1. DarkAngeL

  DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  385
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennem den

  yazı yazmak...........

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında DarkAngeL tarafından paylaşıldı.

  Yağmur yağıyordu şehre, bu yazının ilk kelimesi kağıda düştüğünde… Gökyüzünün karanlığı yırtarak ortalığı aydınlatmasına, yeni bir günün doğmasına iki saat vardı. Pencereden bir süre baktım öylece. O saatte ıssız olan caddenin karşı kaldırımındaki sokak lambasına gözlerimi dikip, kah hırçınca kah hüzün sessizliğinde yağan yağmur damlalarını izlediğimi anımsıyorum.
  Tam o anlarda kalbime çok ağır gelen duygular vardı yaşadığım ve bir ömür boyu da taşımaya devam edeceğimi bildiğim... Yağmur yüklü bir bulut da kalbimin üstüne çökmüş, o buluttaki anıların dönüştüğü yağmur damlacıkları da duygularımı yıkıyordu.

  İçimde; sevginin, özlemin, ayrılığın bir araya gelip de çaresizlik modeliyle, başka hiçbir şeye geçit vermeyen dikenli tel misali duygularıma ördüğü çözülmez bir örgü. Dilimde; zamana ve halime uyan yanık bir türkü. Mevsimi en iyi anlatan, yol boyunca kaldırımları kaplamış sarıdan kahverengine dönen yaprakların süsü... Ve kalbimde anlatılmaz bir duygunun ağır yükü...

  Bu duygunun ağır yükü tam anlamıyla yok olmuyordu ama bazen biraz da olsa hafifliyordu. Nasıl mı? Yazıyla… Yazarak…

  İnsan; duygularının anlaşılmadığını, gözüne değen bakışların anlamsızlaştığını gördüğünde, samimiyetlerin yalan, kalplerin vefasız olduğunu anladığında, ince bir sızı ateş olup gizliden gizliye içini yaktığında, ruhunu taşımaktan yorulduğunda, canının zamansız çöktüğünü hissettiğinde ve de yüzüne bakmak istemediğinde yaşamın, bulunduğu eşikten atlayıp öyle bir yere gitmek istiyor ki... Hayır, birileri ‘Gitme’ desin ya da ardından ‘Kal’ diyen olsun diye değil, içindeki zehiri dışarı atıp, kalbini yıkamak, yeniden doğmak için... Acının insana kattığı değeri, acıdan geçmeyen şarkıların biraz eksik olduğunu bilsek de, acı tatlı ne varsa unutamasak da; insanı yaralayan o zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor.

  Böyle anlarda, düşerek dizini kanatmış, sızlana sızlana annesine koşan çocuklar gibi; bir şiire, bir şarkıya, bir kitaba, gerçek katıksız karşılıksız sevildiğimizi bildiğimiz bir sevgiye dayanıp; moral bulmak, güzel şeyleri, çiçekli hisleri canımıza nakşetmek istiyoruz. Tabii ki en doğal hakkı bu insanoğlunun, yaşadığı hayatta.

  Hayat! Acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla, hüznüyle sevinciyle bu yaşadıklarımızın toplamına hayat deniyor. Ama hayat; fırçasını, bazen yumuşak ve tek bir dokunuşla, hani baktığımızda gözümüzü alan o yıldızların ışıklarını andıran mutlulukları resmederken yaşam tuvalimize, bazı anlarda ise sert bir darbe vuruşuyla sevinçten süzülmüş acıları da değdiriyor tuval olan kalbimize. Ki zaten değdirmezse; hüzün ve mutluluğun oluşturduğu o yaşam tablosu yarım kalıyor, tamamlanmıyor.

  İşte yarım kaldığımı hissettiğim ya da içimdeki zehri akıtmak istediğim anlarda, benim yaşam tablomu tanımlayan, tamamlayan bir şey (belki de tek şey) var.

  Yazı! Yazmak...

  Zaman hızla akarken, hayat sürüp giderken nefes aldığım sürece; beni heyecanlandıran, mutlu eden, ‘Neden varım?’ sorusunun cevabı olan, yaşadığımı hissettiren, gülümseten bazen de ağlatan, aşk gibi tutkuyla bağlı olduğum, bundan sonra da aynı tutkuyla devam edeceğim, sevda gibi vazgeçemeyeceğim bir şey var. O da yazı yazmak.

  Yazı; tanımlıyor, tamamlıyor beni; hayatı da tanımladığı, tamamladığı gibi...

  Ama şiir ama deneme ama röportaj deşifreleri olsun; ya da aşkı, sevgiyi, hayatı anlatan cümleler… Sonuçta hepsi ortak payda olan yazıda buluşuyor.   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: yazı yazmak...........
  paylaşım için teşekkürler canım emeğine sağlık
   
yazı yazmak........... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Arka plan resimlere yazı yazmak!

  Arka plan resimlere yazı yazmak!

  arka plana yazı yaz arka plana yazı yazma yazmak için planlar plan yazma arkaplanlı bu sitede çeşitli arkaplan resimlere istediğin yazıyı yazabilirsin:) TIKLA
 2. facede kalın yazı yazmak nasıl yapılır

  facede kalın yazı yazmak nasıl yapılır

  Kızlar Facebook da kalın yazı yazmak istiyorum bunu nasıl yapıyoruz ?
 3. İnternette Büyük Harfle Yazmak

  İnternette Büyük Harfle Yazmak

  İnternette Büyük Harfle Yazmak Arkadaşlar İnternette Büyük Harfle Yazmak için ne yapmak lazım sanırsam küçük bir kod lazım lütfen bana onun için bilgi verin
 4. sevgilime güzel bir yazı yazmak istiyorum

  sevgilime güzel bir yazı yazmak istiyorum

  Kızlar sevgilime böyle anlamlı ve duygusallık içeren güzel bir yazı yazmak istiyorum. Yazı örneğiniz var mı hiç olmazsa esinlenirim :)
 5. Facebookta Mavi Yazı Yazmak İçin Ne yapmalıyım ?

  Facebookta Mavi Yazı Yazmak İçin Ne yapmalıyım ?

  Bu konu; facebookta mavi yazı yazma hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz bu sayfamızda facebookta mavi yazı yazma konusunda bilgi isteyenler için facebookta nasıl mavi yazılır bilgiler vermek istiyoruz.... Tam olarak yazı olmasa da link şeklinde istediğinizi yazabiliyorsunuz aşağıdaki kodla. Link, 0 id'li üye profiline gidiyor. O da sizin...

Sayfayı Paylaş