1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yeni Sezon oyunları

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  yeni sezon oyunları yeni sezon oyunlar Devlet Tiyatrolarında yeni sezon, 58 oyunla açılacak...

  Devlet Tiyatroları’nın belirlenen Ocak 2008 programında, 7’si yeni toplam 58 değişik oyun yer alıyor. 14 bölgedeki 29’u yerleşik, 2 sürekli turne sahnesinin yanı sıra 24 yurt içi turne olmak üzere oyunlar 638 kez perde açacak.

  Devlet Tiyatroları’ndan yapılan açıklamaya göre, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yeni salonu Stüdyo Sahnesi’nin açılış temsilini de verecek olan “Bir Delinin Hatıra Defteri" adlı oyun 4 Ocak Cuma günü prömiyer yapacak. Nikolay Vasiliyeviç Gogol’ün yazdığı, Sylvie Luneau ve Roger Coggio’nun uyarladığı, cem Emülen’in yönettiği oyun 8, 11,1 5, 18, 22, 25, 29 Ocak tarihlerinde de izlenebilecek.

  İstanbul Devlet Tiyatrosu Büyük Salon’da 13 Ocak Pazar günü prömiyer yapacak olan Turgut Özakman’ın yazdığı, Şakir Gürzümar’ın yönettiği “Bir Şehnaz Oyun 20, 27 Ocak tarihlerinde sahnelenecek. Dekoru Cem Köroğlu’ya, kostümü Gülhan Kırçova’ya, ışığı Enver Başar'a, müziği Cem İdiz’e ait olan oyunda, Tarık Ünlüoğlu, Erkan Taşdöğen, İsmail İncekara, Gülseren Gürtunca ve Simay Küçük rol alıyor.

  Brian Clark’ın yazdığı, Filiz Ofluoğlu’nun çevirdiği ve Mehmet Gökçer’in yönettiği “Bu Can Benim Kime Ne" Bursa Devlet Tiyatrosu AVP Sahnesi’nde 8 Ocak Salı günü prömiyer yapacak ve 9-19 Ocak tarihleri arasında izlenebilecek.

  Adana Devlet Tiyatrosu Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde 29 Ocak Salı günü prömiyer yapacak olan Neil Simon’un yazdığı ve Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “Aykırı İkili" 30 ve 31 Ocak’ta da sahnelenecek.

  Antalya Devlet Tiyatrosu 16 Ocak Çarşamba günü Eugene İonesco’nun yazdığı “Gergedan"; Erzurum Devlet Tiyatrosu 17 Ocak Perşembe günü N.J. Crisp’in yazdığı “Tehlikeli Saplantı"; Van Devlet Tiyatrosu ise Harun Özer’in yazdığı “Şişko Prensle Çirkin Prenses" isimli oyunların prömiyerini gerçekleştirecek.
   
Yeni Sezon oyunları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İFSAK Yeni Sezonu Açıyor

  İFSAK Yeni Sezonu Açıyor

  İFSAK yeni sezona Haluk Çobanoğlu’nun eğitmenliğini yapacağı “Belgesel Atölyesi” ile giriyor. 1 Ekim tarihinde başlayacak olan atölye 3-10-15-17 Ekim tarihlerinde üçer saatlik oturumlar şeklinde gerçekleştirilecek. En az 10 kişinin katılımıyla başlayacak olan atölye kapsamında belgesel fotoğraf nedir, uzun süreli bir belgesel projede nasıl çalışılır, foto röportaj nedir, savaş fotoğrafçılığı...
 2. yeni oyunumuz hayırlı olsun

  yeni oyunumuz hayırlı olsun

  kural-ben bir parola uydurdum bu parolayı bilene rep vercemparolayı deiştirmiicem) ewt başlayın bakalım sizce parola ne
 3. Yeni sezonun 10 trendi

  Yeni sezonun 10 trendi

  ördek başı yeşili abiye Yeni sezonda almanız gerekenler Havaların ısınmaya başlamasıyla bahara dair tasarımlar birer birer ortaya çıkmaya başladı. İşte yeni sezonda gardırobunuza mutlaka eklemeniz gereken 10 önemli parça! 1- Bol paça pantolonlar Üzerinize iki beden büyükmüş izlenimi uyandıran ultra geniş ve yüksek belli pantolonlar bahar aylarında da sezonun en hip parçaları arasında...
 4. Yeni sezon makyaj modası

  Yeni sezon makyaj modası

  makyaj modası, 2011, yaz, ilkbahar, kış, sonbahar trendleri burada arkadaşlar. Yılın makyaj trendleri ile bu yazımızda sizleri bilgilendiriyor ve makyaj modasından örnekler sunuyoruz Melek'ler.
 5. Yeni Sezon Koltuk Takımları

  Yeni Sezon Koltuk Takımları

  Modern Koltuk Takımları En Yeni Koltuk Takımları En Şık Koltuk Takımları Koltuklarımız salonlarımızın vazgeçilmezleridir. Son zamanlarda kaliteli ve sağlam koltuk takımı alabilmek için yaptığınız ziyaretler esnasında en kaliteli markalar arasından bir türlü model tercihinde bulunamadınız mı? O halde sizler için aşağıya eklemiş olduğum görsellere göz atmaya ne dersiniz? Sizler için önerilen en...

Sayfayı Paylaş