Yengeç burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yengeç burcu 2009 Şubat ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Aşk hayatınız açısından Şubat ayında etkili olacak ilk enerjiniz özellikle evli ve ciddi ilişkisi bulunan Yengeçleri yakından ilgilendiriyor. Bahsedeceğimiz enerji Merkür gezegeninin seyridir. Bildiğiniz gibi 4 Ocak gölgeli günleriyle birlikte etkisi hissedilmeye başlanan Merkür 11 Ocak tarihinde geri hareket yapmış ve bu yörüngesel hareketi dolayısıyla Oğlak burcuna geri dönmüştü. 31 Ocak tarihinde geri hareketinin sona ermesi sizler açısından bir parça olsun rahatlatıcıydı. Peki geri hareketin size olan yansıması tam olarak neydi, bir hatırlayalım. Özellikle 21 Ocak tarihinde Merkür geri hareketle ilişki evinize girdiğinizde sizler için beraberliğiniz konusunda yeniden düşünme, sorunları ele alma, ilişkinizde aksayan noktaları düzenleme olarak gayet önemliydi. Bu enerji altında her Yengeç aynı olayları yaşayamayacağına göre olabilecek yansımalar da çok çeşitliydi.
Özellikle evliliğinde veya ciddi ilişkisinde sorun yaşayan Yengeçler için bu durum, partnerinin geri dönüşü anlamı taşıyabilir. Özellikle 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında sorunlar baş gösterdiyse ve bunun sonucunda tartışmalarınız büyüdüyse partneriniz geriye çekilerek beraberliğinizi gözden geçirmek isteyebilir. Çünkü bu süreçte, ister istemez, sizin hayata bakış açınızla onun düşünceleri arasında belli bir miktar çekişme yaşanması mümkündür. İşte bu durumda olan Yengeçlerin partnerleri, 31 Ocak tarihinde geri hareketin bitmesiyle ilişkileri hakkında, kesin bir karara vererek size bunu söylemek için geriye dönebilirler. Sizler için 14 Şubat tarihine kadar devam edecek Oğlak burcu seyri ilişkinizle alakalı konularda herşeyi yeni bir bakış açısıyla ele alarak düzenleme zamanıdır. Yaşadığınız ayrılık size ders olmuş, bundan sonra herşeyi net ve açık bir şekilde konuşarak sorunlarınıza çare bulmaya karar vermiş olabilirsiniz. Benim de dileğim budur. Her geri hareket aslında bir onarım sürecidir. Şimdi oturup sen ve ben demek yerine biz olmayı, birbirinizden ayrı düşünseniz bile elbirliği içinde sorunlarınızı çözmeyi kabullenmeniz lazım.
Kimileriniz için 31 Ocak-14 Şubat sonrası, tabi ilişkinizin kadersel durumuna göre, bir son anlamı taşıyabilir. Yani taraflar geri hareket esnasında düşünmüş ve birlikte olamayacaklarına karar vermiş olabilirler. Peki böyle olanlar için 14 Şubat sonrası Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Merkürün etkisi ne olabilir. İster birbirinize geri dönün veya isterseniz ayrılmayı düşünün farketmez, Kova burcu seyri, bundan sonraki dönemde sorunları çözebilmek için, değişken bir ruh hali içinde davranmamaya özen göstermek ve gerçekçi düşünmek olmalıdır. Yani paylaşım son derece önemli diyebiliriz. İlişkisinde sorun olmayanlar yani evlenmeye karar verenler için bu dönemin anlamı ise, 14 Şubat tarihine kadar gerek iş ve gerekse yuvanızla alakalı konuları derleyip toparlamak anlamına gelebilir. İlişkisi olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise, geri hareket süresince kendinizi gözden geçirmeniz ve bugüne dek yaşadığınız ilişkiler ve tecrübeler doğrultusunda bundan sonra başlayacak ilişkilerde daha akıllı ve ciddi seçimlerde bulunmaya çalışmanızdır. Bu açıdan geri hareketin sizlere kendinizi gözden geçirmenizde faydası dokunduğunu düşünüyorum. Artık ne yapmanız gerektiğini çok iyi biliyor olmalısınız.
Gelelim aşk hayatınız yani kısa süreli ilişkiler açısından Şubat ayındaki gelişmeleri incelemeye. Bu konularda aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin etkisi son derece önemli. Marsa 4 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek. Bu enerji altında, aşk konusunda benzersiz ve orijinal ilişki yaşama arzunuz yükselebilir. Hani bildiğinizi okumaktan yanasınız desek daha doğru olabilir. İlgilendiğiniz kişi veya dikkatinizi çekebilecek kişiler konusunda karar verirken, aynı amacı paylaştığınız, paylaşımlarda bulunmaktan hoşlanacağınız bir insana olan ihtiyacınız daha ön plandadır. bu devrede eğer hayatınızda biri varsa, aynı şekilde onunla paylaşımlarda bulunmaktan son derece haz duyabilirsiniz. cinsellik konusundaki düşünceleriniz belirsiz olabilir, yani ilişkinizde cinsel paylaşımın ağırlıkta olmasından ziyade, bir şeyler paylaşıyor olmak sizin için çok daha önemlidir. İlişkiyi bir takım oyunu gibi görebilirsiniz. O ve siz ayrı kişilersinizdir fakat birbirinize katabileceğiniz çok şey vardır. Bu enerji altında dikkat etmeniz gereken nokta, demokratik düşünmeye çalışmanızdır. Yani her ikinizin de eşit hakları vardır ve bu haklara her ikinizin de saygı duyması gerekir. Birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmamaya özen gösterilmesi gerekebilir.
Bu seyir esnasında ilişkiniz olsun veya olmasın farketmez aşk konusunda sabırsız ve kararsız davranışlar göstermemeniz gerekir. Eğer amacınız düzgün bir ilişki yaşamaksa daha en başından herşeyi konuşmak en doğru davranıştır. Herhangi bir konuda sorun çıktığında hemen tepki göstermek yerine sabırlı davranmak, tatminsiz olmamak, inatçı hareket etmemek veya ilişkiye başlar başlamaz hemen ciddiyet içine girmek yanlış olabilir. Öncelikle arkadaş olmayı başarmanız ve gerektiğinde her türlü paylaşımda bulunarak, karşınızdaki insanı tanımaya başlamanız gerekir. Zaman geçtikçe birbirinizi daha iyi tanıdıkça, paylaşımlar arttıkça o zaman oturur ilişkinizin devamı adına yeni kararlar alabilirsiniz. Zaten bu süreçte öncelikle yapılması gereken aşka daha geniş bir açıdan bakmaya çalışmak, daha önceki tecrübelerinizin olumsuz yanlarını düşünmeden, karşınızdaki insana şans vermektir. Her insan bir olmayacağına göre, ona kendisini size ifade etmesi için şans tanımayı bilmelisiniz. Ben aşk konusunda bu sürecin, paylaşımlara açık, stratejik, belli bir mesafe duygusu içinde gelişen arkadaşlığın merkez alındığı bir beraberlik yaşanması açısından etkili görmekteyim.
İş ve Kariyer
Mesleki yaşamınız açısından bana göre, Şubat ayında etkili olması muhtemel en önemli enerjiniz, 3 Şubat tarihinde başlayan ve 6 Martta geri hareket yapacak, Venüs Koç burcu seyridir. Bu enerjinin olabilecek yansımalarını her Yengeç aynı şeyleri yaşamayacağını göz önüne alarak örnekler şeklinde sunmak istiyorum. Öncelikle bu enerjinin sert bir nitelikte olduğunu söylemek isterim. Ayrıca Mart ayında geri hareket yapacağına göre bu enerji altında iş konusunda kesin ve net kararlar almak, adımlar atmak yerine temkinli olmakta fayda var. Çünkü Şubatta yaşanan gelişmeler Mart ayında tekrar düşünmeyi gerektireceğe benziyor. O zaman bu enerjiyi, bu durumu da göz önüne alarak birlikte inceleme altına alalım.
Biraz önce belirttiğim gibi astrolojik doğası gereği Venüs paylaşım, mantıklı düşünme ve sosyal ilişkiler açısından güçlü bağlar kurmak anlamındadır. Venüs hayatın tadı tuzu gibidir. Terazi ve Boğa da güçlüdür. Fakat Koç burcunda bencilleşir, dediğim dedik tarzı davranışlara sebep olur. İş hayatı açısından bu durumun en önemli yansıması öncelikle dikkatli olmak gerekliliğidir. Özellikle bu seyir altında otorite konumunda bulunan kişiler, üzerinizde denetim uygulamaya veya güçlerini göstermeye çalışabilirler. Eğer böyle bir durumda alıngan veya hassas davranırsanız onların eline koz vermiş olursunuz. Bilakis, girişken ve istekli olmaya devam ediniz, yeteneklerinizi, güçlü, dürtüsel ve kendinden emin bir şekilde ifade etmeye çalışınız. Bu şekilde onlara iyi bir cevap vermiş olursunuz. Yine bu süreçte, kimi zaman etrafınızdaki insanlar sizi kıskanmaya, takdir etmekten ziyade ayağınızı kaydırmaya yönelik tavırlar gösterebilirler. Bunları kafanıza hiç takmayınız. Bu ister patronunuz isterse başkaları olsun, siz görevinizi layıkıyla yapmaya gayret gösteriniz. Eğer karşılık verirseniz zaten amaçları iyi olmadığından bunu size karşı kullanmış olurlar.
Bu tarihler arasında başka iş görüşmesi veya girişimde bulunma durumu olan Yengeçlerin ani karar vermemeleri gerekiyor. Bunun nedeni şudur. Diyelim ki iş yerinizde sorunlarınız var ve bu durum oldukça canınızı sıkmakta. Amacınız daha iyi şartlarda ve huzurlu bir ortamda çalışmak. Bu arada böyle bir fırsat elinize geçti. Fakat siz artılarını eksilerini düşünmeden bu işi kabul ediniz. Böyle bir durumda 6 Mart tarihindeki geri harekette pişman olmanız mümkün. O nedenle size tavsiyem ne olursa olsun Şubat ayında konumunuzla ilgili her mevzuda düşünmeden, incelemeden önemli kararlar almamanız. Çünkü 6 Mart tarihinde bu problemleri işvereninizle konuşmanız gayet mümkün. Yine bu Şubat ayında dikkat etmeniz gereken konu, patron konumunda bulunan kişilerle veya çalıştığınız insanlarla olumlu ilişkilerde bulunmak ve herşeyden önemlisi güçlü durmak. Ayrıca rekabet bu dönemde ön planda olacağından sizinle aynı konumda bulunan kişilerle, iş anlamında mücadele etmenin yolu tamamen güçlü durmanıza bağlı. Bu dönemde ailevi bir takım sorunlarınız veya ileriye yönelik hedefleriniz sizi duygusallaştırabilir veya gerginleştirebilir. Bu sorunları işinize taşıdığınız zaman, problemler yaşamanız mümkündür. Ne olursa olsun işinizdeki zorlukları evinize, evinizdeki çatışmaları da işinize yansıtmamanız gerekiyor. Çünkü bu her iki alanda da problem yaşamanız anlamına gelebilir.
Bu enerji, yeni iş hayatına atılacak kişilerin göstergesi olarak da önemlidir. Hayata yeni atıldığınız için doğal olarak belli bir ürkeklik ve heveslilik ön planda olabilir. evinizdeki sıcak ortamınızdan çıkıp, iş hayatının kendi içindeki zor savaşında, mücadele etmek için herşeyden önce güçlü durmak ve yeteneklerinizden emin olmak lazımdır. Öncelikle yolun başında olduğunuz için ne olursa olsun sabırlı davranmanız, etrafınızdaki kişilerle iyi geçinmeye çalışmanız lazımdır. Bu durumda olanlar için de Venüs Koç burcu seyrinin anlamını açıklamış oldum. Bu enerjinin, evlenme, tayin veya başka sebeple yeni bir iş ortamında ilk adımı atacaklar için de anlamı buna benzerdir. Yeni bir keşif süreci olduğundan, cesaret ve hevesle başladığınız iş yerinizde öncelikle kendinizi çok iyi tanıtmanız ve bir iş yeri olduğunu unutmadan etrafınızla mesafeli ama yeri geldiğinde samimiyet içinde olmaya çalışmanızdır. Ayrıca böyle bir dönemde ne tasasız bir özgüven ne de agresif tepkilerde bulunmamak gayet yararlı olabilir.
Evet özetlemek gerekirse Venüs Koç burcu seyrinin cesaretlendiren, fetih arzusu veren, rekabetçi ve aktif bir dönem olduğunu, bu süreçte ilişkilerinize dikkat etmeniz gerektiğini görmekteyiz. Doğanız gereği sizlerin ne kadar duygulu ve hassas kişiler olduğunuzu biliyorum. Belki bu nedenle, bu dönemin sert etkileriyle başetmeniz zor alabilir, zaman alabilir. Fakat biliniz ki Venüs Koç burcu sürecinde güçlü durmanız, ilişkilerinizi (kimi zaman rol yapmak zorunda kalsanız bile) olumlu anlamda sürdürmenizin hakikaten size faydası çoktur. Görüyorsunuz kriz v.s nedenlerle iş bulmak, ekmek kazanmak kolay değil. Hepimiz akıllı ve sabırlı olmak durumundayız. Kaldı ki sizin gibi güvencesine önem veren kişilerin bu dönemde duyarlılığınızı biraz geri plana çekerek, cesaretle görevinizi yerine getirmeniz, kuvvetli olmanız son derece yararlıdır. Yani gerçekten kim olduğunuzu, hedeflerinizin bilinci içinde toplumsal bir rol altında gerçekleştirmeye çalışmanız, elinizden geldiğince sabırlı olmanız, girişimcilik ruhunuzu asla kaybetmemeniz son derece önemlidir. bu sürecin sizler için en güzel şekilde geçmesini diliyorum.
Parasal Durumunuz
Finansal açıdan Şubat ayındaki gelişmeler oldukça yoğun. Gerek kendi işinizden elde ettiğiniz gelir gerekse başkaları vasıtasıyla edinilen paralar konusunda ilk ele alacağım enerji Güneş gezegeninin
20 Ocak-18 Şubat tarihli Kova burcu etkinliğidir. Bu enerji başladığı gün sizlere günlük yorumlarda genel olarak bilgi vermiştim. Şimdi biraz daha odaklanalım. Bu tarihler arasında öncelikle yaşadığınız ilişkiler veya kendi kazanımlarınızla ilgili konularda meydana gelen veya gelecek değişimlerin önemi büyük görünüyor. Bu değişim kimileriniz için işyerinizle olan görüşmeleriniz, bazılarınız için sektörel kriz nedeniyle meydana gelen gelişmeler veya bizzat kendi işinizden elde ettiğiniz gelirle alakalı olarak meydana gelebilir. Burada önemli olan bu gelişmeler karşısında nasıl bir tutum izlemeniz gerektiğini bilmenizde yatıyor. Belki bir çoğunuz için tatmin edici olmayan veya belirsizlik içermeye devam eden maddi durumunuz sıkıntı oluşturabilir. Bu enerji devam ederken Mars gezegeninin Kova burcunda seyrine başlaması gösteriyor ki, parasal konularda beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmak gerekiyor. Bazı krizlerle karşılaşma olasılığını göz ardı etmeden, ister eşiniz veya ister kendi gelirinizle alakalı konularda dikkatli olmak, ani tepkiler vermemek veya tam olarak aydınlığa kavuşmayan durumlar nedeniyle, borcu borçla kapamak yoluna gitmemek çok önemli. Genel anlamda bu süreçte evlilik kazançları, ortaklık kaynakları, miras, sigorta ve vergiler konusunda keskin değişiklikler meydana gelebileceğinden duyarlılığınızı belli bir seviyede tutmak önemli. Ayrıca şu ana kadar yazılanlardan bu dönemin her açıdan olumsuz geçeceğini düşünmeyiniz. Genelde bu seyir altında kimi zaman hiç beklenmedik kazançlarla da karşılaşmak olasıdır.Örneğin çalıştığınız firma toplu iş görüşmeleri sonunda tüm çalışanlara maaş artışında bulunabilir veya iş ortağınız varsa onun vasıtasıyla ekstra bir paraya kavuşmanız mümkündür. Her Yengeç aynı durumları yaşamayacağına göre, bu örnekleri olabildiğince çoğul tutuyorum ki, hepinize ulaşabileyim diye.
Bazı Yengeçler için bu dönemin anlamı, bir yakınınız vasıtasıyla hiç hesapta olmayan bir paranın gelmesi veya tam tersine elinizden para çıkması anlamına da gelebilir. Fakat şu bir gerçek ki, Merkürün 14 Şubat tarihinde düz seyirle tekrar Kova burcuna girecek oluşu, 11-21 Ocak tarihleri arasında yaşanan konuların çözüme kavuşması adına önemlidir. Çözüme kavuşma derken açıkçası ben Şubat ayının maddi açıdan çok rahatlatıcı olarak görmüyorum. Yani sizin güvence konusundaki hassasiyetinizi bildiğim için, gelişmelerin size yeterli gelebileceğini düşünmüyorum diyebilirim. Tabi ki bu tüm yengeçler için geçerli olmayabilir. Burada önemli olan, bencil hareket etmekten ziyade, içinde bulunduğunuz ülkenin, sektörün durumunu ve de yaşam stilinizin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtmek isterim.
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-14-15-16-24-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 1-12-13-19-20-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15-16
Yeniay :6-7
(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :19-20-21
(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
Üst