Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

tesekkur ederimm canimm..gunluk menulerimiz hemen hemen aynii ceviz ve kabak cekirdegi haricinde onuda denicem en kisa zamanda..canim benim israrci olmmaama hic gerek yok masallah oglusum ne verirsem yer vermezsem bi dunyaaa aglar
bizde bugun;
bir yumurta sarisi peynir tahin pekmez meyve cayi 1 dilim ekmek
uyudu uyandiktan sonra 2 kivi ve 1muzu pure yaptim yedi
oglen yogurt ve makarna yedi
180ml mamasini icti uyudu
uyandiktan sonrada kasik mamasi yicek
aksamda tarhana corbasi
boylee yanii neyse cnm tekrar saol...

tesekkur ederimm canimm..gunluk menulerimiz hemen hemen aynii ceviz ve kabak cekirdegi haricinde onuda denicem en kisa zamanda..canim benim israrci olmmaama hic gerek yok masallah oglusum ne verirsem yer vermezsem bi dunyaaa aglar
bizde bugun;
bir yumurta sarisi peynir tahin pekmez meyve cayi 1 dilim ekmek
uyudu uyandiktan sonra 2 kivi ve 1muzu pure yaptim yedi
oglen yogurt ve makarna yedi
180ml mamasini icti uyudu
uyandiktan sonrada kasik mamasi yicek
aksamda tarhana corbasi
boylee yanii neyse cnm tekrar saol...

maşallah kızına canım büyüyor işte öyle böyle... o kucak olayı benim kızımda da var, uyumadığında koltuğa ya da beşiğe yatıramıyorum. yatırdığım an çığlığı basıyor hep babasının yüzündennnnnn.
canım, benim göğüs ucu problemim yoktu ama kızım yine de almadı. ben de hep sağdım. sağıp biberonla verdim. ama ilk dolu hali kalmıyor, bence daha sık sağmaya çalış. bebeklerin emme hızına göre davran. 1 saatte sağ, fazlasını süt poşetine koyup buzluğa at. inşallah göğsünü alır canım, yoksa çok zor. haa göğüs ucu için uçluklar var, bir de onu alıp denesene.

tatlımmmmm gözünüz aydın, çok şükür oğluna kavuşmuşsun. rabbim sağlık versin inşallahhhh.
allah analı-babalı büyütsün canımmm, tebrikler.

canım sakın yanına alma, kokuna alışır. benim yeğenim 8 yaşında ve hala anne-babasıyla yatmak istiyor ((
ben kızımı gündüz oturma odamda yatırıyorum, gece de yatak odamda beşiğinde yatırıyorum. sanırım bu düzene alıştı. ayrı oda için daha çok erken tatlım.

kızzzz neler ettin sen iyi çok şükür aman negatif olsun, daha meleklerimiz çok küçük. benim de korkularım başladı. bir zamanlar hamile kalayım derken şimdi de aman diyorum rabbim istediğimiz zaman nasip eder inşallah. bende ilk reglimi gördüm. artık daha dikkatli olmalıyız.

evet canım bende alısmasını ıstemıyorum karsı oldugum bır davranıs acıkcası ama kılıtlı kalınca mecbur kaldım
deneyecegım bu gece besık meselesını......

canım bende gunduz bazen oturma odasına alıyorum cunku heran gozumun onunde olsun dıye bır vukuat atlatınca korkuyorum allah korusun.....gece deneyecegım bakalım tekrar besıgını.....bıkac gundur yatmıyordu zaten ınsallah alısır bu sefer mecbur alısmak zorunda yanı su duzen olayını bır oturtsam oh dıcemnekadar zaman alsada ben sabırsız olunca

meme ucunu denedim ama onuda beceremedi kizcem cok hava yutuyo ozamanda gaz sorunumuz hat safhada oluyo, 2 saatte bi sagmaya basladim bende artik geldigi kadar napiym gece zor oluyo ama gündüzleri bari saatte bi sagmaya basliym evde tek olunca zor oluyo sagmaya basliyorum tam o anda basliyo aglamaya kizim tabi sagma isi hayal oluyo =) insallah uzun bi süre full olmasada anne sütü veririm

selam kızlar.biz kötü bir hafta geçiriyoruz.önce geçen gün karyolasından düştü bebişim.dünde kabız oldu ateşide yükselince hastaneye götürdük.ateş 39,5 olmuş nasıl oldu anlamadım.serum takıcaklaqrdı damar bulamadılar.mahvettiler çocuğumu.en son sinirlerim bozuldu aldım ellerinden.çocuk bağarmak er gölü olmuş onlar hala damar bulcaz diye orasını burasını sıkıyor.çok sinirlerim bozuldu.sonra fitil verdiler.biraz ateşi düştü ama.doktorda baktı kan alcak damar bulamayınca iğne verdi 6 tane bunları yaptırın kötü olursa getirirsin gene dedi.yavrumcum inşallah iyileşir de bir daha serum yemek zorunda kalmaz

yoncax bizde boy var ama kilo almıyor doğru dürüst hasta oluyorum sıkıntıdan.dün doktor kilosuna baktı hala 8,5 gelde stres yapma.bir severek yediği çorbalar .brde başını sallıyor istemediği zaman .kırk takla atsamda yemiyor sonra.gelde strese girme

11 aylıkken ne aşısı varki bir yaşında değilmi aşı zamanı.seninkinide maşallah ama 9 tane diş çıkardı biz de diş de yok ama bizde kilo almıyoruz

hoşgeldiniz en sonunda
yeriniz hazırdı zaten.ALLAH HAYIRLI ÖMÜRLER VERSİN BEBİŞİNE...