1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yatak odanız için ipuçları

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Yatak odanız için ipuçları [​IMG]
  Kendinize rahat ve geniş bir yatak odası yaratmak için size birkaç pratik önerimiz var. Günümüzde çok yönlü işlevler üstlenen yatak odanızın, ihtiyaçlarınızın ne kadarına karşılık verebildiğini düşünüyorsunuz. Yaşam alanlarıyla yatak odası konseptini kaynaştıran yeni trendin yansımaları olan, hem gece hem de gündüz kullanıma olanak veren çok yönlü tasarımlar arasında size uygun olanı seçerek, düşlediğiniz yatak odasına kavuşmanız mümkün.

  Gardrop seçerken ve kullanırken

  Gardrobun yüksekliği, ceket ve gömlekler için en az 110 cm; manto ve elbiseler için en az 160 cm ; derinliği ise en az 60 cm olmalı.
  Gardoba en yakın mobilya 60 cm uzaklıkta olmalı. Gardorbun kapakları sürgülü ise bu mesafe azaltılabilir.
  İç bölümler, kullanıcının ihtiyacına göre tasarlanmalı, az kullanılan eşyalar için ayrılan yerler üst kısımlarda düşünülmeli, ağır eşyalar bel hizasında bir bölümde saklanmalı.
  Kapaklı dolaplarda iç aydınlatma yapılmalı, ayakkabı bölümleri mutlaka havalandırılmalı.

  Yatak odanızla ilgili ipuçları

  Yatak ve oturma bölümleri olan geniş bir yatak odanız varsa, boş kalan alana uygun boyutlarda bir kitaplık ya da şifonyer yerleştirebilirsiniz.


  Yatak ucuna da işlev kazandırabilecek, puf ya da otoman tarzı bir mobilyayla değerlendirmeniz mümkün.


  Yatak odanızda masası olan bir kitaplık, okuma lambası, kitaplar, çerçeveler ve hatta küçük bir televizyon için elverişli raf alanı sağlanabilir. Rafların iki ucu açık olursa, oda içinde görsel sürekliliği de sağlamış olursunuz.
   
Yatak odanız için ipuçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yatak Odanız için alternatif

  Yatak Odanız için alternatif

  Yatak odası almak istiyorsunuz ama aklınıza bir türlü güzel renk yada model kombinasyonu gelmiyor ise arkadaşlarım konumuzu takip edin.
 2. yatak odanız renklensin

  yatak odanız renklensin

  Rengarenk yatak isteyen arkadaşlarımız için alternatifler burada.
 3. Meleklerimize Yatak Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

  Meleklerimize Yatak Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

  yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı yatak odası dekorasyon önerileri Sevgili melekler, kendinize şöyle rahat ve konforlu bir yatak odası hazırlamak istiyorsanız makalemizi mutlaka okumalısınız :) Vereceğimiz bir kaç pratik ipucuyla hem şık hem de işlevsel bir yatak odası sahibi olabilirsiniz. Şimdi yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı diyenlere işte cevaplar.. :) Günümüzde çok yönlü...
 4. Yatak Odanız İçin Alternatif Renkler Kullanabilirsiniz..

  Yatak Odanız İçin Alternatif Renkler Kullanabilirsiniz..

  Bu konu; Yatak Odanız İçin Alternatif Renkler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yatak odası dekorasyonlarında genelde hep aynı renkler kullanılır. Aslında biraz hayal gücünü geniş tutmak ve cesur olmak bazen iyi gelebilir. Bunun için de renklerin gücü hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. İşte yatak odası dekorasyonunuz için alternatif renkler... Yatak odası renkleri tüm...
 5. Yatak Odanızda Renk Uyumunu Sağlamanız İçin İpuçları

  Yatak Odanızda Renk Uyumunu Sağlamanız İçin İpuçları

  Bu sayfa; Yatak Odanızda Renk Uyumunu Sağlamanız İçin İpuçları konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yatak odanızda kullandığınız renkler artık bıkkınlık verdiyse ya da yeni evlenecek ve yatak odanızı dekore edecekseniz, vereceğimiz belli başlı bilgiler kafanızda bazı şeyler oluşmasına yardımcı olacaktır. Mavi, yeşil gibi rahatlatıcı etkiye sahip renkler ve açık...

Sayfayı Paylaş