1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yazın sıcaklığını evinizde yaşatın

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Kumsaldan edineceğiniz renkli taşlar, midye kabukları ve minik gemilerle hem sofralarınızı süsleyin, hem de yaz esintilerinin bitmesine izin vermeyin:

  Sanki sahilde gibi

  En güzel sahilleri kendi sofranızda yeniden yaratabilirsiniz. Bunun için gerekli aksesuarları tatil dönüşü yanınızda getirmemiş olsanız da, bu dekorasyonu rahatça uygulayabilirsiniz. Örneğin yürüyüş yaparken beğendiğiniz taşları toplayabilir veya çiçekçilerden küçük çakıl taşları satın alabilirsiniz. Midye kabuklarını ve tahta martıları ise marketlerin hediyelik eşya satan reyonlarından temin edebilirsiniz. Bunlara uygun olarak sade tabaklar ve martı desenli peçeteler de kullanabilirsiniz.


  Desenli taşlar

  Martı, deniz yıldızı ve balık desenli taşlar masaları ve pencere kenarlarını süslemeye hazır. Motiflerse kağıt peçete desenlerinden.

  Gerekli malzeme:

  Martı, balık, deniz yıldızı veya kumsalı andıran her tür motifli kağıt peçeteler

  Çiçekçilerden temin edebileceğiniz çakıl taşları veya yürüyüş esnasında toplayabileceğiniz değişik taşlar

  Sıvı yapıştırıcı

  Şeffaf cila

  Nasıl Yapılır?

  Peçetelerdeki desenleri kesin. Peçetenin en üstte kalan baskılı kısmı diğer yapraklardan ayırın. Taşları yıkayıp kuruladıktan sonra, üzerlerine yapıştırıcı sürün. Peçeteden ayırdığınız deseni dikkatlice taşın üzerine yapıştırın. Ortadan kenarlara doğru hafifçe parmağınızla bastırın veya bir fırça yardımıyla deseni düzeltin. Kuruduktan sonra üzerine cila sürün.
  Öneri: Taşlar, kullanacağınız peçetelerle aynı desende olursa daha uyumlu bir görünüm sergilerler.

  Minik kağıt gemiler

  Masada bulunan rengarenk neşeli peçete gemilerle konuklarınız için keyifli bir ortam yaratabilirsiniz.


  Gerekli malzeme:


  Çizgili kağıt peçeteler

  Kağıt için yapıştırıcı

  Küçük tahta gemiler

  Nasıl Yapılır?

  Peçetenin üstteki baskılı kısmını diğer yapraklardan ayırın ve katla***** eski şekline getirin. Açık uçlardan birinden 3 cm kadar kesin. Geri kalanı ile tıpkı çocukluk dönemlerimizde yaptığımız gibi bir kağıt gemi katlayın. Bunun için öncelikle sivri bir şapka yapmalısınız. İyi tutması için, sivri kısmı (burası daha sonra geminin yelkeni olacak) ve katlanan kenarları iyice yapıştırın. Sonra peçeteyi bilinen yönteme göre katlamaya devam edin. Tamamladığınız her geminin altını biraz yanlara doğru çekin. Bu şekilde gemilerin masanın üstünde devrilmemesini sağlarsınız. Yaptığınız kağıt gemileri masaya mümkün olduğunca dağınık yerleştirin. Yanlarına birkaç tahta gemi de ekleyebilirsiniz.

  Sevimli davetiyeler

  Midye kabuklarıyla süslenmiş oluklu mukavvalar hem davetiye hem de menü olarak sofralarımızdaki yerlerini almaya hazır.

  Gerekli malzeme:


  Deniz motifli bir resim (örneğin midye kabuğu)

  Renkli oluklu mukavva (hobi malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz)

  Yapıştırıcı

  Birkaç çeşitli midye kabuğu

  Nasıl Yapılır?

  Resmin renkli fotokopisini çekin. 6 x 10 cm ebadında kesin. Renkli fotokopi yerine kağıt peçetelerdeki desenlerden de faydalanabilirsiniz. Bunları da bir kağıda yapıştırmanız yeterli olur. Oluklu mukavvadan 12 x 17 cm ebadında bir kart kesin. Ön yüzüne, hazırladığınız resmi yapıştırın. Arka yüzüne de 'mönü' veya 'davetiye' yazın. Kartın etrafını midye kabuklarıyla süsleyip masaya yerleştirin.

  Öneri: Midye kabukları veya başka motifleri kağıda da damgalayabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan mağazalarda çeşitli motiflerde damgaların bulunduğu setler temin etmek mümkün.

  Midye kabuğu gölü
  Su üzerinde yüzen mumlar ve suyun dibinde yansıyan midye kabukları. Romantik bir ortam için büyüleyici bir alternatif.


  Gerekli malzeme:

  Büyük bir cam kase

  Deniz kenarından toplayabileceğiniz midye kabukları

  Boş sardalye kutuları

  Küçük mumlar

  Nasıl Yapılır?

  Cam kaseyi suyla doldurun ve içine midye kabuklarını yerleştirin. Boş sardalye kutularını iyice temizledikten sonra içine mumları oturtun. Kutuları yavaşça suya bırakın.

  Öneri: İsterseniz suyu gıda boyası ya da mürekkeple renklendirerek mavi tonlar elde edebilirsiniz.
   
Yazın sıcaklığını evinizde yaşatın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evimizi yaza hazırlarken

  Evimizi yaza hazırlarken

  Birbirinden pratik ve bir o kadar da hesaplı önerilerle evinizi yaza hazırlayacak aynı zamanda da evinizde yaşadığınız zamanı bir o kadar da keyiflendirecek önerilerle sizi yansıtacak bir ev oluşturabilirsiniz. Odanızın havasını değiştirmek istiyorsanız eğer işe aydınlatma elemanlarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Yeni ampuller takarak ya da lamba iplerini süsleyerek bunu...
 2. Adinizi yazin, evinizi görün ...

  Adinizi yazin, evinizi görün ...

  Evet meleklerim yanlis okumadiniz, adinizi yazip, evinizi görüyorsunuz :) Umarim siz benden daha sanslisinizdir, bana cikan ev cünkü bu :24: Buyrun simdi sira sizde Meleklerim :D Where do you feel at home?
 3. evimizdeki sıcaklık;halılar

  evimizdeki sıcaklık;halılar

  eskiden yerlerin açık kalmaması için kullanılırdı halılar ve genelde heryeri kaplar açık bir yer kalmazdı...günümüzde ise dekor olarak kullanıyoruz çogumuz yinede hiç halısız yapamıyoruz çünkü onun eve kattıgı sıcaklık başka tabi eskisi gibi halıların üzerinde çok figür bulamıyoruz daha sade ve düz çizgilerden oluşuyor modeller işte vazgeçilmezimiz halılar.................
 4. Sıcaklık

  Sıcaklık

  Bitkilerinin sıcaklık istekleri birbirinden farklıdır. Bitkilerin çoğunluğu tropikal yapıda oluşları nedeniyle 0 C derecenin altındaki sıcaklıklardan zarar görebilirler. Yüksek sıcaklık derecelerine, dayanıklı oluş şartlan havanın nemine bağlı olarak değişmektedir. Bitkinin yaşlı veya genç oluşu ile sıcaklık gereksinimi arasında sıkı bir bağ vardır. Genç bitkilerin sıcaklık istekleri, yaşlı...
 5. Şömine eve sıcaklık katıyor

  Şömine eve sıcaklık katıyor

  şömine dekorasyonu Lacivert şömine örneği salon dekorasyonundaşömine kullanımı mekana ferahlık ve şıklık katıyor. Ş:ömine üstüne geyiz kafası asmakta genelde çok popüler. Şömine buurda laciverte boyanmış. Siz dekorasyonunza uyumlu bir renk seçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş