1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yatak odaları hakkında ip uçları

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  yatak odaları hakkında ip uçları yatak odaları hakkında ipuçları Yatak odaları hakkında ip uçları Günümüzde çok yönlü işlevler üstlenen yatak odanızın, ihtiyaçlarınızın ne kadarına karşılık verebildiğini düşünüyorsunuz. Yaşam alanlarıyla yatak odası konseptini kaynaştıran yeni trendin yansımaları olan, hem gece hemde gündüz kullanıma olanak veren çok yönlü tasarımlar arasında size uygun olanı seçerek, düşlediğiniz yatak odasına kavuşmanız mümkün.

  Gardrop seçerken ve kullanırken

  Gardrobun yüksekliği, ceket ve gömlekler için en az 110 cm; manto ve elbiseler için en az 160 cm ; derinliği ise en az 60 cm olmalı.
  Gardoba en yakın mobilya 60 cm uzaklıkta olmalı. Gardorbun kapakları sürgülü ise bu mesafe azaltılabilir.
  İç bölümler, kullanıcının ihtiyacına göre tasarlanmalı, az kullanılan eşyalar için ayrılan yerler üst kısımlarda düşünülmeli, ağır eşyalar bel hizasında bir bölümde saklanmalı.
  Kapaklı dolaplarda iç aydınlatma yapılmalı, ayakkabı bölümleri mutlaka havalandırılmalı.

  Yatak odanızla ilgili ip uçları

  Yatak ve oturma bölümleri olan geniş bir yatak odanız varsa, boş kalan alana uygun boyutlarda bir kitaplık yada şifonyer yerleştirebilirsiniz.
  Yatak ucuna da işlev kazandırabilecek, puf yada otoman tarzı bir mobilyayla değerlendirmeniz mümkün.
  Yatak odanızda masası olan bir kitaplık, okuma lambası, kitaplar, çerçeveler ve hatta küçük bir televizyon için elverişli raf alanı sağlanabilir. Rafların iki ucu açık olursa, oda içinde görsel sürekliliği de sağlamış olursunuz.
  Yatak kenarında konumlanan komidinler için mevcut alanınız elverişli değilse, yatağın iki yanına da zarif ayaklı küçük masalar kullanabilirsiniz.
  Küçük masanızı büyük yuvarlak masa örtüsü ile küçük ama son derece şık bir etekli masaya dönüştürmeye ne dersiniz? Böylece yanına ekleyeceğiniz iki küçük koltukla yatak odanıza şirin bir fiskos köşesi kazandırabilirsiniz.
  Ev içindeki ses ve gürültülerin yatak odası dışında kalması için duvarlarda hatta tavanda ses yalıtımı sağlayan malzemelerden faydalanabilirsiniz.
  Odadaki seslerin etkisini azaltmak içinse, uzun tüylü, duvardan duvara halılar ve tekstil duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.
  Etejerli alçak mobilyaların yerleşimi için yatak ucu en uygun konumdur. Bu tarz bir mobilya, çarşaf, yastık ve nevresim takımlarını saklamak için ekstra alan kazandırmanın yanı sıra, dergiler, fotoğraf albülmleri ve dekoratif ürünleri sergilemek için hacim sağlayacaktır.
  Yatakta bile çalışmayı sevenlerdenseniz yatağa uygun çalışma yüzeyleri ve telefon, internet ve diğer iletişim cihazlarının yanı sıra iyi bir aydınlatma sistemi ile donatarak istediğiniz zaman yatak odanızda çalışabilirsiniz.
  Gardropun yüksekliğini ceket ve gömlekler için en az 110 cm, manto ve elbiseler için en az 160 cm olduğunu hatırınızdan çıkarmayın. Derinlik 60 cm ; den az olmamalıdır. Gardrop en yakın mobilyaya ise en az 60 cm mesafede olmalıdır. Kapakları sürgülü ise bu mesafe azaltılabilir.

   
Yatak odaları hakkında ip uçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. parke çeşitleri ve zemin hakkında merak edilen ip uçları

  parke çeşitleri ve zemin hakkında merak edilen ip uçları

  ıslak zemin döşeme çeşitleri beyaz parke çeşitleri siyah beyaz parke zemin döşeme Bir mekanın taş montajından hemen sonra insan trafiğine açılabilmesi için ne yapılmalıdır? Bilindiği üzere, çimento ile hazırlanan geleneksek harcın priz alma süresinin uzun olması nedeniyle taş montajından sonra mekanın insan trafiğine açılması için belli bir süre beklemek gerekir. Acil durumlar söz konusu...
 2. Sivilce için ip uçları

  Sivilce için ip uçları

  Ruh halinizi olumsuz etkileyen sivilcelerden ufak ipuçları ile kurtulabilirsiniz. Aknesiz bir cilt için bunları yapın · Cildinizi yağsız bir temizleyici ile günde iki kere ılık su yardımıyla yıkayın. · Gözeneklerin tıkanmasına yol açan ölü deriyi cildinden uzaklaştırmak için, yumuşak bir fırça yardımıyla nazikçe ovun. · Leke tedavisi için , içeriğinde çay ağacı yağı gibi maddeler...
 3. ingilizce ip uçları

  ingilizce ip uçları

  üds ipuçları 1- The Problem: s- ve sh- ile başlayan kelimelerin telaffuzu The Tip: s- ile başlayan kelimelerin okunuşları ,yine s-ile oluyor. Örneğin, sun, school gbi. sh- ile başlayan bütün kelimelerin okunuşları ş ile başlıyor. örnek: should kelimesinin okunuşu "şud" şeklinde. Bu kurala uymayan bir kelime ise sure: suur değil şuur diye okunur. 2- The Problem: Bildiğiniz gibi...
 4. Kalıcı Bronzluğun İp uçları

  Kalıcı Bronzluğun İp uçları

  kalıcı bronzluk, güneşlenmek, bronzluğun püf noktaları, güzellik hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Ne kadar hızlı bronzlaşırsanız, teninizin rengi o kadar çabuk açılır. Bu durum özellikle güneş yanıkları için geçerli. Yazın kavurucu sıcaklarında gölgede güneşlenmeyi tercih edenlerdenseniz, şanslısınız. Kalıcı bronzluğun tadını çıkarabilirsiniz… Deniz, kum ve özellikle...
 5. Doğum için ip uçları !

  Doğum için ip uçları !

  İnşallah hepimizin başına gelmesini istediğimiz bir olay doğum yapmak inşallah herkesin başına gelir bu sancıları çekersiniz :D:D Doğum bir kadının hayatında başka hiçbir olaya benzemeyen, hiçbir şeyle kıyaslanamayan bir olaydır. Doğum size, eşinize ve bebeğe ait özel bir olaydır. Doğum öncesi, doğum için hazırlanmalı, seçeneklerinizi düşünmeli ona göre karar vermelisiniz. Doğumun tam...

Sayfayı Paylaş