1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113

yeni doğmuş kirpi yavruları

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Dünya da bulunan binlerce canlı türünden biri olan kirpiler, sırtların da taşıdıkları dikenleri ile tanınır. Sizler için bu konumuz da yavru kirpi resimleri ile birlikte kirpiler hakkın da merak ettiğiniz tüm bilgileri paylaşıyoruz. Öncelikle birbirinden şirin kirpi yavrularından derlediğimiz resimleri paylaşıyoruz.

< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>

Nasıl çok tatlılar değilmi:D:D

Kirpiler, yuvarlak küçük burunlara, üstlerin de bulunan dikenlere, oldukça küçük kulaklara sahip hayvanlardır.

Son düzenleme: 6 Mart 2017
  2. bahar_çiçek

bahar_çiçek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: yeni doğmuş kirpi yavruları

offf en çok arayıpta bulamadığımız hayvan :( bulsaydık bahçemizde bakacaktık ama bulamadık bir kirpim bile yok :(

3. bahar_çiçek

bahar_çiçek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kıs o kuyruğu hayvanceğizin :D

4. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

yok be bahar alenen pipisi işte:mosking:

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

ayyyyy

iğrenç yeni doğmuş istemem deniz anası gibi

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113
    Bir yavru kirpi sahibi iseniz onun hakkın da bilmeniz gereken bir takım beslenme bilgilerine de sahip olmanız gerekiyor.
    Kirpiler ne yer nasıl beslenir kirpiler hakkın da herşey sizlerle;

Kirpiler etçil hayvanlardır. bünyeleri zehire karşı dayanıklıdır. Bu sebeple ağzına sığacak boyda her türlü böcek ve küçük hayvanı yer. Genellikle salyangoz, solucan, tırtıl, böcek, kurbağa, fare ve yılan yavrusu.

Kirpiler hava soğuduğunda yapraklardan hazırladığı yuvasına girip kış uykuya yatar. Kirpi yavruları ilk doğduğunda dikenleri yumuşaktır fakat kısa süre içinde sertleşir.

Eğer yavru bir kirpi bulduysanız ve beslemek istiyorsanız, büyük şehirlerde evcil hayvan dükkanlarında bulunan bir mama alabilirsiniz, küçük şehirlerde ise internetten arayabilirsiniz. Yetişkin kirpiler kedi maması yiyebilir. Evde yapabileceğiniz bir kirpi bebek maması şu tarifle yapılabilir:

Laktozsuz süt (Normal süt bağırsaklarını bozar)
    Taze Yumurta
    Krema
    Kefir
    1 yumurtayı 10ml kremayla birlikte çırpın. 100ml laktozsuz süt ekleyin. az miktarda kefir ilav edin. Süzgeçle kavanoza aktarın. Yumurtanın gereksiz kısımları süzülür. Buzdolabında bekleterek 24 saat muhafaza edebilirsiniz. Kullanacağınız kısmı başka bir kaba aktarıp ılık suyun içinde bekleterek ısıtın. Ocakta ısıtmayın vitaminleri kaybolur. Elinizi yakacak kadar sıcak olmasın. Bir enjektörün plastik ucu ile hayvanın ağzına yavaşça verin.

yeni doğmuş kirpi yavruları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni Doğmuş Bebeğin Günlüğü...

Yeni Doğmuş Bebeğin Günlüğü...

anne karnındaki bebeğin günlüğü bebek günlükleri 1. gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum.oha hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birsey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni. 2. gün meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum Allah emiyorum, tık yok, süt başka yerde mi? neyse biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi...
  2. Kedilerin Doğum Sonrası Dönemi ve Yavru Kediler

Kedilerin Doğum Sonrası Dönemi ve Yavru Kediler

kedilerin dogumu kedilerin doğumu kedi doğumu kedi hakkında bilgi kedilerde doğum belirtileri Kedilerde Doğum Sonrası Dönem ve Yeni Doğan Yavrular Gebeliğinin 9 haftasından itibaren dişinin aktivitesi düşer ve doğumunu yapmBazı kedilerde rektal ısı düşebilir, iştah azalabilir veya kaybolur, fakat bazı dişiler doğum yapıncaya kadar ve hatta doğumun sonuna kadar yemek yiyebilirlerak için sakin...
  3. yeni doğmuş bebeğin günlüğü

yeni doğmuş bebeğin günlüğü

1. gün: Böylesi kötü bir baslangıç beklemiyordum. Oha! Hortumumu bile kesmişler! Meme diye, süt diye bir şey varmış. Nerden nasıl bulunur bu ya? Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni. 2. gün: Meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum Allah emiyorum, tık yok, süt başka yerde mi? Neyse biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı. Ne bağırıyosun? Açım ben! Çok...
  4. Ufacık Kirpiler

Ufacık Kirpiler

Kirpinin bu kadar sevimli olduğunu daha önce görmemiştim valla çok şeker bişimiş bu ya:D
  5. Yeni doğmuş bebekler

Yeni doğmuş bebekler

yeni doğmuş bebekler, kabızlık, su verilirmi, ishal, sarılık, nasıl yıkanır, gaz sorunu, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Yeni doğmuş bebeklerde ki sağlık sorunları ve bakımı hakkında ki bilgileri bulacağınız bir sayfaya giriş yaptınız. Yeni doğmuş bebeğinizle ilgili aradığınız bilgiler aşağıdadır Melek'ler... Bebeğin emzirme düzeni İlk haftalarda emzirme düzensizdir ve...

Sayfayı Paylaş