Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Yeşil Fıstıklı UN KURABİYESİ

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yeşil fıstıklı kurabiye antep fıstıklı un kurabiyesi antep un kurabiyesi çam kurabiye yumuşak
    < Konu Resmi..>

Malzemeler:

125 gr oda sıcaklığında yumuşamış tereyağ

2-3 kaşık pudra şekeri

1 çay bardağı yeşil toz fıstık

2,5-3 çay bardağı un
    Hazırlanışı: yağ ve şekeri cam kasede mikserin yüksek devrinde 5 dk çırptım. Un ve fıstığı ekleyip yoğurun. Ele yapışmayan yumuşak bir hamur hazırlayın,şekil verip 150-160 °C de fazla pembeleşmeden kurutulur. İstenirse pudra şekeri serpilebilir.

Yeşil Fıstıklı UN KURABİYESİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lorlu un kurabiyesi

lorlu un kurabiyesi

Malzemeler 1 Paket Margarin 1 Adet Yumurta 1 Su Bardağı Yoğurt 4 Su Bardağı Un 1 Su Bardağı Şeker 1 Paket Kabartma Tozu İç İçin: 300 gr Lor Peyniri 2 Su Bardağı Şeker Üzerine: 1 Su Bardağı Pudra Şekeri Yemeğin Tarifi Yumuşatılmış margarini geniş bir kabın içine alalım.İçine yumurtayı,yoğurdu ve 1 su bardağı şekeri ilave ederek yoğuralım.Krem kıvamına geldiğinde elenmiş unu ve kabartma...
  2. Un Kurabiyesi

Un Kurabiyesi

Malzemeler : 1 adet yumurtanın akı 1 paket margarin ( oda sıcaklığında bekletilmiş ) 3 yemek kaşığı pudra şekeri 1 çay kaşığı kabartma tozu 3 su bardağı un Pişirirken kullanmak üzere yağlı kağıtHazırlanması : Margarin , yumurta akı , pudra şekeri ve kabartma tozunu iyice karıştırdım. Unu ekleyerek , tekrar karıştırdım. İstediğim büyüklükte yuvarlaklar yaptım ve tepsiye dizdim. Üzeri...
  3. un kurabiyesi

un kurabiyesi

nişastalı un kurabiyesi tarifi nişastalı un kurabiyesi buğday kurabiye buğday nişastasız Malzemeler: 1 paket margarin, oda sıcaklığında (ben tereyağı kullandım) 1 kahve fincanı sıvıyağ 3 kaşık pudra şekeri 4 kaşık buğday nişastası Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak) 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)Hazırlanması: Margarin, sıvıyağ ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar...
  4. Un Kurabiyesi

Un Kurabiyesi

En sevdiğim kurabiye çeşitlerinden birisidir.kokusu bile hoşuma gidiyor bu kurabiyenin :D Çok acıktım sanırım :D Kullanılan Malzemeler: 1 paket oda sıcaklığında tereyağ veya margarin 1 çay bardağı kadar sıvıyağ 1 su bardağı dolusu pudra şekeri (şekerli seviyorsanız miktarını bir buçuk su bardağı yapabilirsiniz..) 4 bardak un (Kulak memesinden biraz daha sert bir kıvamda olmalı un...
  5. Un kurabiyesi

Un kurabiyesi

Merhaba, Malzemeler 1 paket tereyağı, oda sıcaklığında 1 çay bardağı sıvıyağ 6 yemek kaşığı pudra şekeri 4 yemek kaşığı buğday nişastası 1 paket şekerli vanilin Alabildiği kadar un ( Yaklaşık 4 su bardağı ) 1 çay bardağı pudra şekeri ( Üstüne serpmek için) Yapılışı 1- Tereyağ, sıvıyağ,vanilini ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru...

Sayfayı Paylaş