Etiketler:
 1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Yeni yuvanız için Mobilya Seçerken ;

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  mobilya seçerken yeni evliler için mobilya Evet sıra yine önemli bir detayda..Mobilya !! Evimizin mobilyalarını nasıl seçeceğiz..Evet sıra yine önemli bir detayda..Mobilya !!
  Evimizin mobilyalarını nasıl seçeceğiz..Oturacağınız evin büyüklüğüne göre alacaklarınızın listesini çıkartın..Sonra bütçenizi kontrol edin..
  Mobilya ödemelerini uzun vadelere yayabilirsiniz..Artık firmaların hepsi kredi kartlarına uzun taksitler yapıyorlar..
  Tavsiyemiz bütçenizi çok iyi ayarlamanız ve kredi kartınızıda çok dikkatli kullanmanızdır..

  Yinede yeni evliler bu alışverişlerin ödemelerini ,evliliklerinin ilk 3 senesi içinde yapacaklarını bilmelidirler..

  Unutmayınki kötü bir mobilya sırt, bel ve ayak ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklara neden olma yanında, kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkileyebilir.
  Bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmeye gereksinimi olan insanın aradığı rahatlığı ve huzuru kullanışlı ve iyi döşenmiş bir mobilyada bulabibilir.

  Kötü bir mobilyanın, olumsuz fiziksel ve psikolojik etkilerinin yanı sıra kullanışlı da olmayacağı ve kısa sürede bozulabileceğinden çok dikkatli alışveriş yapmanız gerekmekte..

  Satın alacağınız mobilyanın öncelikle kullanışlı, rahat ve uzun ömürlü olması gerektiği unutmayın. Mobilya alırken aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz.

  ÖNERİLER


  • [*]Mobilyanın döşeme malzemesi dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı, kolay temizlenebilmeli.
   [*]Mobilya evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalı.
   [*]Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi de alınmalı.
   [*]İhtiyacın şipariş üzerine karşılanması durumunda satıcı ile mutlaka bir sözleşme imzalanmalı.
   [*]Mobilyanın yapımında kullanılan ağacın cinsi, parçaların birleştirme yerlerinin sağlamlığı hakkında bilgi sahibi olunmalı.
   [*]Satın alma birden fazla mobilya arasından seçilerek yapılmalı.
   [*]Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir ya da fiyatı size uygun değildir. Dayanıklı, rahat ve uygun fiyattaki bir mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Amaç, en uygun olanı satın almak olmalı.
   [*]Satın alınan mobilyanın özelliklerini de içeren kullanma kılavuzu istenmesi, kullanma kılavuzu temin edilemediğinde ürüne ilişkin satıcıdan kapsamlı bilgi edinilmesi tavsiye ederiz.
   [*]Satın alma işlemi sonrasında sorun yaşayanların, yaşadığı soruna ve beklentilerine yer verdiği bir mektupla firma yetkilisine mutlaka başvurun ve “bu başvuruyu, iadeli taahhütlü mektupla yapın ve gönderinin bir nüshasını saklayın” ..
   [*]Mobilyaları teslim alırken yada montajından sonra mutlaka iyice kontrol edin..İçinize sinmeyen yada bozuk ,kırık ,yanlış birşey olursa görevliyi mutlaka uyarın ve düzeltilmesini isteyin..

   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: Yeni yuvanız için Mobilya Seçerken ;
  emeğine sağlık canım faydalı bilgiler;)
   
Yeni yuvanız için Mobilya Seçerken ; konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Mobilya sektöründe kalite, tasarım ve markalaşma yolunda önemli adımlar atıldığı ve sektörün günden güne büyürken, kafalardaki mobilya anlayışının da değiştiği belirtildi. Aldora Mobilya Karadeniz Bölge Bayii Barınlar Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Barın, tüketicinin beklentilerinin artık değiştiğini hem göz hem de ruh estetiğine...
 2. Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

  Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

  Mobilyaların alınması ve seçilmesi Mobilyaların insan hayatındaki önemi çok büyüktür. Bedenen ve fikren dinlenmeye ihtiyacı olan insanın aradığı rahatlık ve huzur, kullanışlı ve iyi döşenmiş mobilya ile elde edilebilir. Kötü bir mobilya, sebep olduğu sırt, adale, bel ve ayak ağrıları gibi zararları yanında psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ve huzursuz eder. Bunun yanı sıra vaktinden önce...
 3. Yuvanız için 60 sırr

  Yuvanız için 60 sırr

  Evinizi güzelleştirmek için tasarım ve iç mimarinin inceliklerini bilmenize gerek yok. Dekorasyon konusunda hazırladığımız ipuçları, pratik stil çözümleri ve kolay yöntemlerle sizin evinizin de imrenilecek bir stili olabilir. MÜKEMMEL PLANLAMA En iyi sonuçlar için planlamayı iyi yapın. 1- Dekorasyona bir renk ya da bir stil teması belirleyerek başlayabilirsiniz. İlham almak için dekorasyon...
 4. Mobilya Seçerken Dibini Koklayın Demiyoruz Ama...

  Mobilya Seçerken Dibini Koklayın Demiyoruz Ama...

  Hanımlar hanımlar.Hepimiz evimiz çok güzel olsun içinde huzur bulalım ,mutlu mutlu yaşayalım istiyoruz öyle değil mi.Tabiki de öyle.Kim istemez ki.Evimizin güzelliği,aydınlığı,ferahlığı büyük ölçüde mobilyalara bağlıdır.Seçiminden tutun da yerleştirilmesine kadar.Bir sürü hikaye.Bu hikayeyi ben anlatmayayım size değil mi.Anlatanlardan bizzat alıntılayalım ve bakalım nerde ne yanlış...
 5. Mobilya Seçerken Bunlara Dikkat Edin....

  Mobilya Seçerken Bunlara Dikkat Edin....

  Mobilya Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Mobilya Neye Göre Seçilir Mobilyaların insan hayatındaki önemi çok büyüktür. Bedenen ve ruhen dinlenmeye ihtiyacı olan insanın aradığı rahatlık ve huzur, kullanışlı ve iyi döşenmiş mobilya ile elde edilebilir. Kötü bir mobilya, sebep olduğu sırt, adale, bel ve ayak ağrıları gibi zararları yanında psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ve huzursuz...

Sayfayı Paylaş