük bir rol oynamıştır.
  < Konu Resmi..>

  Bu tarihten itibaren, bu köpek türü bütün dünyaca tanınmaya başlamıştır. Sibirya kurtları yüzyıllar boyunca, Sibirya bölgesinde Chukshi isimli bir halk tarafından bekçi, kızak çekmek ve de ren geyiklerini gütmek amacıyla kullanılıştır. Aynı zamanda, güzelliği, gösterişi ve de kendilerine olan güveniyle insanlar için de çok iyi bir dost olmuşlardır. Sibirya kurtlarının en önemli özelliklerinin başında, bu köpeklerin oldukça sevgi dolu bir karaktere sahip olmaları gelmektedir. Bu köpekler, uzaktan oldukça dikkat çekicidir. Bunun nedeni ise, hem dış görünümleri hem de buz mavisi gözleridir. Bu köpekler, özgürlüğüne çok düşkün ve de inatçılardır. Bu köpekler, özellikle çocuklar için çok özeldirler. Çünkü bu köpekler, çocuklara karşı oldukça hoşgörülü ve de sevgi doludurlar. Aynı zamanda, yalnızlığı hiç sevmezler. Bu nedenle de, insanlarla iyi geçinmeye çalışırlar.

  5470_s3Fareler ve de kuşlar, Sibirya kurtlarının avlamaktan en çok hoşlandığı hayvanlar arasında yer alırlar. Eğer evde yalnız bırakılırlarsa, evdeki eşyaları kemirerek dikkat çekmek isterler. İsminden de anlaşılabileceği gibi, sıcak havaları asla sevmezler. Soğuk havalara alışkındırlar. Öyle ki bu köpekler -60 derecede dahi hiç zorlanmadan yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Köpek deyince akla gelen havlama huyu bu köpeklerde çok yoktur. Çok olmasa da bazen uluyabilmektedirler. Bu köpekler, 10 ile 13 yaşına kadar yaşayabilmektedirler. Ağırlıklarına bakıldığında ise, yetişme çağındaki erkek Sibirya kurtlarının ağırlıkları 20 ile 27 kg arasında değişirken, dişilerin ağırlıkları 16 ile 26 kg arasında değişmektedir. Bu köpekler, oldukça kuvvetli bir vücut yapısına sahiptirler. Yüzleri ve de vücutlarının alt bölgeleri beyaz bir renge sahipken, diğer bölgeler ise cinslere göre gümüş grisi, kurt grisi ya kum sarısı gibi renklere sahiptir. Uzun tüylere sahiptirler. Bu uzun tüyler, onlara buzlu ve de karlı havalarda patilerini korumaya yardımcı olmaktadır. Bu köpeklerin kulakları ise, dik ve de yukarıya doğrudur.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Ağustos 2016
Yaşayan Kurt Türleri resimleri özellikleri ve yaşam alanları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kurtların Yaşamı ve Özellikleri

  Kurtların Yaşamı ve Özellikleri

  Efsaneler ve İnanışlar Kurtlar geçmişten bugüne kadar insanoğlunun yaşamında daima heyecan vermiş,korku salmış,büyülemiş,bilinmezliğini korumuş ve bunun sonucunda saygı duyulan bir yaratık olarak hayatımızda yerini almıştır.Kurtlar ve İnsanlar tarihin başlangıcından itibaren birlikte yaşamış başlangıçta birbirlerine rakip olmuştur.Fakat daha sonra İnsanoğlunun kurtların yeteneklerini ve...
 2. Opel Corsa Kaleidoscope Resimleri ve Özellikleri

  Opel Corsa Kaleidoscope Resimleri ve Özellikleri

  Opel Corsa Kaleidoscope Resimleri ve Özellikleri nelerdir lütfen Opel Corsa Kaleidoscope hakkında da bilgi verin kızlar ya:S
 3. Vapur Dumanı Çiçeği Özellikleri ve Resimleri

  Vapur Dumanı Çiçeği Özellikleri ve Resimleri

  Vapur Dumanı Çiçeği Fotoğrafları Vapur Dumanı Çiçeği Resim Galerisi Çiçeksever meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için doğanın birbirinden muhteşem çiçeklerinden birisi olan vapur dumanı çiçeği özellikleri ve resimlerini sizlerle paylaşıyoruz :) Bileşikgiller familyasındandır. Anayurdu Meksika olup orada yetişen yabani (doğal) türlerinden 20 kadar kültür türü elde edilmiştir.
 4. Sarısabır Bitkisi Özellikleri ve Kullanım Alanları

  Sarısabır Bitkisi Özellikleri ve Kullanım Alanları

  Sarısabır bitkisi Sarısabırın Faydaları Sarısabır yararları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan sarısabır bitkisi, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgileri aşağıda ki makalemizde bulabilirsiniz melekler :) Sarısabır Bitkisi; Daha çok sıcak bölgelerde yetişen, yaprakları oldukça yüksek bir sapın tepesinde rozet biçiminde toplanmış bulunan bir süs bitkisi ve bu bitkinin...
 5. Kurt Seyit Ve Şura Resimleri

  Kurt Seyit Ve Şura Resimleri

  kurt seyit ve şura, kurt seyit kıvanç tatlıtuğ resimleri, kurt seyit ve şura hangi kanalda Star tv ekranlarının yepyeni dizisi Kurt Seyit ve Şura , geçtiğimiz günlerde ilk oynadığı yeni bölümü ile izleyici ekran başına bağladı. Kurt Seyit ve Şura izle Nermin Bezmen’in aynı adlı romanından yola çıkılarak senaryolaştırılan “Kurt Seyit ve Şura”da saltanat günlerinden 1920’lerin İstanbul’una...

Sayfayı Paylaş