1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yeşil yumurtlayan tavuk!!!

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Tavuk Yeşil Yumurtladı Yeşil Yumurtlayan Tavuk

  Evet Sevgili Melek'lerim, gün geçmiyor ki bir ilginç haber daha duymayalım. Dün size 15 santimetrelik dev kelebek haberini snumuştuk. Şimdi ise daha da şaşırtıcı bir haber sunuyor ve yeşil yumurtlayan tavuk haberini sunuyoruz. Evet evet yanlış okumadınız tavuk yeşil yumurtladı yani bende diyenlerin ve görenlerin yalancısıyım :)


  [​IMG]


  Çanakkale Bayramiç ilçesi'nin, Zeytinli köyünde çiftçilikle geçimini sağlayan ve evinin bahçesinde mısır ve buğdayla yıllardır tavuk besleyen Hakan Sönmez (40), bir süre önce kuluçkaya yatan tavuğunun altına birkaç yumurta bıraktı.

  Ürettiği civcivleri büyüten Sönmez, geçen hafta bunlardan birinin ilk yumurtasının yeşil kabuklu olduğu görünce şaşkına döndü.

  Hayatında ilk kez yeşil kabuklu yumurta gördüğünü ifade eden Sönmez, yıllardır buğday ve mısırla tavuk beslediğini, şu anda 18 kanatlı hayvanının olduğunu söyledi.

  Dışardan hiç tavuk almadığını ve sürekli kuluçkaya yatırarak kendilerinin ürettiğini anlatan Sönmez, şunları kaydetti:

  "Geçen hafta yumurta toplamak için kümese gittiğimde yumurtaların arasında bir adet yeşil kabuklu buldum. Hangisinin yumurtladığını birkaç gün sonra tespit edebildim; kendi yetiştirdiğim tavuklardan biri, ilk kez yumurtladı ve o da yeşil kabuklu oldu. Bu tavuk, günaşırı yumurtluyor, şu ana kadar aynı renkte 3 yumurta oldu" dedi.

  Güney Amerika Kökenli Irk

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Savaş, ''Tavuklar içinde bu tür yumurtlayan 2-3 ırk var. Bunlar bize ait değil, Güney Amerika kökenli. Bunların en önemli özelliği hem yeşil yumurtlamaları hem de kemiklerinin de benzer bir renkte olması'' dedi. Savaş, bu tip yumurtaların diğerlerinden içerik yönünden hiç bir farkı bulunmadığını kaydetti.
   
Yeşil yumurtlayan tavuk!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tavuk

  Tavuk

  Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cins" münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük...
 2. Turkcell'in tarife yumurtlayan tavuğu

  Turkcell'in tarife yumurtlayan tavuğu

  Turkcell'in tarife yumurtlayan tavuğu geçenlerde gittiği reklam çekimi dönüşünde VODAFONE ve AVEA horozları tarafından tecevüze uğradı. Tavuk olay yerinde aldığı darbeler sonucu kapsama alanı dışına çıktı. Olay yerinin yaklaşık 45345345 metre ilerisinde yakalanan VODAFONE ve AVEA horozları yaptıkları çirkin saldırıdan dolayı şöyle konuştular : VODAFONE : - Anı yaşa AVEA : - OH be !...
 3. Tavuk Fettucine

  Tavuk Fettucine

  tavuklu fettucini tavuklu fettucini tarifi Damak tadında değişiklik yapmak isteyenlere Akdeniz mutfağından tavuklu fettucine çok güzel bir tarif :) Tavuklu Fettucine Malzemeler, 1 paket fettucine 2 dilim tavuk göğüs eti 2 adet domates 1 kutu süt kreması 2 diş sarımsak 2 yemek kaşığı incecik doğranmış maydanoz 1 yemek kaşığı zeytinyağı Damak tadınıza göre tuz...
 4. Tavuklar :)

  Tavuklar :)

  tavuk karikatür tavuk karikatürleri karikatür horoz karikatürü komik Çok komik ya hahaha hahaha

Sayfayı Paylaş