Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Yeni trafik kanuna göre hız sınırı 120 kilometreye çıkartılacak

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]

  Meclis'e sunulan Trafik Yasası'na göre hız sınırı otoyolda 135'e, bölünmüş yollarda 120 kilometreye çıkartılacak, belediyeler ceza kesebilecek..

  [​IMG]
  AK Parti yollardaki hız sınırlarını yükseltmek için harekete geçti. AK Parti'li Abdullah Çalışkan'ın imzasını taşıyan ve parti grubunun da onayladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklifin önümüzdeki günlerde ele alınıp yasalaştırılması bekleniyor. Teklif yasalaştığında şu değişiklikler gerçekleşecek:

  * HIZ SINIRI ARTIYOR: Otoyollarda saatte 120 kilometre olan hız sınırı 135'e, bölünmüş yollarda 90 olan sınır 120 kilometreye çıkartılacak. İki yönlü karayollarında ise 90 kilometrelik sınır korunacak.

  * ŞEHİR İÇİNDE DE HIZ ARTACAK: Şehir içindeki 50 kilometre olan hız sınırı ise bulvarlar ve yolların özelliklerine göre arttırılacak. Belediyeler yollardaki hız sınırlarını belirleyecek.

  * SÜRÜCÜLER GÖZETLENECEK: Kırmızı ışık başta olmak üzere şehir içindeki trafik ihlallerine karşı kamera ve elektronik sistemler kurulacak.

  * TRAFİK RADYOLARI: Nüfusu 3 milyonun üstünde olan belediyeler batıda olduğu gibi trafik radyoları kurabilecek. Bu radyolardan hangi yolların kapalı, hangisinin açık, hangi caddelerde trafik yoğunluğu nasıl gibi bilgiler verilecek.

  * ARIZA ŞERİDİ İHLALE 50 YTL: Yolların en sağında ve normal şeritleri dışında yer alan, kaza, duraklama gibi amaçlar için yapılan arıza şeritlerini kurallara uygun kullanmayanlara 50 YTL ceza verilecek.

  * BELEDİYE CEZA KESECEK: Teklif kapsamında jandarma ve trafik polislerinin trafik cezası kesme yetkilerinin bir bölümünü belediyeler de kullanacak. Belediyeler trafiği engelleyen, gerekli uyarıları taşımayan, kırmızı ışıkta geçen, yanlış yere park eden araçlara ceza kesecek, araçları otoparka çekebilecek.
  [​IMG]

  sabah
   
Yeni trafik kanuna göre hız sınırı 120 kilometreye çıkartılacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hızda sınırlar kalkıyor

  Hızda sınırlar kalkıyor

  Samsung TruDirect SE-S204S sınıfındaki diğer sürücülere göre çok daha hızlı ve kolay kayıt imkanı sunuyor. Dünyanın dijital tüketici elektroniği ve bilgi teknolojileri lideri Samsung Electronics, tüketicilere PC üzerinden sabit disk yardımı olmaksızın DVD oluşturmaya ve dijital içerik kaydetmeye olanak sağlayan yeni güçlü optik disk sürücüsü TruDirect SE-S204S'i tanıttı. Sabit sürücü...
 2. Yeme Hızınızı Yavaşlatın

  Yeme Hızınızı Yavaşlatın

  Yeme hızı, nasıl beslenmeliyiz, nasıl yemeliyiz, yiyecekler hakkında detayı bilgi alalım arkadaşlar. Yeme hızı maalesef ki bizi kilolarla baş başa bırakıyor melekler. Bunun için yemek yeme hızınızı azaltmanız gerekiyormuş. Aşağıda ki mini test ile yeme alışkanlığınızı öğrenin melekler. Kimileri o kadar hızlı yemek yer ki, dil üzerindeki tat alma hücreleri yemeğin tadını bile zor...
 3. Trafikte Hız Sınırını Aşmanın Cezası Nedir ?

  Trafikte Hız Sınırını Aşmanın Cezası Nedir ?

  Bu konu; trafikte hız sınırını aşmanın cezası hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ehliyet aldıktan sonra trafikte arabayı gerektiği gibi kullanmayan sürücüler bazı cezalara çarptırılıyorlar. Trafik kazaları ve ölümler düşünüldüğünde bana göre çok hafif olan trafik cezalarından hız sınırını aşmanın cezası hakkında bilgiler veriyoruz sizlere... Trafikte Hız Sınırını Aşmanın...
 4. Artık Hız Sınırı 90 Km Olacak!

  Artık Hız Sınırı 90 Km Olacak!

  hız sınırı, şehir içi hız sınırı, hız sınırı kaç kilometre Sevgili melekler, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanı Hamza Altıntaş, Resmi Gazete'de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle, yerleşim yeri içindeki ana yollarda hız sınırının arttırılmasını değerlendirdi. Bundan böyle ana yollarda...

Sayfayı Paylaş