Etiketler:
 1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Yazar ESRA OSKAY' ın ses getirecek makalesi:ERKEKLERDE DEDİKODU YAPIYOR!!!

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  esra oskay yazar esra mal oyunları esraoyunları ERKEKLERDE DEDİKODU YAPIYOR!

  Koyu sesli, kalın yapılarının görünümünde aslan kesilen erkekler! Sert bakışlı, çatık kaşlı olsalar da ürkektir, kalpleri.

  Annesinin Kuzusu’’ Annesinin bir tanesi’’ sözleriyle büyütülmüş, anne tarafından hep hizmet edilmiş; üstü açılacak diye uykusuz kalma endişesinde; çift battaniyelerde sarmışlar kuzularını ... Büyüdüklerini görmeden, kabullenmeden,’’ Bebeğim, miniğim, aslan oğlum!’’ İşte böyle yetiştirilmişler!

  ’’Bebeğim, miniğimdir ama aslandır benim oğlum!’’ Komutuyla gelişmiş erkekler.. O nedenle bir kadın karşısında yürekleri çekingen ama cesaretli gövdeleriyle var olan, sorumluluk almaktan kaçan erkekler!

  Erkekleri belki de anneler hazırlamış böylesine hazırcılığa, zorda kalınca da; ‘’Aslan kesilip, horozlanmaya’’ Benim aslan oğlum’’ deyişlerinin vurgularıyla; erkekliğin ağırlığını pekiştirmişler! Öylesine bencil, öylesine ukala ve kahraman olduklarının güvenindeki erkekler, aslında oldukça korkaklar!

  Sevgi görünce ;’’Meraklanan,merakından aşık olmak için çabalayan erkekler..’’

  Ya bir dış görünüşe(sarışın, kumral ,esmere) yada kariyeri etkin, toplumda isim duyuran kadına sevgileri hep merakla başlamıştır.. Meraktan sevgi oluşur mu?

  Düşünmek gerek(!)

  Oysa kadınlar, hoşnut olduklarında frekanslarında sadece aşk, sevgiyi beslemeye başlarlar. Merak etme,kimlik ,konum soruşturmasını o an da hiç de hesaba katmazlar..

  Esprili cümlelere güvenirler; kadınları bir iki sözle güldürünce kendilerine bağlayacaklarına emin olurlar. Her ne kadar dedikodu bayanlara mal edilse de erkeklerin daha çok dedikodu yaptığını

  biliyor muydunuz?

  İki kadın yan yana gelince hiç olmasa sevilerinden söze başlarlar, erkeklere birazcık dokunup çen çen yapsalar da hemen ardından yemek,pasta tariflerinde son bulurlar..

  Erkekler yan yana gelince; başlarından geçenleri abartarak hatta üç dört cümle de kendilerinden katarak anlatırlar.. Göz göze geldikleri bir kadını sanki yıllarca tanıyormuş gibi anlatırlar; tabii ki onlarca ekleri üzerine ekleyerek. İki erKEK yan yana gelince KEK yaparlar(!)

  Yaşam bulvarında sanki bir yarışmacı olduklarını sanarak, yanındaki arkadaşlarına; çocukluktan tutun gençliklerine kadar, okul arkadaşlarının bile hep onunla ilgilendiğini hatta tüm kızların ona hayran olduğunu anlatırlar.

  Arkadaşı ise, anlatılanlardan eksik kalmasın diye; süsleyip püsleyip komşu kızından başlayıp o an da aklına kim gelirse uydurma aşklar senaryosunu hem yazar hem oynar...

  Sonrada erkekler bu kahramanlıklarını futbol maçı ile devam ettirirler.. Dedikodularında futbolcularında hayatları vardır,kaleciyi,orta sahadaki oyuncuyu arkadaşı gibi anlatırlar ,hızlarını alamayınca da basarlar bir iki argo kelimeyi..

  Argo sözlerde vazgeçilmezleridir.. Dedikoduyu öyle hareketli yaparlar ki, sağır sultanın bile günahını alırlar..

  .....

  Bunları yazarken seslerin yükseldiğini duyar gibiyim! Elbette bu yazılanlar genelleme değildir. Bu tanımlarda olmayanlarda vardır. Ama toplumun güçlü yaratıkları olduklarına inan erkekler şöyle bir kendilerine sorsunlar haklılık payı yok mu?

  İçsel hesaplaşmalarında; yazılanlara hak vereceklerdir. Gurur meselesi etmeden kadınlardan habersiz sorgulasınlar kendileri!

  Hep kendilerini kahraman hissetmezler mi?

  Evlilikten korkmazlar mı?

  Kadınların onlara hizmet etmelerinden hoşlanmazlar mı?

  Kadınların onlara hep aşık olacağını, paranın tek sahibi kendilerini sanmazlar mı?

  Üretme, tüketme de onlara özgüymüş gibi kasılmazlar mı?

  Espri yaptıkları için kadınların güldüğüne inanmazlar mı?

  Kadınların ilgisinden korkup ta kaçmazlar mı?

  İlgisizliklerde ise ormanda usta avcı olmazlar mı?

  Merakları bitince başka meraklara yönlenmezler mi?

  Lütfen ;öfkelenmeyin! Darılmayın!

  Sadece şu yazılan soruları yalnız kaldığınız da kendinize sorun!

  Feminizm içinde olduğumu sanmayın!! Sadece gerçeklere kulak verin.. Ve hatta bana kızmaktan da vazgeçin:J

  Sanırım gerçekler çok sıcak acı!

  A.Esra OSKAY
   
Yazar ESRA OSKAY' ın ses getirecek makalesi:ERKEKLERDE DEDİKODU YAPIYOR!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. i-mate yeni serisiyle ses getirecek

  i-mate yeni serisiyle ses getirecek

  Ultimate serisi; her kullanıcıya hitap eden tasarım özelliklerine sahip, yüksek seviye, sofistike, 3. Nesil, Windows Mobile 6.0 temelli cihazlardan oluşuyor. Ultimate 8150; Dijital Asistan ile cep telefonunun güzel bir sentezini sunuyor. Güçlü işlemcisi, dokunmatik VGA ekranı, HSDPA teknolojisi ve XGA video çıkış özelliği sayesinde, Ultimate serisi; kullanıcılarının itiyaçlarını sonuna kadar...
 2. dedikodu

  dedikodu

  Rüyada dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir. Sahte arkadaşlar yüzünden aşağılanacak ve birçok sorun yaşayacaksınız.Rüyasında dedikodu yapan kimse iyi niyeti fakat düşüncesizliği yüzünden bir sorumluluk alır.Bir kimseyi rüyada giybet etmek, iyilikleri iptal etmeye isaret eder. Bir kimse rüyada bir insani giybet ettigini görse, ve o kimsenin...
 3. PaSikA ve KızılÖteSi dedikodu yapıyor

  PaSikA ve KızılÖteSi dedikodu yapıyor

  PaSikA:ya foruma geldiğimden beri bana asılıyo aslında pekde tipim değil ama bilmiyorum yaa KızılÖteSi:kimmiş kız söyle bakim PaSikA:ya :stop: KızılÖteSi:aaa kız çok karizmatik bi avatarı var hem ilerde Yönetici olcek diyolar walla bence kaçırma kızım nerden bulcan böylesini PaSikA:ya öyle ama baksana geçen konuştuk foruma bile abisinin hesabıyla giriyomuş daha kendi hesabı bile yok yarın...
 4. Nazlı erkekler(Dedikodu kazanı kaynasın)

  Nazlı erkekler(Dedikodu kazanı kaynasın)

  nazlı erkek Kadın erkek ilişkileri konusunda türlü türlü şeyler söylenir.Kadın ve erkek eşittir erkekler kadınlardan üstündür yada tam tersi olan görüşleri savunanlar bu konudaki görüşlerini günlük yaşantımızda bile sağdan soldan duyarız. Ben erkeklerin sadece fiziki yönden üstün oldularına inananlardanım.Ama iş dayanıklılık konusunda erkekler bana göre kalıplarına göre değiller Ha bunları...
 5. Bilgisayarım ses yapıyor !!

  Bilgisayarım ses yapıyor !!

  Arkadaşlar Bilgisayarım Çok ses yapıyor bilgisayar tamircisi ne goturdum ve bilgisayarın hafızası dolmuş dedi neyse tamiri yapıldı ve 1 hafta sonra yine ses yaptı NOt:bilgisayara hiçbirşey yüklenmedi ne yapabilirim yardimm

Sayfayı Paylaş