YAŞ'tan 24 ihraç kararı çıktı

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
YAŞ'tan 24 ihraç kararı çıktıYAŞ toplantısında toplam 24 personelin TSK'dan ayrılmasına ''oy çokluğuyla'' karar verildiği bildirildi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde; uyuşturucu alışkanlığı ve ahlak dışı ilişkileri bulunan 19 personel ile irticai tutum ve davranışları tespit edilen 5 olmak üzere toplam 24 personelin Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir" denildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Yüksek Askeri Şûra Olağan Toplantısı, 02 Aralık 2008 tarihinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında yapılmıştır.

Toplantıda; bölgesel durum değerlendirmesi yapılmış, Türk Silahlı Kuvvetlerinin harbe hazırlık durumu incelenmiş bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlar ile bu ihtiyaçları karşılamak için alınması gereken tedbirler tespit edilmiş, İç Güvenlik Durum Değerlendirmesi çerçevesinde ise, tehdit ve riskler ile alınabilecek tedbirler görüşülmüştür.

Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde; uyuşturucu alışkanlığı ve ahlak dışı ilişkileri bulunan 19 personel ile irticai tutum ve davranışları tespit edilen 5 olmak üzere toplam 24 personelin Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir."


guncel.net
 
Üst